Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXONEPCXSX
Okładka CrossfireX (XONE)
OkładkaCrossfireX (XONE)

CrossfireX

Kontynuacja popularnej sieciowej strzelanki. CrossFire X oferuje nie tylko tryb multiplayer, lecz także kampanię fabularną stworzoną przez studio Remedy Entertainment, znane m.in. z Quantum Break i dwóch pierwszych części serii Max Payne.

Akcji | FPP | zagraj za darmo | FPS | sieciowe | strzelanki | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

CrossfireX Premiera

anulowana

PC

10lut2022

XONE XSX

CrossFire X to druga odsłona zapoczątkowanego w 2007 roku cyklu FPS-ów. W przeciwieństwie do pierwowzoru będącego multiplayerową strzelanką, tym razem mamy do czynienia z produkcją wyposażoną również w kampanię dla pojedynczego gracza. Opisywany tytuł jest owocem współpracy odpowiedzialnego za pierwsze CrossFire zespołu Smilegate oraz ekipy Remedy Entertainment (mającej w swoim portfolio między innymi takie pozycje jak Quantum Break czy dwie pierwsze części serii Max Payne).

Fabuła

CrossFire X przenosi nas do alternatywnej wersji współczesnego świata, w którym walkę o wpływy toczą dwie organizacje paramilitarne. Po jednej stronie barykady mamy frakcję Global Risk, zrzeszającą w swoich szeregach byłych żołnierzy sił specjalnych, dzięki czemu może podejmować się niebezpiecznych misji na całym świecie. Z drugiej natomiast znajdują się najemnicy reprezentujący ugrupowanie Black List, skupiające się na działalności terrorystycznej.

Moduł fabularny składa się z dwóch oddzielnych kampanii, które pozwalają pokierować oboma powyższymi stronnictwami i spojrzeć na te same wydarzenia z różnych perspektyw.

Mechanika

W ogólnym zarysie CrossFire X przypomina dwie popularne serie pierwszoosobowych strzelanek: Call of Duty (w odniesieniu do kampanii fabularnej) i Counter-Strike (multiplayer). Jako że filarem rozgrywki są starcia z adwersarzami, twórcy oddają nam do dyspozycji rozbudowany arsenał, na który składają się rozmaite karabiny maszynowe i snajperskie, pistolety, granaty czy strzelby. Walka jest dynamiczna i niezbyt realistyczna.

Tryby gry

CrossFire X oferuje dwa zasadnicze warianty rozgrywki. Pierwszym jest kampania fabularna – nad nią właśnie pracowała ekipa Remedy Entertainment. Drugi to oparty na rywalizacji tryb multiplayer, który opiera się na założeniach wypracowanych na potrzeby pierwszej odsłony cyklu i oferuje rozmaite warianty rozgrywki (np. Team Deathmatch, Point Capture, Search & Destroy).

Kwestie techniczne

CrossFire X ma trójwymiarową grafikę generowaną przez technologię Unreal Engine 4.

Ostatnia modyfikacja 3 lutego 2023

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-30  

Nośnik: 8 GB

Ocena użytkowników: 2,7 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,1 / 10 na podstawie 704 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe CrossfireX: 16+

PC
XONE
XSX