Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka Let's Play: Firemen (NDS)
OkładkaLet's Play: Firemen (NDS)

Let's Play: Firemen NDS

Tytuł spełniający marzenia wielu młodych ludzi. Gra pozwala nam wcielić się w role strażaka i wraz z resztą załogi ratować ludzi oraz oczywiście gasić pożary.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Let's Play: Firemen Premiera NDS

21listopada2008

producent: Deep Silver wydawca: Deep Silver Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Let's Play: Firemen to niezwykła okazja pozwalająca sprawdzić się w roli strażaka. Za opracowanie i wydanie gry odpowiada firma Deep Silver. Let's Play to większa seria tytułów oferujących możliwość poznania wyzwań stawianych przedstawicielom różnych zawodów i ról społecznych.

Gra jest jedną z nielicznych pozycji na przenośne konsole pozwalających wcielić się w we współczesnego bohatera, czyli strażaka. Zabawę zaczynamy jako zupełnie niedoświadczony nowicjusz, który będzie musiał sporo trenować żeby w końcu zostać oficerem lub nawet kapitanem miejskiej straży pożarnej.

Podczas gry bierzemy udział w wielu zróżnicowanych misjach ratowniczych. Od ich powodzenia i sprawnego przeprowadzenia zależy nie tylko życie wirtualnych mieszkańców miasta, ale i nasz przyszły awans. Na miejsce akcji dojeżdżamy oczywiście wozem strażackim, mknąc szaleńczo po ulicach. Skuteczne gaszenie ognia i ratowanie ludzi otwiera kolejne poziomy i ścieżki kariery, ale także nagradza nas zupełnie nowym sprzętem, pojazdami i uniformami, reprezentującymi naszą pozycję. Twórcy dodatkowo udostępnili kilka różnych, opcjonalnych strojów (amerykański, angielski, francuski).

Do naszej dyspozycji oddano wiele elementów strażackiego wyposażenia. Możemy więc między innymi poprowadzić różne wozy, nauczyć się obsługi gaśnicy, topora, węża strażackiego, drabin oraz chociażby maski tlenowej. Przed każdym wezwaniem musimy naturalnie przywdziać uniform, zjechać po charakterystycznej rurze i zapiąć pasy bezpieczeństwa w wozie.

Tytuł, oprócz dużej porcji rozrywki, dostarcza też odrobinę pożytecznej wiedzy. Gracze mogą więc poznać podstawowe zagrożenia związane z ogniem oraz innymi elementami otaczającego nas świata i nauczyć się, jak należy na nie reagować. Twórcy w ciekawy sposób odwzorowali miasto i jego poszczególne elementy, wykorzystując nieco komiksowo-bajkową stylistykę, dzięki czemu całość prezentuje się naprawdę przyjemnie.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Let's Play: Firemen

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.