Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka CrossFire (PC)
OkładkaCrossFire (PC)

CrossFire PC

Darmowa sieciowa strzelanka, w której wcielamy się w członka jednej z dwóch przeciwstawnych sobie organizacji – antyterrorystycznej Global Risk i terrorystycznej Black List. Tytuł oferuje mnóstwo rodzajów uzbrojenia, urozmaicone tryby zabawy i sieciowe rankingi.

Akcji | FPP | terroryzm | FPS | sieciowe | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

CrossFire Premiera PC

3maja2007

producent: Smilegate wydawca: Smilegate Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

CrossFire to zupełnie darmowa sieciowa strzelanka z widokiem z pierwszej osoby. Chociaż jest to pozycja skupiająca się przede wszystkim na rozgrywce sieciowej, posiada ona pewien zarys fabularny. Gra opowiada więc o dwóch organizacjach - Global Risk i Black List. Pierwsza z nich zrzesza byłych żołnierzy sił specjalnych, którzy wykonują w jej szeregach niebezpieczne misje na całym świecie. Black List również oferuje swoje najemnicze usługi, jednak skupiając się głównie na działalności terrorystycznej, działając na szkodę wielu ludzi. W ten oto sposób, obie organizacje wyznają zupełnie inne wartości i rozpoczynają zaciętą walkę ze sobą.

W grze możemy wcielić się w członka którejś z wymienionych wyżej frakcji, przy czym każda z nich oferuje także kilka klas postaci. Otrzymujemy więc do wyboru między innymi przedstawicieli różnych światowych sił specjalnych. Wśród nich znajdują się przykładowo żołnierze amerykańskiej jednostki S.W.A.T., byli członkowie rosyjskiego OMOH-u, czy angielskiego SAS-u. Oczywiście przygotowano też pokaźny zestaw uzbrojenia, na który składają się: karabiny (Uzi, P90, MP5, AK47, M4A1, Dragunov, Famas, M700 i wiele innych), pistolety (Colt 1191, M9), broń biała (nóż) oraz granaty i inne akcesoria.

Pojedynki między dwiema frakcjami toczą się na jednej z kilkunastu map – uczestniczy w nich maksymalnie 16 graczy. Twórcy opracowali kilka bardzo ciekawych trybów zabawy. Standardowymi są znane w tego typu produkcjach: Team Match i Team Deathmatch. W pierwszym z nich musimy wyeliminować całą drużynę przeciwną lub spełnić specjalny warunek, czyli np. podłożyć bombę. W drugiej formie zabawy wygrywa ekipa, która zdobędzie najwięcej punktów (za wykańczanie wrogów) po upływie pewnego czasu. Wśród autorskich sposobów rywalizacji w sieci wymienić warto: Ghost Match. Jedna z drużyn, terrorystyczna Black List, wykorzystuje strój maskujący i jest wyposażona tylko w noże. Jej zadaniem jest wysadzanie celów przy użyciu ładunków wybuchowych. Przedstawiciele drużyny Global Risk mają dostęp do pełnego uzbrojenia, jednak wrogów mogą namierzyć tylko za pośrednictwem słuchu. Ta frakcja musi bronić strategicznych punktów przed wysadzeniem.

Ważnym elementem sieciowej rozgrywki jest także system wojskowych rang, które zdobywamy wraz z postępami w grze. Rozpoczynając od zwykłego rekruta możemy więc awansować na kolejne szczeble wirtualnej wojskowej ścieżki kariery. Warto wspomnieć również o całkiem przyjemnej oprawie audiowizualnej produktu i niedużej przestrzeni wymaganej na twardym dysku. Gra zawiera też kilka wbudowanych systemów ułatwiających komunikację ze znajomymi.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: max 16  

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 364 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe CrossFire: 12+

CrossFire Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 5600 lub lepsza)
  • 1.2 GB HDD
  • Windows XP/Vista