Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 5 grudnia 2017, 18:57

autor: Vergil

Ingress Prime - nadchodzi nowa wersja pierwszej gry twórców Pokemon GO

Popularny Ingress zadebiutował w 2012 roku. Pomimo kilku lat na karku produkcja nie doczekała się od tamtej pory poważniejszych zmian. Te mają nadejść w najbliższych miesiącach, bowiem studio Niantic przygotowuje się do premiery Ingress Prime.

Smartfony i tablety to urządzenia idealne do gier wykorzystujących tak zwaną rzeczywistość rozszerzoną. W 2012 roku z tej funkcjonalności zrobili użytek deweloperzy ze studia Niantic, prezentując graczom Ingressa. Pomimo że przez kolejne lata twórcy byli pochłonięci pracą nad innymi projektami (mowa o Pokemon GO, czy zbliżającym się wielkimi krokami Harry Potter: Wizards Online), bynajmniej nie zapomnieli o swoim dziele. Produkcja, która przez pięć lat od premiery zdobyła w pewnych kręgach status kultowej, doczeka się w przyszłym roku nowej, odświeżonej wersji. Poznajcie więc Ingressa, jakiego jeszcze nie widzieliście, czyli Ingress Prime.

Nie bez powodu Ingress Prime jest określany mianem rebootu. Autorzy zamierzają bowiem zmienić lub usprawnić niemal wszystkie aspekty tej produkcji. Oprócz nowej oprawy graficznej, mowa przede wszystkim o całkowicie przemodelowanym interfejsie użytkownika, odmienionej stylistyce, czy wreszcie narracji – twórcy chcą bowiem skoncentrować się na opowiedzeniu ciekawej historii. Ponadto gra będzie opracowana w taki sposób, by sprostać oczekiwaniom nowych odbiorców.

Warto przy tym odnotować, że postępy poczynione w podstawowym Ingressie nie przepadną po premierze Ingressa Prime – gra pozwoli na ich przeniesienie, by osoby, które przejęły już niejeden portal, poczuły się tam jak w domu. Fanom Ingressa nie pozostaje więc nic innego, jak mieć nadzieję, że Niantic niedługo podzieli się z nimi większą ilością konkretów… oraz że sama gra zadebiutuje bliżej stycznia 2018 roku niż grudnia.

Ingress Prime to próba zarówno odświeżenia pięcioletniej gry, jak i dotarcia do nowych graczy. - Nowa wersja popularnej gry twórców Pokemon GO – poznajcie Ingress Prime - wiadomość - 2017-12-05
Ingress Prime to próba zarówno odświeżenia pięcioletniej gry, jak i dotarcia do nowych graczy.

Na koniec, słówko wyjaśnienia dla tych, którzy nigdy nie mieli do czynienia z Ingressem. Mowa o grze, której przestrzenią jest cały nas świat. Korzystając z podpiętego do Internetu smartfona lub tabletu wyposażonego w moduł GPS, przemierzamy mapę w poszukiwaniu tak zwanych portali – łącząc ze sobą trzy punkty tego typu, tworzymy pola kontrolne i w ten sposób zdobywamy określone terytorium w imieniu wybranej przez nas strony konfliktu. Z uwagi na fakt, że poszczególne portale mogą być przejmowane przez oponentów, warto mieć na nie oko, by w razie potrzeby szybko odbić z ich rąk należący do nas punkt. Brzmi interesująco, prawda? Po więcej informacji na temat Ingressa zapraszamy do naszej encyklopedii.