Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2014, 14:49

autor: Draug

Skywind – mod przenoszący Morrowinda na silnik Skyrima ukazany na nowym filmie

W sieci pojawił się nowy film prezentujący modyfikację Skywind, która odwzorowuje The Elder Scrolls III: Morrowind na silniku ostatniej odsłony tej samej serii, Skyrima. Materiał stanowi zapowiedź aktualizacji moda do wersji 0.9.1.

Skywind to jedna z najbardziej obiecujących modyfikacji gier z serii The Elder Scrolls – trudno bowiem nie ekscytować się wizją odwzorowania ponad 10-letniego Morrowinda przy użyciu zaawansowanego silnika znanego z ostatniej części cyklu wykreowanego przez firmę Bethesda Softworks, czyli Skyrima. Wszystkich, którzy czekają na ukończenie prac nad tym projektem, ucieszy zatem wieść, że twórcy Skywinda udostępnili w sieci nowy zwiastun. Trwający blisko dwie minuty materiał stanowi zapowiedź niedostępnej jeszcze wersji 0.9.1 (obecna to 0.9.0). Na film składa się zlepek scen, w większości ukazujących zawartość nadchodzącej aktualizacji – mamy tu zarówno upiększone krajobrazy wyspy Vvardenfell (wśród nich między innymi bagna Gorzkiego Wybrzeża, pustkowia Popielnych Ziem czy miasto Pelagiad), jak i starych-nowych wrogów (na przykład ogrim, netch, daedroth). Niestety, nie zdradzono, kiedy możemy spodziewać się wspomnianej aktualizacji. Omawiany film widnieje powyżej.

Vvardenfell zmieniło się niemalże nie do poznania. - Skywind – mod przenoszący Morrowinda na silnik Skyrima ukazany na nowym filmie - wiadomość - 2014-01-23
Vvardenfell zmieniło się niemalże nie do poznania.

Warto przypomnieć, że Skywind zaoferuje nie tylko grafikę, ale również znaczną część mechanizmów rozgrywki, jakie mieliśmy w Skyrimie (wliczając w to system walki, magię i rozwój postaci). Niemniej, twórcy chcą zachować wiele z Morrowinda – nie tylko świat, klimat i wszystkie wątki fabularne, ale również niektóre rozwiązania, takie jak na przykład system ekwipunku (pozwalający chociażby zakładać bohaterowi oddzielnie naramienniki i nagolenniki). Niestety, w dalszym ciągu nie znamy terminu ukończenia prac – choćby przybliżonego – nad omawianą modyfikacją. Jednak każdy, kto jest zainteresowany jej wypróbowaniem, może pobrać wersję alfa (oznaczoną numerem 0.9.0) z oficjalnej strony internetowej projektu:

Skywind – mod przenoszący Morrowinda na silnik Skyrima ukazany na nowym filmie - ilustracja #2Nad Skywindem pracuje ekipa składająca się z około 70 osób – nawet jeżeli przyjąć, że prawie połowę tej liczby stanowią ludzie odpowiedzialni za podkładanie głosów postaciom, nadal mamy do czynienia z zespołem, który liczebnością przewyższa wiele niezależnych studiów deweloperskich, wliczając w to na przykład twórców Kingdom Come: Deliverance z Warhorse Studios. Warto też przypomnieć, że ludzie stojący za omawianą modyfikacją wcześniej wykreowali Morroblivion, czyli analogiczny projekt, tyle że adaptujący Morrowinda do technologii zastosowanej w The Elder Scrolls IV: Oblivion.