Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXONEPSVPCPS4Switch
Okładka Not a Hero (PSV)

Not a Hero

Oldskulowa strzelanina 2D, opracowana przez znane z gry OlliOlli niezależne studio Roll7. W grze wcielamy się w rewolwerowca, który oferuje swe usługi nietypowemu kandydatowi na lokalnego burmistrza, jakim jest antropomorficzny królik BunnyLord.

Akcji | 2D | humorystyczne | indie | strzelanki

Okładka Not a Hero (PSV)

data premiery gry:

anulowana

PSV

14maj2015

PC

2lut2016

PS4

24maj2016

XONE

2sie2018

Switch

Not a Hero to nastawiona na szybką akcję, oldskulowa strzelanina 2D na platformę PC, PS4 itd., w której wcielamy się w rewolwerowca na usługach lokalnego burmistrza. Produkcję przygotowało niezależne londyńskie studio Roll7, znane z utrzymanej w podobnej stylistyce graficznej deskorolkowej gry OlliOlli.

Fabuła

Akcja gry przenosi nas do bliżej nieokreślonego miasta, gdzie jednym z kandydatów na burmistrza jest antropomorficzny królik BunnyLord, przybyły z przyszłości. Jednym z elementów jego nietypowej kampanii jest oczyszczenie miasta z przestępców i oprychów, którzy mogliby zagrozić wynikom wyborów. Swoje usługi tajemniczemu przybyszowi oferuje niejaki Steve, znany ze swych umiejętności strzeleckich i wyjątkowego braku instynktu samozachowawczego. Jego zadaniem jest stworzenie drużyny sobie podobnych twardzieli i oczyszczenie pięciu dzielnic miasta z szerzącej się tam przestępczości.

Mechanika

Not a Hero składa się z szeregu dynamicznych misji, podczas których wcielamy się w różnych członków ekipy Steve’a, wykonując kolejne, wyznaczane przez BunnyLorda zadania. Są one krótkie i zazwyczaj sprowadzają się do oczyszczenia budynku z wrogów oraz dotarcia do wyjścia, choć spotkamy się także z nieco „ambitniejszymi” celami, jak zhakowanie terminala czy podłożenie ładunków wybuchowych. Kontrolowana przez nas postać może ukrywać się za elementami otoczenia, by w odpowiednim momencie zaatakować zaskoczonych przeciwników. Co ciekawe, reagują oni na dźwięk przeładowywanej broni, decydując się w takiej chwili na atak. Dlatego m.in. wśród dostępnego arsenału broni, determinującego styl rozgrywki, znajdziemy także cichą i skuteczną katanę oraz inne bardziej wyszukane narzędzia eksterminacji, jak np. bomba umocowana na grzebiecie kociaka. Nasze dokonania w każdej z kolejnych misji są punktowane, a jednym z czynników podnoszących mnożnik punktowy są efektowne serie zabójstw.

Ciekawostkę stanowi fakt, że w specjalnej edycji gry, zatytułowanej Not a Hero: Super Snazzy Edition możliwa jest także gra samym BunnyLordem w ramach niedostępnej wcześniej kampanii Me, Myself & BunnyLord. Wersja ta oferuje nową przygodę, zawierającą trzy nowe misje, nowych złoczyńców oraz kolejne wymagające wyzwania.

Kwestie techniczne

Grafika gry w wersji na platformę PC, PS4 itd. utrzymana została w popularnej wśród twórców niezależnych pixel-artowej stylistyce, przypominającej legendarne strzelanki z czasów komputerów 8-bitowych. Akcję gry oglądamy w perspektywie 2D, choć dzięki zastosowaniu technologii ISO-Slant twórcy uzyskali efekt głębi, sprawiający wrażenie pseudo-trójwymiarowości. Mimo mocno oldskulowej oprawy, autorom udało się osiągnąć niesamowitą dynamikę rozgrywki, a świszczące kule i pękające szyby przywodzą na myśl sceny z najlepszych filmów akcji lat 80.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Klasyfikacja PEGI Not a Hero

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Not a Hero

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Pentium IV 2 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT/Radeon X1900 lub lepsza, 500 MB HDD, Windows 7/8/8.1

Sony PlayStation 4

Sony PlayStation 4

Wykorzystuje: PlayStation Network

Wieści ze świata (The Elder Scrolls Online, Not a Hero, H1Z1) 23/4/15
Wieści ze świata (The Elder Scrolls Online, Not a Hero, H1Z1) 23/4/15

wiadomość23 kwietnia 2015

Dziś piszemy m.in. o starcie beta-testów The Elder Scrolls Online, demie gry Not a Hero oraz żeńskich postaciach w H1Z1. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Not a Hero od twórców Olliolli ukaże się na PC-tach 7 maja
Not a Hero od twórców Olliolli ukaże się na PC-tach 7 maja

wiadomość20 lutego 2015

Studio Roll7 zdradziło datę premiery komputerowej wersji strzelanki Not a Hero. Tytuł ukaże się w cyfrowej dystrybucji 7 maja. W późniejszym czasie produkcja trafi również do użytkowników konsol PlayStation 4 i PlayStation Vita.

Not a Hero - nowa strzelanka zręcznościowa od twórców gry OlliOlli
Not a Hero - nowa strzelanka zręcznościowa od twórców gry OlliOlli

wiadomość29 marca 2014

Niezależne studio Roll7 zapowiedziało grę Not a Hero, określaną przez twórców „strzelaniną 2¼D”. Deweloper stworzył wcześniej zręcznościówkę, w której wcielaliśmy się w profesjonalnego skatera.

PC
PS4
PSV
XONE
Switch