Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2014, 12:54

autor: Orbech

The Elder Scrolls V: Skyrim – sprzedano 20 milionów egzemplarzy gry

Studio Bethesda Softworks poinformowało na swoim oficjalnym blogu, że ich największy hit – The Elder Scrolls V: Skyrim, sprzedał się w nakładzie przekraczającym 20 milionów egzemplarzy. Oznacza to, że Skyrim jest najlepiej sprzedającą się grą z całej serii.

Piąta część serii The Elder Scrolls sprzedała się już w 20 mln kopii. - The Elder Scrolls V: Skyrim – sprzedano 20 milionów egzemplarzy gry - wiadomość - 2014-01-27
Piąta część serii The Elder Scrolls sprzedała się już w 20 mln kopii.

Na swoim oficjalnym blogu studio Bethesda oznajmiło, że ich wielokrotnie nagradzany The Elder Scrolls V: Skyrim znalazł już w sumie 20 milionów nabywców na platformach sprzętowych PC, PlayStation 3 i Xbox 360. Gra zadebiutowała 11 listopada 2011 roku i do teraz jest jedną z najlepiej ocenianych oraz sprzedających się gier w historii. Skyrim nie traci na popularności, gdyż gra i cała marka są nieustannie rozwijane. Wydawane są nowe modyfikacje przez scenę moderską, a 4 kwietnia tego roku swoją premierę będzie miała gra MMO The Elder Scrolls Online.

The Elder Scrolls V: Skyrim ukazał się na rynku w listopadzie 2011 roku i już w 48 godzin od premiery sprzedał się w 3,5 mln kopii. Popularność marki nie maleje i ciągle można usłyszeć coś nowego na temat serii. Od 18 października 2013 roku w sprzedaży jest The Elder Scrolls Anthology, czyli wydanie zbiorcze wszystkich tytułów z serii The Elder Scrolls, jakie ukazały się do tej pory. Do gry cały czas tworzone są również nowe modyfikacje. Ostatnio informowaliśmy o grupie moderów, którzy wykorzystując zestaw kilkunastu modów ulepszyli oprawę graficzną produkcji i wyciągnęli ze Skyrima pełną moc. Pisaliśmy również o modzie Skywind mającym przenieść trzecią część cyklu na silnik Skyrima. Ogromna kreatywność sceny moderskiej powoduje, że o Skyrimie będzie głośno jeszcze przez długie lata.

Warto też wspomnieć o nadchodzącym The Elder Scrolls Online, który ukaże się na komputerach osobistych, PlayStation 4 i Xbox One w tym roku. Będzie to produkcja MMO, której akcja toczyć się będzie w świecie znanym z serii The Elder Scrolls. Nad grą pracuje ZeniMax Online Studios od 2007 roku. Tytuł zapowiada się wyśmienicie i będzie prawdziwą gratką dla fanów serii. The Elder Scrolls Online dostanie również doborową obsadę aktorską. Postaciom w grze użyczą głosu takie sławy jak Alfred Molina czy Jennifer Hale.

The Elder Scrolls V: Skyrim to piąta część kultowego cyklu gier cRPG. Wydana 11 listopada 2011 roku przez Bethesda Softworks szybko podbiła serca milionów graczy na całym świecie. Akcja gry osadzona została 200 lat po wydarzeniach z The Elder Scrolls IV: Oblivion. W Skyrimie ponownie odwiedziliśmy kontynent Tamriel, gdzie jako ostatni łowca smoków musieliśmy stawić czoła Alduinowi, bogowi zniszczenia. Gra została doceniona przez cały świat, zdobywając liczne nagrody i bijąc rekordy sprzedaży.