Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCXONE
Okładka Forced (PC)

Forced

Stworzona głównie z myślą o zabawie w trybie współpracy z innymi graczami gra action-RPG z elementami zręcznościówki. Akcja osadzona została w fantastycznym świecie, a gracze wcielają się w role gladiatorów, którzy muszą wywalczyć sobie wolność na arenach.

RPG | fantasy | crowdfunding | kooperacja | RPG akcji

Okładka Forced (PC)

data premiery gry:

24paź2013

PC

21paź2015

XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Forced to debiutancka produkcja niezależnego, duńskiego studia betaDwarf Entertainment. Gra stanowi komercyjne rozwinięcie projektu stworzonego przez grupę studentów uniwersytetu w Kopenhadze.

Akcja Forced osadzona została w realiach fantasy. W kampanii głównej gracz wciela się w rolę niewolnika, który trafia do szkoły gladiatorów. Aby odzyskać wolność, bohater musi zwycięsko wyjść z serii 25 widowiskowych pojedynków na arenach. Jego sprzymierzeńcem jest Balfus, duchowy mentor.

Choć gra pozwala na rozgrywkę jednoosobową, podstawę zabawy stanowi tryb kooperacji przeznaczony dla maksymalnie czterech graczy. Uczestnicy kreują swoich herosów, wybierając jedną z czterech dostępnych klas, z których każda posiada odrębny zestaw 16 umiejętności (część z nich należy odblokować w trakcie gry). Rozgrywka nastawiona jest na współpracę w grupie, co umożliwia kontrolowanie postaci mentora, który może pomóc drużynie uzyskać przewagę nad przeciwnikami.

Forced odznacza się prostą, choć estetycznie wykonaną oprawą wizualną 3D. Postaci i obiekty na ekranie prezentowane są z zastosowaniem technologii cel-shading, co nadaje im bardziej komiksowy wygląd. Na uwagę zasługuje system sterowania z pełnym wsparciem dla kontrolerów typu gamepad.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Forced

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Forced

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 1.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 5 GB HDD
  • Windows 7/8
Sukces Star Citizen, porażka Nexus 2 i inne - Przegląd Kickstarterów (29/10/2012)
Sukces Star Citizen, porażka Nexus 2 i inne - Przegląd Kickstarterów (29/10/2012)

wiadomość29 października 2012

W najnowszym przeglądzie Kickstarterów omawiamy m.in. sukces kosmicznego symulatora Star Citizen i polskiej strategii 4X M.O.R.E oraz porażki projektów Nexus 2: The Gods Awaken i Orbitor. Zajęliśmy się też rozpoczęciem zbiórek na Shadowgate, Forced, Super Comboman, Distance oraz StarForge.

PC
XONE