Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Devil Inside (PC)

The Devil Inside PC

The Devil Inside to przygodowa gra akcji, stworzona przez zespół deweloperski studia GameSquad. Główny bohater, obdarzony nadnaturalną mocą przemiany w diablicę prywatny detektyw, trafia do pełnej potworów posiadłości. Jego zadaniem jest odesłać bestie do piekła.

Przygodowe | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka The Devil Inside (PC)

producent: GameSquad

wydawca: TalonSoft Inc.

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1listopada2000

15grudnia2000

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jest to gra osadzona w niesamowicie pokręconym i brutalnym świecie amerykańskiej telewizji początku wieku XXI. Gracz wciela się tu w postać byłego gliniarza Dave'a Coopera, obecnie zatrudnionego w lokalnej stacji telewizyjnej w Los Angeles na etacie prywatnego detektywa. Głównym zainteresowaniem stacji są niezwykłe nadprzyrodzone zjawiska, nie dziwi więc fakt, że główny bohater posiada odpowiadające wymogą stacji właściwości polegające na umiejętności przemiany w obdarzoną nadludzkimi mocami kobietę-diablicę.

Cała akcja gry zaczyna się w dniu święta Halloween, gdy wykonując na zlecenie reportaż o mrocznych mocach wkraczamy do tajemniczego, pełnego zbrodni domostwa należącego do mordercy, na którym w 1998 roku wykonano wyrok śmierci. Naszym celem jest oczyszczenie go z ciemnych mocy. Na naszej drodze, złożonej z blisko pięćdziesięciu przepięknie wykonanych poziomów, stanie ponad czterdziestu potwornych przeciwników, których możemy odesłać do bram piekieł przy pomocy ponad dwudziestu rodzajów broni i ośmiu ponadnaturalnych mocy. Na dodatek gwarancją dobrej zabawy jest fakt, że scenariusz tej gry napisany został przez twórcę serii Alone in the Dark - Huberta Chardota.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 380 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Devil Inside

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Devil Inside

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 300 MHz
  • 64 MB RAM
  • akcelerator 3D
Premiera Jekyll & Hyde

wiadomość19 grudnia 2001

Od dziś w sklepach na terenie całego kraju dostępna jest już gra Jekyll & Hyde.

Fajna Cena - Jekyll & Hyde + Devil Inside

wiadomość18 grudnia 2001

Jutro do sklepów na terenie całej Polski trafi najnowsza gra z serii Fajna Cena. Jekyll & Hyde, bo o niej mowa, jest grą akcji, która łączy w sobie cechy gry zręcznościowej i przygodowej oraz horroru.

The Devil Inside: The Movie

wiadomość15 lipca 2001

Francuski twórca gier Hubert Chardot poinformował, że pracuje aktualnie nad scenariuszem do filmu opartego na zeszłorocznym hicie z gatunku przygodówek. Gra była zrealizowana w konwencji horroru i tak też ma wyglądać film.