Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCSwitchPS4XONEPSV
Okładka Not a Hero (PSV)
OkładkaNot a Hero (PSV)

Not a Hero

Oldskulowa strzelanina 2D, opracowana przez znane z gry OlliOlli niezależne studio Roll7. W grze wcielamy się w rewolwerowca, który oferuje swe usługi nietypowemu kandydatowi na lokalnego burmistrza, jakim jest antropomorficzny królik BunnyLord.

Akcji | 2D | humorystyczne | indie | strzelanki

Not a Hero Premiera

anulowana

PSV

14maj2015

PC

2lut2016

PS4

24maj2016

XONE

2sie2018

Switch

Not a Hero to nastawiona na szybką akcję, oldskulowa strzelanina 2D na platformę PC, PS4 itd., w której wcielamy się w rewolwerowca na usługach lokalnego burmistrza. Produkcję przygotowało niezależne londyńskie studio Roll7, znane z utrzymanej w podobnej stylistyce graficznej deskorolkowej gry OlliOlli.

Fabuła

Akcja gry przenosi nas do bliżej nieokreślonego miasta, gdzie jednym z kandydatów na burmistrza jest antropomorficzny królik BunnyLord, przybyły z przyszłości. Jednym z elementów jego nietypowej kampanii jest oczyszczenie miasta z przestępców i oprychów, którzy mogliby zagrozić wynikom wyborów. Swoje usługi tajemniczemu przybyszowi oferuje niejaki Steve, znany ze swych umiejętności strzeleckich i wyjątkowego braku instynktu samozachowawczego. Jego zadaniem jest stworzenie drużyny sobie podobnych twardzieli i oczyszczenie pięciu dzielnic miasta z szerzącej się tam przestępczości.

Mechanika

Not a Hero składa się z szeregu dynamicznych misji, podczas których wcielamy się w różnych członków ekipy Steve’a, wykonując kolejne, wyznaczane przez BunnyLorda zadania. Są one krótkie i zazwyczaj sprowadzają się do oczyszczenia budynku z wrogów oraz dotarcia do wyjścia, choć spotkamy się także z nieco „ambitniejszymi” celami, jak zhakowanie terminala czy podłożenie ładunków wybuchowych. Kontrolowana przez nas postać może ukrywać się za elementami otoczenia, by w odpowiednim momencie zaatakować zaskoczonych przeciwników. Co ciekawe, reagują oni na dźwięk przeładowywanej broni, decydując się w takiej chwili na atak. Dlatego m.in. wśród dostępnego arsenału broni, determinującego styl rozgrywki, znajdziemy także cichą i skuteczną katanę oraz inne bardziej wyszukane narzędzia eksterminacji, jak np. bomba umocowana na grzebiecie kociaka. Nasze dokonania w każdej z kolejnych misji są punktowane, a jednym z czynników podnoszących mnożnik punktowy są efektowne serie zabójstw.

Ciekawostkę stanowi fakt, że w specjalnej edycji gry, zatytułowanej Not a Hero: Super Snazzy Edition możliwa jest także gra samym BunnyLordem w ramach niedostępnej wcześniej kampanii Me, Myself & BunnyLord. Wersja ta oferuje nową przygodę, zawierającą trzy nowe misje, nowych złoczyńców oraz kolejne wymagające wyzwania.

Kwestie techniczne

Grafika gry w wersji na platformę PC, PS4 itd. utrzymana została w popularnej wśród twórców niezależnych pixel-artowej stylistyce, przypominającej legendarne strzelanki z czasów komputerów 8-bitowych. Akcję gry oglądamy w perspektywie 2D, choć dzięki zastosowaniu technologii ISO-Slant twórcy uzyskali efekt głębi, sprawiający wrażenie pseudo-trójwymiarowości. Mimo mocno oldskulowej oprawy, autorom udało się osiągnąć niesamowitą dynamikę rozgrywki, a świszczące kule i pękające szyby przywodzą na myśl sceny z najlepszych filmów akcji lat 80.

Ostatnia modyfikacja 1 kwietnia 2014

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Not a Hero

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Not a Hero Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium IV 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT/Radeon X1900 lub lepsza
  • 500 MB HDD
  • Windows 7/8/8.1
Sony PlayStation 4

PlayStation 4

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC
PS4
PSV
XONE
Switch