Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEPS4
Okładka First Wonder (PC)
OkładkaFirst Wonder (PC)

First Wonder

Zrealizowana z lekkim przymrużeniem oka trzecioosobowa gra akcji, będąca duchowym spadkobiercą takich klasyków, jak Giants: Citizen Kabuto czy seria MDK. Przenosimy się na planetę Majorca, gdzie podczas prac nad budową ekskluzywnego kurortu zbudzony został potężny gigant Monstro.

Akcji | TPP | humorystyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

First Wonder Premiera

anulowana

PC XONE PS4

First Wonder to zrealizowana z lekkim przymrużeniem oka trzecioosobowa gra akcji, będąca duchowym spadkobiercą takich klasyków jak Giants: Citizen Kabuto oraz seria MDK. Za powstanie gry odpowiada amerykańskie studio Rogue Rocket Games. Na jego czele stanął Nick Bruty, który obok obu wspomnianych wyżej produkcji, ma na swoim koncie również prace przy Earthworm Jim oraz Armed and Dangerous.

Akcja gry toczy się na planecie o znajomo brzmiącej nazwie Majorca, gdzie pewna chciwa korporacja podstępem zmusiła mieszkańców do oddania ziemi pod budowę luksusowego kurortu. Podczas prac budowlanych robotnicy niechcąco budzą uśpionego giganta imieniem Monstro, którego jedynym celem staje się dokonanie dzieła zniszczenia i wypełnienie słów starożytnej przepowiedni. Przeciwko potworowi staje drużyna śmiałków, zwanych Cargonautami, którzy wyposażeni są w technologię rakietową.

Rozgrywka ukazana jest w perspektywie trzecioosobowej, a podczas zabawy możemy wcielić się zarówno w jednego z Cargonautów, jak i samego giganta. Podczas walki nasi protagoniści wykorzystują specjalne odrzutowe plecaki, a także swój spryt, rozmaite narzędzia oraz cały szereg wymyślnych pułapek. Grając jako Monstro czynimy zaś użytek z unikalnych zdolności giganta, który potrafi m.in. skakać przez przeszkody, szarżować na przeciwnika, czy wykorzystać rzeźbę terenu do błyskawicznego poruszania się. Cała zabawa toczy się w otwartym świecie, po którym gracze mogą poruszać się bez żadnych ograniczeń.

First Wonder stanowi swoiste rozwinięcie pomysłów Nicka Bruty’ego, których z rozmaitych przyczyn nie udało mu się wcielić w życie przy okazji poprzednich produkcji. Oprawa graficzna wykorzystuje pełnię możliwości współczesnego sprzętu, jednak podczas rozgrywki trudno ustrzec się ewidentnych porównań do unikalnego stylu i klimatu rozgrywki z MDK oraz Giants: Citizen Kabuto.

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe First Wonder: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
XONE
PS4