Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2009, 11:25

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (19 lutego 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowy silnik od Terminal Reality, komiks od Valve, klasyczny Matt Hazard do ściągnięcia, dodatek do Metal Gear Online, a także darmowy trial Guld Wars i masa innych ciekawostek. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowy silnik od Terminal Reality, komiks od Valve, klasyczny Matt Hazard do ściągnięcia, dodatek do Metal Gear Online, a także darmowy trial Guld Wars i masa innych ciekawostek. Zapraszamy do lektury.

Cross Fire

Beta-testy darmowego sieciowego shootera Cross Fire trwają już ponad dwa tygodnie i od tego czasu skusiły ponad 25 tysięcy chętnych, co w oczach twórców jest niemałym sukcesem. Jeśli jesteście zainteresowani grą, zajrzyjcie tutaj.

Terminal Reality

Silnik napędzający od dawna oczekiwaną grę Ghostbusters, The Infernal Engine – autorskie dzieło Terminal Reality, który będzie sprzedawany również innym developerom. Obecnie studio rozmawia z chłopakami z DICE. Niedługo zostanie zaprezentowane tech-demo przedstawiające starego znajomego: Strangera z gry Nocturne. Czyżby sugestia odnośnie przyszłego wykorzystania silnika? Czekamy na rozwój wydarzeń.

Nintendo / Project Sora

Siła napędowa stojąca za Smash Bros. Brawl, pan Masahiro Sakurai założył własne studio o nazwie Project Sora i pracuje obecnie nad tajnym projektem, który stanowi pewien eksperyment zarówno dla twórcy, jak i Nintendo.

Valve

W niedalekiej przyszłości powinniśmy się spodziewać komiksów firmowanych przez Valve, które będą tworzone przez ludzi odpowiedzialnych za filmiki z serii Meet the przedstawiające postacie z Team Fortress 2. Ciekawie. Więcej słów od samego Gabe’a Newella znajduje się tu.

Team Fortress 2

Zgodnie z treścią znajdującą się na oficjalnym blogu TF2, wszyscy niegodziwcy, którzy oszukiwali, używając nieprzeznaczonych dla ich klasy przedmiotów/broni, zostaną ukarani poprzez miesięczną blokadę na wszystko, co sobie odblokowali. Srogie!

Matt Hazard

W świetle rychłej premiery nowej odsłony przygód Matta Hazarda (pisaliśmy o tym wczoraj) miłą informacją jest ta, że D3Publisher postanowiło w niedalekiej przyszłości udostępnić jeden z klasycznych tytułów z tym bohaterem do ściągnięcia z Xbox Live i PlayStation Network.

Metal Gear Online

Metal Gear Online niedługo wzbogaci się o trzeci dodatek, ogłosiło Konami. SCENE będzie zawierało trzy nowe mapy i dwie postacie – Raidena i Vamp, a wszyscy zamawiający dodatek w pre-orderze otrzymają bonusowy hełm w postaci kartonowego pudła. Premiera w marcu.

Stoked

Ekskluzywny (póki co) dla X360 tytuł Stoked, czyli szalona gra snowboardowa, właśnie osiągnęła status gold. 24 lutego będzie wysyłana do sklepów.

Guild Wars

Oficjalna strona Guild Wars zachęca wszystkich do skorzystania z darmowej wersji próbnej sztandarowego MMO od Arena.net. Wystarczy stworzyć konto i można grać.

World of Warcraft

Nowy patch do WoW o numerze 3.1 będzie zawierał świeżutki loch do rajdów – Ulduar. W nim zaś znajdzie się 14 nowych bossów, z których 11 będzie posiadało specjalny tryb hard dla twardzieli. Szczegóły na oficjalnej stronie.

Redwood Falls

Pamiętacie rzekomy wyciek filmiku z rozgrywki Alana Wake’a? Okazuje się, że jest to wideo pokazujące w akcji skasowany horror na PS3 Redwood Falls. Zapraszamy do ponownego obejrzenia.

Braid

Pecetowy Braid pojawi się już pod koniec marca. Tymczasem twórca postanowili obniżyć cenę gry i od dzisiaj Braid kosztować będzie 14,95$. Dokładnie dlaczego tak się stało – autor wyjaśnia na stronie gry.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Art of Murder: Klątwa Lalkarza

God of War III

Tom Clancy's EndWar

Let's Play: Firemen

Najemnicy

The Great Giana Sisters

The Guild 2: Venice

Challenge Me: Brain Puzzles

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

NecroVision

Marble Saga: Kororinpa

Flower

Ultimate Ninja 4: Naruto Shippuden

Dead Space Extraction

gry