Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 kwietnia 2009, 10:10

autor: Maciej Śliwiński

Cross Fire - kolejny darmowy FPS już do pobrania

Fani gier typu FPS otrzymali kolejny darmowy produkt. Wczoraj swoją premierę miał sieciowy shooter Cross Fire, opracowany przez firmy SmileGate i Neowiz.

Fani gier typu FPS otrzymali kolejny darmowy produkt. Wczoraj swoją premierę miał sieciowy shooter Cross Fire, opracowany przez firmy SmileGate i Neowiz.

Wczorajsza aktualizacja gry zakończyła fazę testów i finalna wersja Cross Fire dostępna jest dla każdego. Zaimplementowano między innymi nowe tryby gry, w tym taki, w którym gracze walczą za pomocą samych noży, wprowadzono również żołnierzy-kobiety oraz system rankingów dla klanów.

Cross Fire - kolejny darmowy FPS już do pobrania - ilustracja #1

Poza wspominanym już nożowym trybem gry, Cross Fire oferuje również inne. Obok klasycznych i znanych z innych gier Serach&Destroy, Team Death-Match oraz Free For All, gracze mogą rywalizować w dwóch dość oryginalnych sposobach rozgrywki. Pierwszy z nich to Ghost Mode, gdzie jedna drużyna wyposażona jest wyłącznie w noże i specjalnie uniformy czyniące graczy niewidzialnymi. Zadaniem tej drużyny jest wyeliminowanie przeciwników dysponujących standardowym uzbrojeniem. Drugi tryb to Elimination, gdzie na specjalnie przygotowanych mapach dwie drużyny rywalizują na zasadach podobnych do trybu TDM. Wygrywa jednak ta drużyna, która zdobędzie więcej rund, a nie pojedynczych fragów.

Co jeszcze oferuje gra? Kilkadziesiąt modeli różnych giwer, podzielonych na broń długą, krótką oraz białą. Do tego dochodzą trzy rodzaje granatów. Każda z broni dość wiernie odwzorowuje swój pierwowzór, a cały arsenał opisany jest pięcioma statystykami. Cross Fire daje możliwość rozgrywki na w sumie 19 zróżnicowanych mapach, podzielonych według trybu gry. Gracze wcielają się w najemników z dwóch rywalizujących ze sobą organizacji: Global Risk oraz Black List.

Grę można pobrać pod tym adresem. Warto również zapoznać się z obrazkami z gry znajdującymi się tutaj oraz obejrzeć trailer prezentujący najważniejsze cechy gry, który znajduje się pod tym linkiem.