Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXONEPCXSX
Okładka CrossFire X (XONE)

CrossFire X

Kontynuacja popularnej sieciowej strzelanki. CrossFire X oferuje nie tylko tryb multiplayer, lecz także kampanię fabularną stworzoną przez studio Remedy Entertainment, znane m.in. z Quantum Break i dwóch pierwszych części serii Max Payne.

Akcji | FPP | FPS | sieciowe | strzelanki | Battle Royale | tytuły ekskluzywne Xbox

Okładka CrossFire X (XONE)

data premiery gry:

2021

PC XONE XSX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

CrossFire X to druga odsłona zapoczątkowanego w 2007 roku cyklu FPS-ów. W przeciwieństwie do pierwowzoru będącego multiplayerową strzelanką, tym razem mamy do czynienia z produkcją wyposażoną również w kampanię dla pojedynczego gracza. Opisywany tytuł jest owocem współpracy odpowiedzialnego za pierwsze CrossFire zespołu Smilegate oraz ekipy Remedy Studios (mającej w swoim portfolio między innymi takie pozycje, jak Quantum Break czy dwie pierwsze części serii Max Payne).

Fabuła

CrossFire X przenosi nas do świata, w którym walkę o wpływy toczą dwie organizacje paramilitarne. Po jednej stronie barykady mamy frakcję Global Risk, zrzeszającą w swoich szeregach byłych żołnierzy sił specjalnych, dzięki czemu może podejmować się niebezpiecznych misji na całym świecie. Z drugiej natomiast znajdują się najemnicy reprezentujący ugrupowanie Black List, skupiające się na działalności terrorystycznej. W trakcie zabawy musimy opowiedzieć się po jednej ze stron konfliktu.

Mechanika

W CrossFire X akcję ukazano z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Jako że filarem rozgrywki są realistyczne starcia z adwersarzami, twórcy oddają nam do dyspozycji rozbudowany arsenał, na który składają się prawdziwe karabiny maszynowe i snajperskie, pistolety, broń biała, granaty, a także szereg gadżetów przydatnych na polu bitwy.

Tryby gry

CrossFire X oferuje trzy warianty rozgrywki. Pierwszym jest kampania fabularna – to właśnie nad nią pracowała ekipa Remedy Studios. Drugi to oparty na rywalizacji tryb multiplayer, który opiera się na założeniach wypracowanych na potrzeby pierwszej odsłony cyklu. Trzecim jest natomiast tryb battle royale, gdzie gracze toczą zaciekły bój o to, kto pozostanie na polu walki jako ostatni.

Kwestie techniczne

CrossFire X posiada trójwymiarową grafikę wysokiej jakości, co jest zasługą technologii Unreal Engine 4.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: max 16  

Oczekiwania czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 611 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe CrossFire X

16+

Studio Remedy pokazało zwiastun swojej kampanii do CrossFire X
Studio Remedy pokazało zwiastun swojej kampanii do CrossFire X

wiadomość23 lipca 2020

Pod koniec pokazu Xbox Games Showcase wyświetlono zwiastun kampanii FPS-a CrossFire X. Nad tym trybem pracuje studio Remedy Entertainment, znane z serii Max Payne i gier Alan Wake oraz Control.

Daty premier Halo: Reach na PC i Bleeding Edge oraz inne ogłoszenia z X019
Daty premier Halo: Reach na PC i Bleeding Edge oraz inne ogłoszenia z X019

wiadomość14 listopada 2019

Na tegorocznym X019 poznaliśmy datę premiery gry Halo: Reach na PC, a także dowiedzieliśmy się o nowej aktualizacji do Sea of Thieves. Poza tym firma Microsoft zaprezentowała pierwszy gameplay ze strzelanki CrossFire X oraz zdradziła, kiedy zadebiutuje multiplayerowe Bleeding Edge od studia Ninja Theory.

Militarny FPS Crossfire X zadebiutuje w przyszłym roku
Militarny FPS Crossfire X zadebiutuje w przyszłym roku

wiadomość9 czerwca 2019

Microsoft zapowiedział, że wyda na zachodnich rynkach grę Crossfire X - następcę cyklu FPS-ów koreańskiego studia Smilegate, który cieszy się gigantyczną popularnością w Azji. Tytuł zadebiutuje w przyszłym roku, początkowo wyłącznie na Xboksie One.

Twórcy Quantum Break prezentują wydawcom prototyp nowej gry
Twórcy Quantum Break prezentują wydawcom prototyp nowej gry

wiadomość25 sierpnia 2016

Thomas Puha, szef ds. komunikacji w studiu Remedy Entertainment, wyjawił, że deweloper pracuje obecnie nie tylko nad trybem fabularnym do strzelanki CrossFire 2, ale także nad nową grą, której prototyp prezentowany jest już wydawcom.

Remedy opracuje tryb fabularny do strzelanki free-to-play CrossFire 2
Remedy opracuje tryb fabularny do strzelanki free-to-play CrossFire 2

wiadomość28 lipca 2016

Studio Remedy Entertainment poinformowało, że opracuje tryb fabularny do nadchodzącej strzelanki free-to-play CrossFire 2, czyli kontynuacji najpopularniejszego obecnie sieciowego FPS-a.

PC
XONE
XSX