Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Armed Forces Corp. (PC)
OkładkaArmed Forces Corp. (PC)

Najemnicy PC

Armed Forces Corp.

Polska strzelanka pierwszoosobowa, w której wcielamy się w najemników zrzeszonych w pewnej organizacji. Żołnierze zostają wysłani do wieżowca przejętego przez terrorystów, aby odzyskać bezcenne informacje. Kampania składa się z 8 etapów.

Akcji | FPP | terroryzm | współczesne konflikty | FPS | polskie | strzelanki

Najemnicy Premiera PC

27lutego2009

pudełko PL

27lutego2009

producent: CI Games / City Interactive wydawca: CI Games / City Interactive wydawca PL: CI Games / City Interactive

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gra akcji/FPS zrealizowana przez polską firmę CITY interactive. Wcielamy się w niej w najemnika będącego członkiem tytułowej organizacji. Armed Forces Corp. to grupa zrzeszająca najwyższej klasy świetnie wyszkolonych i doskonale uzbrojonych żołnierzy, którzy za pieniądze wykonają praktycznie każdą misję. Sporą sumę dolarów grupa zgarnąć może za odzyskanie cennych informacji z przejętego przez terrorystów wieżowca. Wykonanie tego zadania wymaga nie tylko umiejętności bojowych, ale także pamiętania, że gdy chodzi o pieniądze należy niezwykle uważać i nie ufać nikomu.

Tytuł oferuje 8 poziomów, rozgrywanych w zróżnicowanych lokacjach. Przyjdzie nam więc przebić się przez podziemne kanały i stacje metra, z których wyjdziemy na ulice miasta, by później trafić do korporacyjnego biurowca. Aby wiernie odwzorować prowadzenie walk w mieście autorzy stworzyli kilka godnych uwagi elementów. Przede wszystkim, mamy spory wpływ na nasze uzbrojenie i możemy zmieniać ustawienia broni (wybierając trybu szturmowy lub snajperski). Ponadto, stworzono system strzelania z ukrycia, dzięki któremu możemy chować się przed pociskami przeciwnika i prowadzić ostrzał na ślepo. Ważnym taktycznym motywem jest także realistyczne przebijanie cienkich ścian przez kule – musimy więc uważać jaki obiekt wybieramy za naszą osłonę.

Do eksterminacji terrorystów wykorzystać możemy wiele różnych typów uzbrojenia i technik stosowanych przez służby specjalne. Oprócz samych pukawek, twórcy przygotowali także bogaty asortyment pomocniczy. Wśród dostępnego wyposażenia znajdują się więc między innymi gogle noktowizyjne, ogłuszające granaty błyskowe M84 oraz maski gazowe S10. Warto także wspomnieć o możliwości otwierania drzwi kopniakiem. Gra wykorzystuje ulepszony silnik JupiterEx, który zapewnia całkiem pozytywne wrażenia wizualne, oferując między innymi dynamiczne światła, zaawansowane efekty, rozbudowaną sztuczną inteligencję oraz szczegółowe lokacje.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,1 / 10 na podstawie 345 głosów czytelników.

Najemnicy cena w dniu premiery: 19,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Najemnicy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Najemnicy Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 5700 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista