Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweiOSAND
Okładka Ingress (iOS)

Ingress

Gra typu MMOG (Massively Multiplayer Online location-based Game), w której opowiadamy się po stronie Oświeconych, pragnących zdobyć moc pochodzącą z niedawno odkrytej energii Exotic Matter albo Ruchu Oporu, który chce chronić ludzkość przed jej negatywnym wpływem.

Przygodowe | zagraj za darmo | elementy strategiczne | rzeczywistość rozszerzona | MMO

Okładka Ingress (iOS)

producent: Niantic

wydawca: Niantic

Strona oficjalna

data premiery gry:

15lis2012

AND

14lip2014

iOS

Ingress to aplikacja typu MMOG (Massively Multiplayer Online location-based Game) przeznaczona na platformę AND i iOS, powstała dzięki ekipie Niantic. Deweloper ten w późniejszym czasie stworzył słynne Pokemon GO dla firmy Nintendo.

Fabuła

Akcja Ingress rozgrywa się w świecie, w którym przy okazji odkrycia bozonu Higgsa odkryto także tajemniczą energię zwaną Exotic Matter, powiązaną z tzw. Shapers – nieznaną kosmiczną siłą lub Obcymi. Naukowcy uważają, że nowo poznana moc w jakiś sposób wpływa na ludzkie myśli, więc jeżeli nad nią nie zapanujemy, to ona przejmie władzę nad nami. Nie wszyscy zgadzają się jednak z tą teorią, w związku z czym powstały dwie organizacje – Oświeceni, pragnący zdobyć moc, którą może dać nam ta energia, oraz Ruch Oporu, starający się chronić nas przed wpływem Shapers.

Mechanika

Ingress na platformę AND i iOS wykorzystuje technologię rzeczywistości rozszerzonej, a przestrzenią gry jest cały nasz świat. Korzystając z podłączonego do Internetu smartfona czy tabletu oraz modułu GPS, otrzymujemy dostęp do wirtualnej mapy tworzonej na podstawie rzeczywistych lokacji i z jej pomocą udajemy się na poszukiwania tak zwanych portali, czyli skupisk Exotic Matter. Naszym zadaniem jest przy użyciu smartfona połączyć ze sobą trzy tego typu punkty – w ten sposób tworzymy pola kontrolne, de facto przejmując kontrolę nad tym terenem w imieniu wybranej przez nas strony konfliktu. By portale były w pełni funkcjonalne, trzeba je wyposażyć w tzw. rezonatory. To samo jednak robią gracze z drużyny przeciwnej, więc ich zdobycze przejmujemy, niszcząc pozostawione rezonatory i umieszczając na ich miejscu swoje. Poza tym wszystkim portale można jeszcze hakować, zdobywając w nagrodę przydatne przedmioty, dzięki którym da się zaatakować kolejny cel lub obronić jeden z należących do naszej frakcji.

Za wykonywanie tych wszystkich akcji otrzymujemy punkty doświadczenia, przekładające się na dodatkowe możliwości, np. zwiększenie maksymalnej odległości zdalnego ładowania portali. Ponadto za skuteczne przejmowanie terenu dostajemy także Mind Units, czyli specjalne punkty, wpływające na miejsce naszej frakcji w rankingu.

Zabawa zmusza nas do aktywnego przemierzania świata, a łączenie poszczególnych portali nierzadko oznacza konieczność przemieszczenia się na dużą odległość. Samemu ciężko jest to zrobić, więc w trakcie zabawy zawieramy rozmaite sojusze w ramach frakcji, do której należymy, współpracując z graczami z innej dzielnicy, miasta, a nawet kraju. W planowaniu działań i kontaktach między uczestnikami pomaga m.in. mapa wywiadowcza, pozwalająca sprawdzić obecny stan całego konfliktu oraz wymieniać się informacjami o nowych portalach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Ingress

12+

Wymagania sprzętowe Ingress

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Ingress Prime - nadchodzi nowa wersja pierwszej gry twórców Pokemon GO
Ingress Prime - nadchodzi nowa wersja pierwszej gry twórców Pokemon GO

wiadomość5 grudnia 2017

Popularny Ingress zadebiutował w 2012 roku. Pomimo kilku lat na karku produkcja nie doczekała się od tamtej pory poważniejszych zmian. Te mają nadejść w najbliższych miesiącach, bowiem studio Niantic przygotowuje się do premiery Ingress Prime.

Twórcy Pokemon GO pracują już nad nowymi projektami w tym samym stylu
Twórcy Pokemon GO pracują już nad nowymi projektami w tym samym stylu

wiadomość7 września 2016

Studio Niantic ujawniło, że na Ingress i Pokemon GO nie skończy się ich zainteresowanie technologią rozszerzonej rzeczywistości. Zespół już teraz pracuje nad nowymi projektami AR.

Wieści ze świata (Battleborn, First Wonder, Heroes of the Storm, animacja Resident Evil, Niantic / Pokemon GO) 16/10/2015
Wieści ze świata (Battleborn, First Wonder, Heroes of the Storm, animacja Resident Evil, Niantic / Pokemon GO) 16/10/2015

wiadomość16 października 2015

Dziś piszemy m.in. o terminie rozpoczęcia beta-testów Battleborn, anulowanej zbiórce pieniędzy na First Wonder (duchowego spadkobiercę Giants: Citizen Kabuto), obietnicy poprawy matchmakingu w Heroes of the Storm, zapowiedzi nowego filmu animowanego Resident Evil oraz dofinansowaniu studia Niantic (Ingress, Pokemon GO). Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

AND
iOS