Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Code of Honor 2: Conspiracy Island (PC)

Code of Honor 2: Łańcuch Krytyczny PC

Code of Honor 2: Conspiracy Island

Code of Honor 2: Conspiracy Island to oficjalna kontynuacja gry akcji/FPS Code of Honor: The French Foreign Legion, która na rynek trafiła w lutym 2007 roku. Podobnie jak w przypadku pierwszej części, mamy do czynienia z niskobudżetową strzelaniną.

Akcji | FPP | współczesne konflikty | FPS | polskie | strzelanki

PC Windows
Okładka Code of Honor 2: Conspiracy Island (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

19sierpnia2008

19sierpnia2008

pudełko PL

Code of Honor 2: Conspiracy Island to oficjalna kontynuacja gry akcji/FPS Code of Honor: The French Foreign Legion, która na rynek trafiła w lutym 2007 roku. Podobnie jak w przypadku pierwszej części, mamy do czynienia z niskobudżetową strzelaniną. Conspiracy Island jest dziełem rodzimego studia City Interactive, znanego również za sprawą takich tytułów jak Terrorist Takedown czy Mortyr: Operacja Sztorm.

Gracz po raz kolejny ma okazję wcielić się w postać jednego z żołnierzy Francuskiej Legii Cudzoziemskiej, uczestnicząc w niebezpiecznych misjach rozgrywanych na okupowanych przez wroga terenach. W przeciwieństwie do pierwszej części, gdzie starcia toczyły się na terytorium Wybrzeża Kości Słoniowej, tym razem miejscem akcji jest zlokalizowana w Ameryce Południowej Gujana Francuska. Drużyna, w skład której wchodzi sterowana postać, zostaje wysłana w ten region z zadaniem powstrzymania Hernanda Mendozy oraz zatrudnionych przez niego najemników. Szaleńcowi udało się przejąć kontrolę nad eksperymentalnym reaktorem jądrowym, znajdującym się na terenie ośrodka badawczego Île Royale. Żołnierze Legii muszą zaprowadzić porządek w regionie zanim sytuacja wymknie się spod kontroli, unikając jednocześnie niepotrzebnego rozgłosu.

Właściwa gra składa się z dziewięciu misji, podzielonych na szereg zadań, które rozwiązuje się w ustalonej przez producentów kolejności. W miarę rozwoju zabawy otrzymuje się nowe wytyczne, choć większość z nich ogranicza się do eliminowania wrogich sił znajdujących w okolicy. Stosunkowo duży nacisk położono na zawarcie realistycznego wyposażenia oraz uzbrojenia członków drużyny. Używają oni istniejące w rzeczywistości modele karabinów, pistoletów czy wyrzutni rakiet – łącznie różnych rodzajów broni jest około dziesięciu.

Code of Honor 2: Conspiracy Island wykorzystuje udoskonaloną wersję silnika graficznego o nazwie Jupiter EX Engine. Usprawnienia objęły przede wszystkim dodanie dynamicznego oświetlenia oraz interaktywnego otoczenia, dzięki czemu wiele napotykanych obiektów można uszkodzić lub zniszczyć. Kolejne etapy rozgrywane są m.in. w fabrykach, laboratoriach, rozległych kompleksach jaskiń czy XIX-sto wiecznym więzieniu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 499 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 112 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,99 PLN

Gry podobne do Code of Honor 2: Łańcuch Krytyczny

Klasyfikacja PEGI Code of Honor 2: Łańcuch Krytyczny

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Code of Honor 2: Łańcuch Krytyczny

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows 98 SE/Me/2000/XP SP2
Code of Honor 2: Łańcuch Krytyczny - recenzja gry
Code of Honor 2: Łańcuch Krytyczny - recenzja gry

Recenzja 19 sierpnia 2008, 11:31

A propos fizyki w grze – ta jest naprawdę całkiem niezła. Przeciwników ukrywających się za drewnianymi stołami czy parawanami można wyeliminować, puszczając serię po tychże wątpliwych osłonach – kule przechodzą przez nie na wylot. Nie można również odmówić widowiskowości ciałom latającym w powietrzu po eksplozji granatu. Ale prawdziwym smaczkiem okazało się w jednej z misji zastrzelenie niedobrucha w jakimś kanale ściekowym: gdy pastwiłem się potem nad jego ciałem, faszerując je kulami, byłem naprawdę pod sporym wrażeniem bezwładnych zwłok pogrążających się w ściekach, a po chwili… wypływających na powierzchnię!