Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 9 sierpnia 2014, 10:06

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 9–10 sierpnia (m.in. Deus Ex: The Fall, Another World, Final Fantasy VI)

Prezentujemy kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak Deus Ex: The Fall, Another World, Final Fantasy VI, Might & Magic: Clash of Heroes oraz Joe Dever's Lone Wolf.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Deus Ex: The Fall

Android: ok. 5 zł; pierwotnie ok. 22 zł; iOS: ok. 4 zł; pierwotnie ok. 22 zł

Przegląd najciekawszych promocji mobilnych rozpoczynamy z wysokiego C, a mianowicie od informacji o solidnej przecenie pierwszoosobowego RPG-a akcji Deus Ex: The Fall. Specjalna, mobilna odsłona popularnej serii znanej z komputerów PC oraz konsol stanowi niezwykle interesujące uzupełnienie doskonałego Deus Ex: Human Revolution. Gra oferuje głęboką fabułę, efektowne wymiany ognia, system rozwoju bohatera, hakowanie, skradanie się i interakcje z NPC-ami, a wszystko to na wysokim mobilnym poziomie. Za tych parę złotych brać koniecznie.

Promocja na wybrane odsłony serii Final Fantasy – Final Fantasy, Final Fantasy II, Final Fantasy IV: After Years, Final Fantasy VI (Android)

Firma Square Enix kontynuuje wakacyjną wyprzedaż kolejnych odsłon kultowej serii Final Fantasy. W tym tygodniu posiadacze smartfonów i tabletów z systemem Android mogą kupić taniej Final Fantasy, Final Fantasy II, Final Fantasy IV: After Years oraz Final Fantasy VI. W przypadku trzech pierwszych tytułów obowiązuje 50-procentowa obniżka, natomiast kultową „szóstkę”, opowiadającą o losach Terry Branford i jej walce z tajemniczym Kefką, można kupić o 30% taniej.

Klasyki od firmy DotEmu – Another World, R-Type, The Last Express, Gobliiins Trilogy

Swoją wakacyjną wyprzedaż prowadzi również firma DotEmu, specjalizująca się w wydawaniu pecetowych i konsolowych klasyków na urządzeniach mobilnych. Tym razem przecenione zostały cztery tytuły, a wśród nich genialna pod każdym względem przygodowa gra akcji Another World, horyzontalny shmup R-Type, przygodówka The Last Express autorstwa Jordana Mechnera, twórcy Prince of Persia, oraz oldskulowe przygodówki z serii Gobliiins. Dla fanów klasyki jak znalazł.

Type:Rider

Android: ok. 4 zł; pierwotnie ok. 11 zł

Type:Rider to nietypowa, dwuwymiarowa platformówka, przybliżająca w wyjątkowy sposób historię i rozwój typografii. Gracz przejmuje w niej kontrolę nad… dwukropkiem i przemierza poziomy wypełnione skomplikowanymi strukturami oraz pułapkami. Pod względem rozgrywki tytuł przypomina platformówki niezależnych twórców, jak choćby doskonałe NightSky – tutaj także wielką rolę odgrywa zaawansowany silnik fizyczny, z wykorzystaniem którego gracz pokonuje przeszkody i odkrywa kolejne fakty z historii typografii.

Might & Magic: Clash of Heroes

Android: ok. 4 zł; pierwotnie ok. 15 zł

Firma Ubisoft zdecydowała się obniżyć, i to znacznie, bo o 80%, cenę androidowej wersji gry Might & Magic: Clash of Heroes. Produkcja stanowi bardzo udane połączenie kilku gatunków: cRPG, gry logicznej i strategii turowej. Wszystko to przyozdobiono piękną, dwuwymiarową szatą graficzną. Wysoka jakość wykonania Might & Magic: Clash of Heroes zaowocowała świetnymi ocenami (dominują ósemki oraz dziewiątki) i uznaniem wśród graczy.  

BIT.TRIP RUN!

iOS: ok. 4 zł; pierwotnie ok. 15 zł

Posiadacze iPhone’ów i iPadów powinni zainteresować się promocją, jaką studio Gaijin objęło drugą odsłonę przygód CommanderaVideo. 80% obniżka ceny za mobilny port pecetowo-konsolowego Runner2: Future Legend of Rhythm Alien zobowiązuje. Tym bardziej, że sama gra stanowi kwintesencję platformowych runnerów, po raz kolejny pieszcząc uszy szaloną, 8-bitową ścieżką dźwiękową, odgrywającą niemałą rolę w kontekście rozgrywki.

Shoot 1UP

Windows Phone: 3,49 zł; pierwotnie 10,49 zł

Dobrych shmupów nigdy za wiele. Cieszy więc promocja, jaką objęto Shoot 1UP na platformę Windows Phone. Czego należy spodziewać się po grze studia Mommy’s Best Games? Setek przeciwników, tysięcy pocisków do ominięcia oraz potężnych bossów do pokonania. Spośród dziesiątek podobnych tytułów wyróżnia ją fakt, że gracz dysponuje tylko jednym życiem. Znajdźki, które normalnie zwiększają ich liczbę, w tym przypadku powodują rozrost armady. Nie dziwi więc, że w tym samym momencie na ekranie może znajdować się nawet 30 statków kontrolowanych przez gracza.

Joe Dever's Lone Wolf

Android: Season Pass 20% taniej; iOS: Season Pass 20% taniej

Joe Dever's Lone Wolf to efektowne wizualnie połączenie interaktywnej powieści i RPG-a akcji. Współautorem produkcji jest Joe Dever, brytyjski autor powieści fantasy i tzw. paragrafówek – rozwinięciem jednej z nich (Samotnego Wilka, będącą jedną z najpopularniejszych serii tego typu w historii) jest opisywana pozycja. Gra została wydana w formie epizodycznej – podzielono ją na cztery akty, z czego pierwszy dostępny jest za darmo, a kolejne trzy można dokupić w ramach mikropłatności. W grę wchodzi także nabycie przepustki sezonowej, której cena została właśnie obniżona o 20%.

Ready Steady Play

iOS: za darmo; pierwotnie ok. 8 zł

Studio Hover zaistniało w świadomości graczy mobilnych serią zabawnych zręcznościówek osadzonych w realiach Dzikiego Zachodu, występującą pod wspólnym tytułem Ready Steady. Jedna z odsłon tego cyklu, Ready Steady Play, jest aktualnie oferowana za darmo. To zbiór trzech zabawnych mini-gier (strzelanie do monet, jazda na koniu na kiju, odstrzeliwanie bandytów), w których wcielamy się w rewolwerowca.

Dark Guardians

iOS: ok. 11 zł; pierwotnie ok. 18 zł

Piękna zręcznościówka Dark Guardians to ciekawe połączenie runnera i gry rytmicznej. Tytuł zachwycił wykonaniem, lecz nie zaoferował odpowiedniej głębi rozgrywki, w związku z czym przeszedł raczej bez echa. W osiągnięciu sukcesu nie pomogła też wysoka cena (w ramach rekompensaty w grze nie umieszczono żadnych mikropłatności). Na szczęście z pomocą przychodzi godna uwagi obniżka, która pozwala na nowo rozpatrzyć wszystkie za i przeciw.