Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2014, 23:17

autor: Draug

Metro Redux – stara i nowa wersja porównane na świeżym trailerze

Studio 4A Games i firma Deep Silver wypuściły świeży zwiastun pakietu Metro Redux. Trwający 6 minut materiał wideo składa się z fragmentów rozgrywki z gier Metro 2033 i Metro: Last Light w odświeżonych wersjach, a także zawiera porównanie graficzne starego i nowego wydania.

Metro Redux w skrócie:
  • Producent: 4A Games
  • Wydawca: Deep Silver
  • Co to jest: pakiet next-genowych portów gier Metro 2033 i Metro: Last Light (FPS-ów w realiach post-apo)
  • Platformy sprzętowe: PC, XOne, PS4
  • Termin premiery (świat): 26 sierpnia 2014

Premiera Metro Redux już za trzy tygodnie, więc studio 4A Games i firma Deep Silver nie próżnują i wypuszczają nowy zwiastun wspomnianego tytułu (widnieje on powyżej). Mowa tu o trwającym sześć minut filmie, którego zawartość stanowią w całości fragmenty rozgrywki z gier Metro 2033 i Metro: Last Light w odświeżonych wydaniach, powstających przede wszystkim z myślą o konsolach Xbox One i PlayStation 4 (ale trafiających również w ręce pecetowców). Gameplayowi towarzyszy komentarz dewelopera, który wyjaśnia, czym jest seria Metro, i wskazuje nowości, jakie zawarto w edycji Redux, zwłaszcza te odnoszące się do warstwy technologicznej (nowe tryby, lokacje, ograniczenie liczby ekranów wczytywania etc.). Oprócz tego nie zabrakło porównania graficznego, obrazującego, jak duży postęp w warstwie wizualnej został dokonany względem wersji na X360 i PS3.

Twórcy nazywają Metro Redux jednym z najbardziej ambitnych projektów odświeżenia gry naszych czasów. - Metro Redux – stara i nowa wersja porównane na świeżym trailerze - wiadomość - 2014-08-08
Twórcy nazywają Metro Redux jednym z najbardziej ambitnych projektów odświeżenia gry naszych czasów.

Debiut Metro Redux w Polsce nastąpi 29 sierpnia bieżącego roku, trzy dni po globalnej premierze. Jak wspomniano, postapokaliptyczną Rosję, której szarobura brzydota stanie się (paradoksalnie) jeszcze piękniejsza w nowym wydaniu, odwiedzą posiadacze pecetów i konsol ósmej generacji (Xbox One, PlayStation 4). Jeśli macie chętkę na przygody Artema w odświeżonym wydaniu, zajrzyjcie do naszej porównywarki cenowej, dzięki której zamówicie omawiany zestaw w stosunkowo atrakcyjnej cenie.

Pierwsza książka Dmitrija Głuchowskiego – Metro 2033 – ukazała się w 2005 roku, natomiast na grę wideo o tym samym tytule fanom przyszło czekać kilka lat, do roku 2010. Strzelanka studia 4A Games okazała się przyzwoitym tytułem, mogącym pochwalić się gęstym jak smoła klimatem, lecz jednocześnie trapionym stosunkowo licznymi bolączkami technicznymi. Na szczęście deweloper wziął sobie do serca krytyczne uwagi i nie popełnił wielu błędów przy tworzeniu kolejnej produkcji – Metro: Last Light – która okazała się jednym z najlepszych FPS-ów ubiegłego roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach