Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2014, 18:36

autor: Góral

Metro Redux ukaże się w Europie 29 sierpnia

Od momentu oficjalnej zapowiedzi gry Metro Redux, zawierającej odświeżone wersje strzelanek Metro 2033 oraz Metro: Last Light, wiedzieliśmy, że projekt trafi na rynek latem bieżącego roku. Firma Deep Silver ujawniła jednak dziś konkretny termin. Zestaw dotrze do Europy 29 sierpnia, trzy dni po amerykańskiej premierze.

Firma Deep Silver, wydawca gry Metro Redux, ujawniła datę premiery produkcji. Tytuł ukaże się na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach PC w Europie 29 sierpnia, a trzy dni wcześniej zagrają w niego mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Jak dobrze wiemy od ponad miesiąca, produkcja zawierać będzie odświeżone wersje Metro 2033 oraz Metro: Last Light, które działać mają na najnowszej wersji technologii 4A Engine. Obie strzelanki otrzymają dwa unikalne style gry – Survival i Spartan. Nie zabraknie także wydanych wcześniej dodatków oraz Ranger Mode. Wszystko to wycenione zostało na 39,99 euro (około 166 zł), przy czym w cyfrowej dystrybucji możliwy ma być także zakup Metro 2033 Redux i Metro: Last Light Redux, za 19,99 euro (około 83 zł) każde.

Metro Redux działać ma na najnowszej wersji technologii 4A Engine. - Metro Redux ukaże się w Europie 29 sierpnia - wiadomość - 2014-06-24
Metro Redux działać ma na najnowszej wersji technologii 4A Engine.

Jeżeli więc ktoś jeszcze nie grał, to będzie mógł nadrobić zaległości inwestując w usprawnione wersje. Warto także wspomnieć, że po Metro Redux doczekamy się kolejnej, pełnoprawnej odsłony serii. „Trójkę” potwierdził kilkanaście dni temu Andriej Prochorow, współzałożyciel studia 4A Games, który zdradził przy okazji, że deweloper pracuje również nad tajemniczą, kosmiczną strzelanką. Niestety nie zdradzono na jej temat żadnych szczegółów, tak samo jak i nie podzielono się konkretami dotyczącymi następnego Metro.

Seria Metro powstała na podstawie powieści Dmitrija Głuchowskiego. Akcja obu produkcji rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie. Gracz wciela się w Artema, który wraz z innymi ludźmi w momencie zagłady atomowej przebywał w tunelach moskiewskiego metra, a teraz musi walczyć o przetrwanie.