Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2009, 12:52

autor: Michał "Darx" Molenda

„Klopsiki oraz inne zjawiska pogodowe” również jako gra

Kontynuując wieloletnią i owocną współpracę z Sony Pictures Animations, Ubisoft ogłosił, iż zajmie się produkcją kolejnej gry opartej na kinowej licencji studia Sony.

Kontynuując wieloletnią i owocną współpracę z Sony Pictures Animations, Ubisoft ogłosił, iż zajmie się produkcją kolejnej gry opartej na kinowej licencji studia Sony.

Cloudy with a Chance of Meatballs”, lub jak kto woli - „Klopsiki oraz inne zjawiska pogodowe”, jest filmem animowanym, skierowanym raczej do najmłodszych widzów. Opowiada on o perypetiach pewnego gapowatego naukowca, któremu po licznych pasmach niepowodzeń udaje się w końcu osiągnąć upragniony sukces. O ile za sukces można uznać wywarcie wpływu na pogodę, aby zamiast opadów deszczu czy śniegu, pojawiły się opady jedzenia. Deszcz hamburgerów? – Czemu by nie?!

Natura bywa jednak kapryśna i bohaterowie szybko zdają sobie sprawę z konsekwencji swych poczynań, szukając sposobu, jak ten cały bałagan naprawić. Tytuł pojawi się w naszych kinach 25 września i sądząc po opublikowanym trailerze, warto się na niego wybrać - samemu lub ze swymi pociechami.

„Nasze poprzednie, wspólne projekty pokazały, że Ubisoft rozumie, w jaki sposób przenieść artyzm i sposób opowiadania historii w filmach Sony Pictures Animation do świata gier video” – powiedział Mark Caplan, wiceprezes Sony Pictures Consumer Products. „Nasze zespoły już pracują razem, aby stworzyć zabawną i wciągającą grę, która przedłuży to doświadczenie, jakim będzie film.”

Ze strony Ubisoftu również płyną słowa pełne optymizmu oraz uznania dla wspólnej działalności obu firm. Christian Salomon, wiceprezes Worldwide licensing w Ubisoftcie : „Jesteśmy zadowoleni z kontynuacji partnerstwa z Sony Pictures. Cieszymy się również z możliwości stworzenia gry, która zaoferuje rodzicom i ich dzieciom wspólne przeżywanie ulubionych filmowych momentów” .

Cloudy with a Chance of Meatballs powstaje zarówno na konsole przenośne, jak i te stacjonarne (konkretnych platform nie podano). Premiery możemy się spodziewać w okolicach 18 września, tego dnia bowiem przypada amerykańska premiera filmu.

„Klopsiki oraz inne zjawiska pogodowe” również jako gra - ilustracja #1

Będzie apetycznie.

gry