Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEXSX
Okładka CrossFire X (PC)
OkładkaCrossFire X (PC)

CrossFire X

Kontynuacja popularnej sieciowej strzelanki. CrossFire X oferuje nie tylko tryb multiplayer, lecz także kampanię fabularną stworzoną przez studio Remedy Entertainment, znane m.in. z Quantum Break i dwóch pierwszych części serii Max Payne.

Akcji | FPP | FPS | sieciowe | strzelanki | Battle Royale | tytuły ekskluzywne Xbox | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

CrossFire X Premiera

gru2021

XONE XSX

data nieogłoszona

PC

CrossFire X to druga odsłona zapoczątkowanego w 2007 roku cyklu FPS-ów. W przeciwieństwie do pierwowzoru będącego multiplayerową strzelanką, tym razem mamy do czynienia z produkcją wyposażoną również w kampanię dla pojedynczego gracza. Opisywany tytuł jest owocem współpracy odpowiedzialnego za pierwsze CrossFire zespołu Smilegate oraz ekipy Remedy Studios (mającej w swoim portfolio między innymi takie pozycje, jak Quantum Break czy dwie pierwsze części serii Max Payne).

Fabuła

CrossFire X przenosi nas do świata, w którym walkę o wpływy toczą dwie organizacje paramilitarne. Po jednej stronie barykady mamy frakcję Global Risk, zrzeszającą w swoich szeregach byłych żołnierzy sił specjalnych, dzięki czemu może podejmować się niebezpiecznych misji na całym świecie. Z drugiej natomiast znajdują się najemnicy reprezentujący ugrupowanie Black List, skupiające się na działalności terrorystycznej. W trakcie zabawy musimy opowiedzieć się po jednej ze stron konfliktu.

Mechanika

W CrossFire X akcję ukazano z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Jako że filarem rozgrywki są realistyczne starcia z adwersarzami, twórcy oddają nam do dyspozycji rozbudowany arsenał, na który składają się prawdziwe karabiny maszynowe i snajperskie, pistolety, broń biała, granaty, a także szereg gadżetów przydatnych na polu bitwy.

Tryby gry

CrossFire X oferuje trzy warianty rozgrywki. Pierwszym jest kampania fabularna – to właśnie nad nią pracowała ekipa Remedy Studios. Drugi to oparty na rywalizacji tryb multiplayer, który opiera się na założeniach wypracowanych na potrzeby pierwszej odsłony cyklu. Trzecim jest natomiast tryb battle royale, gdzie gracze toczą zaciekły bój o to, kto pozostanie na polu walki jako ostatni.

Kwestie techniczne

CrossFire X posiada trójwymiarową grafikę wysokiej jakości, co jest zasługą technologii Unreal Engine 4.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: max 30  

Oczekiwania czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 624 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe CrossFire X: 16+

PC
XONE
XSX