Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka CrossFire (PC)

CrossFire PC

Darmowa sieciowa strzelanka, w której wcielamy się w członka jednej z dwóch przeciwstawnych sobie organizacji – antyterrorystycznej Global Risk i terrorystycznej Black List. Tytuł oferuje mnóstwo rodzajów uzbrojenia, urozmaicone tryby zabawy i sieciowe rankingi.

Akcji | FPP | terroryzm | FPS | sieciowe | multiplayer | strzelanki

PC Windows
Okładka CrossFire (PC)

producent: Smilegate

wydawca: Smilegate

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

3maja2007

CrossFire to zupełnie darmowa sieciowa strzelanka z widokiem z pierwszej osoby. Chociaż jest to pozycja skupiająca się przede wszystkim na rozgrywce sieciowej, posiada ona pewien zarys fabularny. Gra opowiada więc o dwóch organizacjach - Global Risk i Black List. Pierwsza z nich zrzesza byłych żołnierzy sił specjalnych, którzy wykonują w jej szeregach niebezpieczne misje na całym świecie. Black List również oferuje swoje najemnicze usługi, jednak skupiając się głównie na działalności terrorystycznej, działając na szkodę wielu ludzi. W ten oto sposób, obie organizacje wyznają zupełnie inne wartości i rozpoczynają zaciętą walkę ze sobą.

W grze możemy wcielić się w członka którejś z wymienionych wyżej frakcji, przy czym każda z nich oferuje także kilka klas postaci. Otrzymujemy więc do wyboru między innymi przedstawicieli różnych światowych sił specjalnych. Wśród nich znajdują się przykładowo żołnierze amerykańskiej jednostki S.W.A.T., byli członkowie rosyjskiego OMOH-u, czy angielskiego SAS-u. Oczywiście przygotowano też pokaźny zestaw uzbrojenia, na który składają się: karabiny (Uzi, P90, MP5, AK47, M4A1, Dragunov, Famas, M700 i wiele innych), pistolety (Colt 1191, M9), broń biała (nóż) oraz granaty i inne akcesoria.

Pojedynki między dwiema frakcjami toczą się na jednej z kilkunastu map – uczestniczy w nich maksymalnie 16 graczy. Twórcy opracowali kilka bardzo ciekawych trybów zabawy. Standardowymi są znane w tego typu produkcjach: Team Match i Team Deathmatch. W pierwszym z nich musimy wyeliminować całą drużynę przeciwną lub spełnić specjalny warunek, czyli np. podłożyć bombę. W drugiej formie zabawy wygrywa ekipa, która zdobędzie najwięcej punktów (za wykańczanie wrogów) po upływie pewnego czasu. Wśród autorskich sposobów rywalizacji w sieci wymienić warto: Ghost Match. Jedna z drużyn, terrorystyczna Black List, wykorzystuje strój maskujący i jest wyposażona tylko w noże. Jej zadaniem jest wysadzanie celów przy użyciu ładunków wybuchowych. Przedstawiciele drużyny Global Risk mają dostęp do pełnego uzbrojenia, jednak wrogów mogą namierzyć tylko za pośrednictwem słuchu. Ta frakcja musi bronić strategicznych punktów przed wysadzeniem.

Ważnym elementem sieciowej rozgrywki jest także system wojskowych rang, które zdobywamy wraz z postępami w grze. Rozpoczynając od zwykłego rekruta możemy więc awansować na kolejne szczeble wirtualnej wojskowej ścieżki kariery. Warto wspomnieć również o całkiem przyjemnej oprawie audiowizualnej produktu i niedużej przestrzeni wymaganej na twardym dysku. Gra zawiera też kilka wbudowanych systemów ułatwiających komunikację ze znajomymi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: max 16  

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 361 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe CrossFire

12+

Wymagania sprzętowe CrossFire

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 5600 lub lepsza)
  • 1.2 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Wieści ze świata (Heroes of the Storm, FNaF World, Atari Vault, CrossFire, Just Cause 3) 22/1/2016
Wieści ze świata (Heroes of the Storm, FNaF World, Atari Vault, CrossFire, Just Cause 3) 22/1/2016

wiadomość22 stycznia 2016

Dziś piszemy m.in. o ujawnieniu nowych postaci w Heroes of the Storm (Li Ming i Xul), premierze FNaF World, zapowiedzi kolekcji Atari Vault i zachodniej wersji strzelanki CrossFire oraz o nowym patchu do Just Cause 3. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Battlefield: Bad Company 2, Assassin's Creed II, MAG) 12/02/10
Wieści ze świata (Battlefield: Bad Company 2, Assassin's Creed II, MAG) 12/02/10

wiadomość12 lutego 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: sukces konsolowego dema Battlefield: Bad Company 2, rozszerzenia do LOTRO, Runes of Magic i Cross Fire, 500 tysięcy egzemplarzy MAG i inne. Zapraszamy do lektury.

Cross Fire - kolejny darmowy FPS już do pobrania
Cross Fire - kolejny darmowy FPS już do pobrania

wiadomość17 kwietnia 2009

Fani gier typu FPS otrzymali kolejny darmowy produkt. Wczoraj swoją premierę miał sieciowy shooter Cross Fire, opracowany przez firmy SmileGate i Neowiz.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (19 lutego 2009)

wiadomość19 lutego 2009

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowy silnik od Terminal Reality, komiks od Valve, klasyczny Matt Hazard do ściągnięcia, dodatek do Metal Gear Online, a także darmowy trial Guld Wars i masa innych ciekawostek. Zapraszamy do lektury.