Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 maja 2016, 10:33

W Polsce ruszyła sprzedaż fabrycznie odnowionych konsol Xbox One, ale ceny rozczarowują

Do polskich sklepów trafiły konsole Xbox One w wersjach fabrycznie odnowionych (ang. refurbished). Niestety, ich ceny wydają się mocno przesadzone, gdyż są niewiele niższe niż w przypadku nowych egzemplarzy

Niestety, ceny odnowionych konsol nie są zbyt atrakcyjne. - W Polsce ruszyła sprzedaż fabrycznie odnowionych konsol Xbox One, ale ceny rozczarowują - wiadomość - 2016-05-26
Niestety, ceny odnowionych konsol nie są zbyt atrakcyjne.

Polski oddział firmy Microsoft rozpoczął sprzedaż w naszym kraju konsol Xbox One w wersji tzw. refurbished, czyli używanych egzemplarzy, które zostały fabrycznie odnowione. Dostępne są następujące zestawy:

Za 1499 zł:

 1. Xbox One z dyskiem 500GB i grą Minecraft
 2. Xbox One z dyskiem 500GB i grami FIFA 16 oraz Minecraft
 3. Xbox One z dyskiem 500GB i grami Call of Duty: Ghosts oraz Minecraft
 4. Xbox One z dyskiem 500GB i grami Far Cry 4, Watch Dogs oraz Rayman Legends

Za 1899 zł:

 1. Xbox One z dyskiem 500GB, sensorem Kinect i grami Kinect Sports Rivals, Dance Central Spotlight i Zoo Tycoon

W skład każdego zestawu refurbished wchodzą dodatkowo:

 1. Kontroler bezprzewodowy do konsoli Xbox One
 2. Kabel High Speed HDMI
 3. Zasilacz sieciowy
 4. 14-dniowy abonament próbny Xbox Live Gold
 5. 3-miesięczny abonament Xbox Live Gold

Zestawy dostępne są w sprzedaży m.in. w sieciach handlowych MediaExpert, Media Markt, Saturn oraz RTV EURO AGD. Powyższe ceny są jedynie orientacyjne i w niektórych sklepach można je dostać trochę taniej.

Xboksy One w wersji refurbished są specjalnie oznakowane na opakowaniu i zostały fabrycznie odnowione przez producenta, by przywrócić sprawność podzespołów elektronicznych, choć mogą także posiadać lekkie kosmetyczne defekty. Konsole objęte są standardowym programem gwarancyjnym na 24 miesiące.

Wprowadzanie do sprzedaży konsol w wersjach refurbished samo w sobie jest dobrym pomysłem, ale wydaje się, że Microsoft zdecydowanie przesadził z cenami. Nie trzeba się mocno natrudzić, aby w niewiele wyższych cenach znaleźć nowe egzemplarze Xboksów One z dokładnie tymi samymi dołączonymi grami. Przykładowo w sklepach MediaExpert czy Media Markt różnica ta wynosi jedynie sto złotych.

W krajach zachodnich sprzęty w wersjach refurbished są zazwyczaj wyraźnie tańsze niż nowe egzemplarze, więc ich kupowanie ma sens. W przypadku Polski trudno zrozumieć do kogo właściwie skierowana jest ta oferta.

 1. Microsoft – oficjalna strona polskiego oddziału firm