Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Clive Barker's Undying (PC)

Clive Barker's Undying PC

Gra akcji FPP utrzymana w konwencji horroru, do której scenariusz napisał sam mistrz tego gatunku Clive Barker. Jako okultysta Patrick Galloway gracz musi odkryć tajemnicę przekleństwa rodu Covenantów.

Akcji | FPP

PC Windows
Okładka Clive Barker's Undying (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21lutego2001

20kwietnia2001

pudełko PL

Undying to gra akcji FPP oparta na zmodyfikowanym silniku graficznym Unreal Tournament, do której scenariusz napisał sam mistrz horroru Clive Barker. Akcja gry, należącej do gatunku „horror survival”, rozgrywa się w 1920 roku w Irlandii. Gracz wciela się w okultystę - Patricka Gallowaya, który wezwany przez swojego krewniaka Jeremiasza, przybywa do opustoszałej „gotyckiej” posiadłości. Uzbrojony w znajomość tajemnej wiedzy i zaklęć czarnej magii oraz sześć rodzajów zabójczej broni musi odkryć przyczynę przekleństwa rodziny Covenantów.

Przed Patrykiem stoi do wykonania pięć zadań prowadzących do źródła zła - Przeklętego Króla Umarłych. Za każdym razem trzeba będzie się zmierzyć z nieśmiertelnymi strażnikami oraz jednym z przeklętych przodków Jeremiasza: Drinen, Howlers, Verago, Hounds of Gel’ziabar, Sleeds i Monto’-Shonoi. W realizacji zadań pomogą nam specjalne tryby rozgrywki umożliwiające latanie w świecie duchów oraz czar zwany Scrye pozwalający widzieć i słyszeć rzeczy niewidoczne gołym okiem. Ta umiejętność pozwoli nam odkryć dodatkowe wskazówki prowadzące do celu. Do przejścia mamy dziesięć lokacji, które poczynając od posiadłości Jeremiasza, zaprowadzą nas do takich miejsc jak zniszczone opactwo, krąg kamiennych postumentów, przeklęte miasto Oneiros, jaskinie piratów czy neolityczne groty.

  • Osiem dostępnych czarów m.in. zabójczy sztorm czaszek.
  • Osiem rodzajów broni: strzelba, Koktajl Mołotowa, dynamit, tybetańskie działo wojenne czy celtycka kosa.
  • Realistyczny dźwięk pomagający: określić lokalizację potworów, uciec im i pozostać przy życiu.
  • Oprawę muzyczną stanowi nastrojowa stylizowana muzyka celtycka.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 870 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 119 PLN

Klasyfikacja PEGI Clive Barker's Undying

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Clive Barker's Undying

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 300MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D
Clive Barker's Undying - recenzja gry
Clive Barker's Undying - recenzja gry

Recenzja 19 lutego 2001, 12:02

Poza tym znajdziemy w grze różnego rodzaju tzw. smaczki, które uatrakcyjniają rozgrywkę. Na przykład, gdy walczyłem właśnie z hordą wilkołakopodobnych stworów ni stąd ni zowąd napatoczył się służący i bidulek oberwał nieco bądź to ode mnie, bądź to od wspomnianych kreatur. Nieco później znalazłem go na końcu jakiegoś korytarza skulonego ze strachu i co ciekawe...krwawiącego.