Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2018, 18:32

autor: Ender

Nowa gra twórców serii Alan Wake i Max Payne w 2019 roku

Nowa gra studia Remedy Entertainment, które znane jest dzięki seriom Alan Wake oraz Max Payne, powinna ukazać się w 2019 roku. Informacja ta znalazła się w raporcie finansowym dewelopera. Równocześnie dowiedzieliśmy się, że jeszcze w tym roku twórcy planują rozpocząć prace nad kolejnym projektem.

Fińskie studio Remedy Entertainment dało się poznać światu dzięki dwóm pierwszym odsłonom serii Max Payne, świetnie przyjętemu Alanowi Wake'owi, a także ambitnej, lecz nie do końca udanej grze Quantum Break, która wydana została w 2016 roku. Opublikowany niedawno raport finansowy dewelopera zawiera interesujące informacje na temat jego dalszych planów rozwoju. Dowiadujemy się z niego, że nowy flagowy projekt studia, który cały czas znany jest jedynie pod kryptonimem P7, zadebiutuje w sklepach w 2019 roku.

Przypomnijmy, że P7 ma być trzecioosobową grą akcji, rozgrywającą się w zupełnie nowym uniwersum, niezwiązanym z poprzednimi tytułami studia. Jak zdążyło nas przyzwyczaić Remedy, produkcja duży nacisk kłaść ma na „filmowość” zabawy, oferując równocześnie intrygującą fabułę, a także rozbudowaną mechanikę rozgrywki. Całość napędzana jest autorskim silnikiem Northlight, którego mocnymi stronami mają być AI przeciwników oraz technologia animacji 3D. P7 posiadać ma także rozbudowany moduł zabawy wieloosobowej. Gra trafi równocześnie na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Jej wydawcą będzie firma 505 Games.

Z raportu dowiadujemy się, że poza P7 Remedy zajmuje się także cały czas kampanią singleplayer w grze CrossFire 2, która powstaje we współpracy ze studiem Smilegate. Co ciekawe, w tym roku twórcy rozpoczną także prace nad następnym projektem. Wiązać mają się z nim kolejne inwestycje oraz nabór nowych pracowników. Na razie nie wiemy, czy będzie to oryginalna gra, tytuł powstający na zamówienie firmy trzeciej, czy remaster lub kontynuacja jednego ze starszych przebojów dewelopera. Sytuacja finansowa Remedy w ubiegłym roku była stabilna. Jego całoroczne przychody wzrosły o 4,6 procent i wyniosły 17,6 miliona euro. Studio zatrudnia obecnie 149 osób i przygotowuje się do przeprowadzki do świeżo wyremontowanych biur w fińskim mieście Espoo.

Studio Remedy Entertainment powstało w 1995 roku - Nowa gra twórców serii Alan Wake i Max Payne w 2019 roku - wiadomość - 2018-02-17
Studio Remedy Entertainment powstało w 1995 roku
  1. Oficjalna strona Remedy Entertainment