Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3PCSwitchPS4PSViOSWPXONE
Okładka Crimsonland (PS3)

Crimsonland

Crimsonland HD

Wyjątkowo prosty, zręcznościowy dwuwymiarowy shooter. Gracze wcielają się w futurystycznego żołnierza i na zamkniętych arenach walczą z kolejnymi falami obcych oraz mutantów. W trakcie rozgrywki możemy wykorzystać 30 rodzajów broni i kilkadziesiąt zdolności modyfikujących zabawę.

Akcji | science fiction | 2D | top-down | shoot 'em up | kooperacja

Okładka Crimsonland (PS3)

producent: 10tons

wydawca: 10tons

Strona oficjalna

data premiery gry:

11cze2014

PC

15lip2014

PS4

19sie2014

PSV

9paź2014

iOS

3mar2015

PS3

25mar2015

WP

14paź2015

XONE

24lis2017

Switch

Crimsonland to nieskomplikowana zręcznościówka, w której gracze przy pomocy futurystycznego uzbrojenia eliminują kolejne fale obcych oraz mutantów. Produkcja jest poprawioną i rozszerzoną wersją gry o tym samym tytule z 2003 roku. Za stworzenie oraz dystrybucję nowej edycji odpowiada fińskie studio 10tons, które do tej pory skupiało się przede wszystkim na konsolach przenośnych oraz platformach mobilnych (tablety, smartfony).

Ponieważ Crimsonland jest typowym zręcznościowym shooterem, nie posiada żadnej kompleksowej narracji lub fabuły. Wcielamy się po prostu w żołnierza walczącego z zagrażającymi mu wrogami. Podobnie jak w produkcjach takich jak Hotline Miami, dwuwymiarowe pole gry obserwujemy z góry. Twórcy przygotowali dwa podstawowe tryby rozgrywki – przygodowy oraz survival. Pierwszy z nich podzielony został na sześć rozdziałów. Podczas 60 misji zdobywamy punkty doświadczenia. Dzięki nim odblokujemy w sumie 30 rodzajów oręża oraz 55 zdolności specjalnych, w tym m.in. szybsze przeładowywanie broni, które możemy wykorzystać także podczas survivalowej zabawy oferującej pięć wariantów rozgrywki. W każdym z nich gracze muszą przetrwać na polu bitwy jak najdłużej, odpierając przy tym ataki coraz liczniejszych przeciwników.

Gra oferuje możliwość lokalnej kooperacyjnej zabawy multiplayer dla maksymalnie czterech osób. Nasze wyniki możemy porównać z osobami z całego świata za sprawą sieciowych rankingów.

Oprawa Crimsonland jest wyjątkowo prosta i minimalistyczna. Areny zostały przedstawione w formie płaskich i nieszczególnie interesujących tekstur. Równie nieciekawie prezentują się wrogowie oraz efekty specjalne. Gra obsługuje jednak wysokie rozdzielczości, a w niektórych momentach może zrobić wrażenie gdy na ekranie jednocześnie pojawiają się setki przeciwników.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 4 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Gry podobne do Crimsonland

Klasyfikacja PEGI Crimsonland

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Crimsonland

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1 GHz
  • 512 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 200 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
Crimsonland HD – mobilna strzelanka pozwala graczom zdecydować ile zapłacą za pełną wersję
Crimsonland HD – mobilna strzelanka pozwala graczom zdecydować ile zapłacą za pełną wersję

wiadomość12 października 2014

Firma 10tones wybrała nietypowy model biznesowy dla właśnie wydanej mobilnej strzelanki Crimsonland HD. Gracze mogą pobrać tytuł za darmo i po przejściu kilku poziomów pojawia się opcja odblokowania reszty zawartości poprzez wybranie jednej z trzech mikropłatności, a najdroższa opcja zapewnia dokładnie to samo co najtańsza.

PC
PS4
PSV
iOS
PS3
WP
XONE
Switch