Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 maja 2016, 11:12

Mocniejsza wersja Xboksa One w 2017 roku i zapowiedź XOne Slim na E3?

Jeśli ufać doniesieniom dwóch zagranicznych portali, Polygon oraz Kotaku, w niedalekiej przyszłości doczekamy się zapowiedzi mniejszego modelu Xboksa One oraz nowej, znacznie mocniejszej wersji konsoli, mającej być odpowiedzią na PlayStation 4 NEO.

Mniejszy model oraz nowa wersja Xboksa One w przeciągu najbliższych kilkunastu miesięcy? Na to wskazywałyby doniesienia z dwóch zagranicznych portali. - Mocniejsza wersja Xboksa One zadebiutuje w 2017 roku? Model Slim zostanie zapowiedziany podczas E3 - wiadomość - 2016-05-26
Mniejszy model oraz nowa wersja Xboksa One w przeciągu najbliższych kilkunastu miesięcy? Na to wskazywałyby doniesienia z dwóch zagranicznych portali.

Phil Spencer, szef marki Xbox, co prawda jeszcze niedawno zapewniał, że Microsoft nie ma w planach wypuszczenia „Xboksa One i pół”, ale w obliczu coraz pewniejszych informacji na temat PlayStation 4 NEO trudno było się spodziewać, że gigant z Redmond nie postara się dorównać konkurencji. I rzeczywiście: według dwóch serwisów internetowych, Kotaku oraz Polygon, podczas E3 zapowiedziany zostanie nowy, mniejszy model konsoli, zaś w przyszłym roku doczekamy się mocniejszej wersji Xboksa One.

Model Slim ma być o około 40% mniejszy od obecnego i wspierać rozdzielczość 4K przy odtwarzaniu filmów. Do 2 terabajtów powiększy się dysk twardy, podzespoły pozostaną jednak niezmienione. Premiera tego modelu ma mieć miejsce jeszcze w tym roku, a oficjalnej zapowiedzi podobno doczekamy się podczas czerwcowych targów E3 – lub nawet wcześniej.

O ile jednak o Xbox One Slim dyskutowano wcześniej i w zasadzie kwestią czasu było, kiedy mniejszy typ zostanie zapowiedziany, tak znacznie ciekawszą informacją są doniesienia o nowej wersji konsoli o kryptonimie Scorpio. Ma ona zadebiutować w przyszłym roku i być platformą znacznie mocniejszą od obecnej: szczególne wrażenie robi planowany wzrost prędkości obliczeniowej do 6 teraflopów. To ponad cztery razy więcej niż obecnie; dla porównania PlayStation 4 NEO ma operować z prędkością 4,14 teraflopów. Zmieni się także procesor graficzny. Głównym celem jest umożliwienie jak najlepszego wsparcia dla technologii wirtualnej rzeczywistości, konkretnie zaś gogli Oculus Rift. Według wspomnianych źródeł, nowa wersja Xboksa One również zostanie zapowiedziana podczas tegorocznego E3, zaś premiery możemy się spodziewać w przyszłym roku.

Konsola o kryptonimie Scorpio miałaby być odpowiedzią na PlayStation 4 NEO od Sony. - Mocniejsza wersja Xboksa One zadebiutuje w 2017 roku? Model Slim zostanie zapowiedziany podczas E3 - wiadomość - 2016-05-26
Konsola o kryptonimie Scorpio miałaby być odpowiedzią na PlayStation 4 NEO od Sony.

Jeszcze w marcu tego roku Phil Spencer zasugerował, że posiadacze konsoli Microsoftu otrzymają możliwość ulepszania urządzenia, co dało początek spekulacjom o wymianie podzespołów na tej platformie. Wkrótce jednak szef marki Xbox zaprzeczył tym plotkom, a niedługo później stwierdził, że gigant z Redmond nie ma w planach tworzenia „Xboksa One i pół” na wzór PlayStation 4 NEO. Wygląda jednak na to, że Microsoft nie był z nami do końca szczery i jeśli powyższe doniesienia się potwierdzą, w przeciągu kilkunastu miesięcy otrzymamy znacznie mocniejszą wersję konsoli.

  1. Oficjalna strona internetowa marki Xbox
  2. Gropinie – co sądzimy o PlayStation 4K/Neo?