Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2009, 12:17

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (2 kwietnia 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: ścieżka dźwiękowa do inFamous, kłopoty Big Huge Games i Crush Digital, świetne rezultaty LittleBigPlanet, ogromne zainteresowanie DSi, nowa strona internetowa Saboteur i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: ścieżka dźwiękowa do inFamous, kłopoty Big Huge Games i Crush Digital, świetne rezultaty LittleBigPlanet, ogromne zainteresowanie DSi, nowa strona internetowa Saboteur i inne. Zapraszamy do lektury.

inFamous

21 maja w ofercie PlayStation Store pojawi się ścieżka dźwiękowa ze świetnie zapowiadającej się gry akcji inFamous. Zestaw utworów będzie można nabyć za równowartość 9,99 dolarów. Warto przy okazji wspomnieć, że autorami kompozycji są James Dooley, Mel Wesson, Martin Tillman oraz Amon Tobin, niezależny twórca muzyki elektronicznej oraz autor soundtracka do Splinter Cell: Chaos Theory.

Big Huge Games

Spełniają się zapowiedzi THQ.Studio Big Huge Games, autorzy serii Rise of Nations, jest bliskie upadku. Do tej pory nie znalazła się żadna firma chętna do jego zakupu, w związku z czym koncern THQ podjął decyzję o zwolnieniu znacznej części załogi dewelopera. Wszystko wskazuje na to, że dni popularnego producenta są już policzone.

LittleBigPlanet

Minęło już pięć miesięcy od światowej premiery LittleBigPlanet. W dzieło Media Molecule gra obecnie niemal dwa miliony posiadaczy PlayStation 3. Do tej pory stworzyli oni 725 tysięcy (!) poziomów, które otrzymały ponad 4 miliony komentarzy. W sumie zagrano w nie 125 milionów razy. Istny szał.

DSi

Europejska premiera DSi, nowej wersji konsoli Nintendo DS, już jutro. Z danych brytyjskich sklepów internetowych, w tym popularnego GAME.co.uk, wynika, że produkt Nintendo cieszy się wielkim zainteresowaniem. Liczba zamówień przedpremierowych przekroczyła właśnie dwukrotnie ilość preorderów na DS Lite, poprzednią edycję DS-a.

Plants vs. Zombies

Firma PopCap Games pracuje nad pecetową grą logiczną Plants vs. Zombies. Dzieło będzie stanowić połączenie zasad rządzących markami Bejeweled oraz Peggle. Do jego debiutu dojdzie 5 maja za pośrednictwem serwisu PopCap Games.

PlayStation 3

Sony Computer Entertainment opublikowało nową wersję firmware dla konsoli PlayStation 3. Odsłona 2.70 wprowadza m.in. opcję tekstowego czatu dla 16 osób i przesyłanie plików ważących do 3 MB. Pełną listę zmian znajdziecie na łamach oficjalnego bloga PlayStation.

Saboteur

W sieci zadebiutowała nowa wersja strony internetowej poświęconej grze Sabotuer, na której opublikowanych zostało kilkanaście nowych zrzutów ekranowych. Produkcja Pandemic Studios będzie łączyć w sobie elementy gry akcji oraz skradanki, a jej akcja osadzona zostanie w Paryżu okupowanym przez nazistów. Saboteur trafi na rynek w 2009 roku w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

The Lord of the Rings: Online

Plotkuje się, że pecetowe MMO The Lord of the Rings: Online mogłoby trafić na konsolę Xbox 360. W grze zniknąłby wówczas abonament – jego rolę przejąłby złoty abonament usługi Xbox Live. W chwili obecnej zachodnie serwisy próbują skontaktować się z firmą Turbine, producentem dzieła, i otrzymać stosowny komentarz w tej sprawie.

Crush Digital

Crush Digital, studio założone w 2007 roku przez byłego szefa Core Design, twórców marki Tomb Raider, jest bliskie likwidacji, poinformował serwis GameIndustry. Zostało to potwierdzone przez grupę ReSolve Partners, która będzie nadzorować cały proces.

Age of Conan: Hyborian Adventures

Firma FunCom udostępniła właśnie siedmiodniowy trial swojej sztandarowej produkcji z gatunku MMOcRPG. Zainteresowani wypróbowaniem Age of Conan powinni się udać na tę stronę - http://www.ageofconan.com/trial/, aby pobrać klienta gry i dopełnić innych formalności.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Batman: Arkham Asylum

Virtual On: Oratorio Tangram

Just Cause 2

Dragon Age: Origins

Hidden Target

Gardening Mama

Global Agenda

Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts

The Dishwasher: Dead Samurai

G-Force X360

G-Force Wii

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts - DLC

Guitar Hero: Metallica

Saints Row 2 - Ultor Exposed

gry