Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2016, 11:00

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

E3 2016 – lista i harmonogram konferencji

Choć oficjalnie targi E3 2016 odbędą się w dniach 14-16 czerwca, to już od 12 czerwca będziemy uczestniczyć w konferencjach najważniejszych firm związanych z branżą gier wideo. Jeżeli zamierzacie śledzić na bieżąco wszystkie wydarzenia, to warto zaznajomić się z rozpiską nadchodzących pokazów.

Już za kilka dni rozpocznie się prawdopodobnie najważniejsze tegoroczne święto graczy, czyli targi E3 2016, skupiające firmy, handlowców dziennikarzy i inne osoby związane z branżą gier wideo. Cześć z Was będzie chciała na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia, więc by ułatwić Wam życie, przygotowaliśmy harmonogram najważniejszych konferencji. Naturalnie w naszym serwisie nie zabraknie stosownych relacji, newsów, zwiastunów i materiałów wideo z gier pokazywanych w Los Angeles. Dodatkowo na miejscu tradycyjnie pojawią się przedstawiciele gry-online.pl oraz tvgry.pl, więc na brak materiałów z pewnością nie będziecie narzekać.

Niemniej jeżeli chcecie wraz z nami uczestniczyć w E3 2016, to pamiętajcie, by zarezerwować sobie czas w terminach, które znajdziecie nieco dalej. Dodatkowo podajemy linki do streamów, gdzie będziecie mogli śledzić przebieg konferencji na żywo.

E3 2016 – lista i harmonogram konferencji - ilustracja #1

Electronic Arts – 12 czerwca o godzinie 22:00

Pierwszą dużą konferencją będzie ta organizowana przez Electronic Arts. Co na niej? Przede wszystkim pokaz multiplayera wyczekiwanej strzelanki Battlefield 1. Oprócz tego nie zabraknie też Titanfalla 2 oraz kilku gier sportowych. Liczymy również na gameplay z Mass Effect: Andromeda, oficjalną zapowiedź nowego Need for Speeda i jakieś niespodzianki.

 1. Transmisja w serwisie Twitch

Bethesda Softworks – 13 czerwca o godzinie 4:00

Kilka godzin po konferencji EA swoje pięć minut będzie mieć Bethesda. Konferencja ta może być bardzo ciekawa, gdyż sama jej organizacja znaczy, że firma ma ważne ogłoszenia. Problem w tym, że nie wiadomo tak naprawdę, czego możemy się spodziewać. Jedynym pewniakiem wydaje się pokaz Dishonored 2, ale co poza tym? Doom już zadebiutował na rynku, Fallout 4 też… Możliwe, że doczekamy się oficjalnej zapowiedzi ujawnionego przez przypadek Wolfensteina: The New Order 2 i być może Prey 2. Z pewnością będzie to jedna z ważniejszych i chyba bardziej zaskakujących konferencji.

 1. Transmisja w serwisie Twitch

Microsoft – 13 czerwca o godzinie 18:30

Główną atrakcją eventu Microsoftu może być zapowiedź nowych modeli Xboksa One, o których plotkuje się od dłuższego czasu. Gigant z Redmond ma ponoć w planach wypuszczenie w tym roku XOne Slim, a w przyszłym konsoli o nazwie roboczej Scorpio, no ale zobaczymy. Oprócz tego nie zabraknie oczywiście gier, więc jeżeli czekacie na nowe materiały z Gears of War 4, Halo Wars 2, Recore czy też Scalebound, to musicie śledzić to wydarzenie.

 1. Transmisja w serwisie Twitch

PC Gaming Show – 13 czerwca o godzinie 20:30

Zeszłoroczna, pierwsza konferencja z cyklu PC Gaming Show nie była zbyt porywająca, aczkolwiek zapowiedziano na niej kilka tytułów. W tym roku liczymy jednak, że będzie znacznie ciekawiej, gdyż niespodzianki szykują tacy deweloperzy jak Bohemia Interactive, Relic Entertainment, Studio Wildcard, TaleWorlds Entertainment, Torn Banner Studios, Tripwire Interactive czy też firmy Microsoft i AMD.

 1. Transmisja w serwisie Twitch

Ubisoft – 13 czerwca o godzinie 22:00

Francuski wydawca pokaże prawdopodobnie wyczekiwane Watch Dogs 2, ale to nie jedyna prezentacja, jakiej się spodziewamy, gdyż raczej nie zabraknie takich gier jak Champions of Anteria, Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands, South Park: The Fractured But Whole oraz For Honor. Zapewne jak co roku nie zabraknie niespodzianki.

 1. Transmisja w serwisie Twitch

Sony – 14 czerwca o godzinie 3:00

Japoński gigant od momentu premiery PlayStation 4 radzi sobie na konsolowym rynku po prostu fantastycznie. Od kilku miesięcy przebąkuje się jednak o nowej wersji urządzenia, zwanej PlayStation 4K / Neo. Sprzęt ponoć ma być mocniejszy od obecnego i przystosowany przede wszystkim do zabawy przy użyciu nadchodzących gogli wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR, choć oczywiście obsłuży (przynajmniej według plotek), wszystkie dostępne na PS4 gry, jak i nadchodzące, które mają dodatkowo być ładniejsze na silniejszej wersji. Co do samych gier, to raczej na pewno odbędą się pokazy The Last Guardian, Gran Turismo Sport i Horizon Zero Dawn. Z pewnością nie zabraknie prezentacji produkcji VR, a poza tym liczymy na niespodzianki, w tym nowe God of War.

 1. Transmisja w serwisie Twitch

Nintendo – 14 czerwca o godzinie 18:00

W przypadku Nintendo mowa jest przede wszystkim o pokazie gry The Legend of Zelda. Ponadto, jak czytamy na oficjalnej stronie, doczekamy się też prezentacji rozgrywki w Pokemon Sun i Pokemon Moon. Niestety na oficjalną zapowiedź konsoli NX chyba nie ma co liczyć.

 1. Transmisja w serwisie Twitch

Gdzie śledzić informacje o E3 2016?

 1. www.gry-online.pl – jak co roku zmienimy layout strony, aby łatwiej było odszukać informacje o najważniejszych nowinkach z E3 i przeczytać ekskluzywne wrażenia z najbardziej oczekiwanych gier.
 2. www.tvgry.pl – nasza ekipa w składzie Krystian Smoszna, Szymon Liebert oraz Mateusz Araszkiewicz dostarczy Wam sporo wrażeń z pokazów podczas targów.

Odwiedzajcie także nasze serwisy społecznościowe:

 1. www.youtube.com/tvgrypl
 2. www.facebook.com/golpl
 3. www.facebook.com/golnewsroom
 4. twitter.com/golpl