Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 kwietnia 2009, 09:59

autor: Jiker

Milion egzemplarzy Killzone 2

Firma Sony Computer Entertainment zaprezentowała oficjalne wyniki sprzedaży Killzone 2 – najnowszego hitu na konsolę PlayStation 3, wydanego pod koniec lutego. Wynika z nich, że posiadacze stacjonarnej platformy Sony z niemal całego świata nabyli do tej pory ponad milion egzemplarzy strzelaniny Guerilla Games.

Firma Sony Computer Entertainment zaprezentowała oficjalne wyniki sprzedaży Killzone 2 – najnowszego hitu na konsolę PlayStation 3, wydanego pod koniec lutego. Wynika z nich, że posiadacze stacjonarnej platformy Sony z niemal całego świata nabyli do tej pory ponad milion egzemplarzy strzelaniny Guerilla Games. Jest to wynik bardzo dobry, choć nie zadowala w pełni wygórowanych oczekiwań japońskiego koncernu.

Powyższy rezultat został wypracowany w nieco ponad miesiąc od premiery gry. Szefostwo SCE wierzy, że nieustające zainteresowanie Killzone 2 wpłynie na dalszą poprawę wyników sprzedaży. Trzeba przyznać, że nie jest to rozumowanie pozbawione sensu – wiele tytułów ekskluzywnych na PS3 na zbudowanie swojej silnej pozycji potrzebowało więcej czasu, niż w przypadku produktów na wyłączność wydawanych na Xboksa 360. Dobrym przykładem jest choćby sytuacja z LittleBigPlanet, które mimo wolnego startu dotarło już do około dwóch milionów posiadaczy PS3. Niezwykle pomocne okazują się tutaj pozytywne recenzje zamieszczane na najbardziej poważanych portalach i w uznanych magazynach. Aktualnie średnia nota Killzone 2 kształtuje się na poziomie 92%.

W samych tylko Stanach Zjednoczonych Killzone 2 w pierwszym miesiącu sprzedaży przekonało do siebie 500 tysięcy osób. Dzięki temu dzieło Guerilla Games zostało uznane za najprędzej sprzedającą się grę Sony na PS3 na tamtejszym rynku. Przygody Seva niedługo, bo 23 kwietnia, wydane zostaną również w Japonii, gdzie gra zbiera już całkiem solidne oceny (m.in. 32/40 w głównym Famitsu). Możemy więc oczekiwać, że wpłynie to pozytywnie na poziom światowej sprzedaży strzelaniny.

Na koniec pragniemy przypomnieć, że 30 kwietnia do oferty PlayStation Network trafi pierwsze DLC do Killzone 2. W skład Steel & Titanium wejdą dwie dodatkowe mapy przeznaczone do zmagań sieciowych. Powstaną one w oparciu o lokacje znane z trybu dla pojedynczego gracza – pociągi Helghastów oraz zdewastowany krążownik New Sun należący do organizacji ISA. Wielu fanów Killzone 2 twierdzi, że były to jedne z najbardziej klimatycznych misji w całej głównej kampanii K2. Istnieje spora szansa na to, że DLC będzie w pełni darmowe, choć nie jest to oczywiście pewne.