Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2014, 10:14

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Sleeping Dogs: Definitive Edition oficjalnie zapowiedziane

Firma Square Enix potwierdziła wcześniejsze informacje głoszące rychłe nadejście gry Sleeping Dogs: Definitive Edition. Ulepszona wersja produkcji z 2012 roku ukaże się w Europie 14 października w wersji na konsole PlayStation 4, Xbox One i komputery PC.

Sleeping Dogs: Definitive Edition w skrócie:
  • Gatunek: sandboksowa gra akcji
  • Deweloper: United Front Games
  • Platformy sprzętowe: PS4, XOne, PC
  • Data premiery: 10 października (USA), 14 października (Europa)

Kilka dni temu informowaliśmy, że w ofercie sklepu Amazon pojawiła się next-genowa wersja sandboksowej gry akcji Sleeping Dogs. Firma Square Enix potwierdziła te doniesienia, publikując przy okazji kilka screenów oraz powyższy zwiastun. Produkcja ukaże się 10 października w USA i 14 w Europie, w wersji na konsole Xbox One, PlayStation 4 oraz komputery osobiste. Jak w innych tego typu wydaniach, tytuł zawierać ma wszystkie wypuszczone wcześniej dodatki, w tym Year of the Snake oraz Nightmare In North Point, ulepszoną oprawę dźwiękową a także usprawnioną grafikę, dzięki której obraz wyświetlany będzie w rozdzielczości 1080p. Dla osób, które grały w oryginał Sleeping Dogs: Definitive Edition nie będzie więc niczym szczególnym, ale jeżeli kogoś ominęła przygoda Wei Shena, to wkrótce dostanie znakomitą okazję do nadrobienia zaległości.

Sleeping Dogs: Definitive Edition oficjalnie zapowiedziane - ilustracja #1Sleeping Dogs to sandbox akcji, utrzymany w klimatach azjatyckich filmów akcji. Gracze wcielają się w detektywa Wei Shena, który stara się przeniknąć w struktury organizacji przestępczej Sun On Yee. Rozgrywka polega na wykonywaniu niebezpiecznych misji, rozgrywanych na ulicach Hongkongu.

Tytuł ukazał się w 2012 roku na konsolach PlayStation 3, Xbox 360 i komputerach PC. Pomimo początkowych problemów i niepowalającej na kolana sprzedaży (ostatnie dane z marca 2013 roku mówią o 1,75 mln sprzedanych egzemplarzy), gra stała się dochodową marką. Można więc podejrzewać, że w przyszłości Sleeping Dogs doczeka się kontynuacji. Warto także wspomnieć, że w październiku 2013 roku zapowiedziano Triad Wars - nowy projekt studia United Front Games, osadzony w uniwersum Sleeping Dogs. Niestety obecnie nie wiemy nic na jego temat.

Sleeping Dogs: Definitive Edition posiadać ma wszystkie wydane wcześniej dodatki. - Sleeping Dogs: Definitive Edition oficjalnie zapowiedziane - wiadomość - 2014-08-09
Sleeping Dogs: Definitive Edition posiadać ma wszystkie wydane wcześniej dodatki.
Sleeping Dogs: Definitive Edition to ulepszona wersja gry z 2012 roku. - Sleeping Dogs: Definitive Edition oficjalnie zapowiedziane - wiadomość - 2014-08-09
Sleeping Dogs: Definitive Edition to ulepszona wersja gry z 2012 roku.