Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2014, 10:21

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Metro Redux zadebiutowało na polskim rynku

Od dziś w polskich sklepach można nabyć pudełkowe wydanie Metro Redux - zestawu gier Metro 2033 Redux i Metro: Last Light Redux od studia 4A Games. Tytuł dostępny jest na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych.

Metro Redux zadebiutowało na polskim rynku - ilustracja #1
Metro Redux w skrócie:
  • Gatunek: FPS
  • Deweloper: 4A Games
  • Platformy sprzętowe: PS4, XOne, PC
  • Data premiery: 26 sierpnia (świat), 29 sierpnia (Polska)

Dziś na polskim rynku debiutuje Metro Redux, czyli zestaw gier Metro 2033 Redux i Metro: Last Light Redux. Odświeżone wersje klimatycznych strzelanek FPP od studia 4A Games dedykowane są użytkownikom konsol PlayStation 4, Xbox One oraz komputerów osobistych i można je kupić także osobno za około 84 zł w cyfrowej dystrybucji na wszystkich trzech platformach sprzętowych. Dla osób, które nie miały wcześniej styczności z tymi grami jest to znakomita okazja do nadrobienia zaległości, zwłaszcza, że deweloperzy naprawdę przyłożyli się do roboty, usprawniając nie tylko oprawę graficzną, ale także gameplay. Zaowocowało to bardzo dobrymi ocenami mediów. W naszej recenzji g40st stwierdził, że:

„To, co udało się osiągnąć ekipie deweloperskiej 4A Games, przede wszystkim przy Metro 2033, godne jest najwyższego uznania. Lekką przesadą będzie napisanie, że to właściwie nowa gra, ale wierzcie mi, że jeżeli dobrze bawiliście się przy wersji oryginalnej, to Redux wciągnie Was równie mocno, jeżeli nie bardziej.”

Równie przychylne opinie wystawili redaktorzy takich serwisów internetowych jak IGN (8,6/10), Gamespot (8/10), Action Trip (7,5/10), czy też GameInformer (8,5/10).

Seria Metro opowiada o przygodach Artema – jednego z ludzi, którym udało się przeżyć zagładę nuklearną, dzięki temu, że w momencie wybuchu przebywali w tunelach moskiewskiego metra. Część pierwsza, zatytułowana Metro 2033, ukazała się w 2010 roku na komputerach osobistych i konsoli Xbox 360. Metro: Last Light pojawiło się w 2013 roku na PlayStation 3, Xboksie 360 i PC-tach. Obecnie studio 4A Games pracuje nad kolejnymi projektami.