Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2009, 10:20

autor: Maciej Śliwiński

Przecieki na temat przyszłych gier Activision i Electronic Arts

Tajemniczy blog, który wczoraj pojawił się na stronie gonintendo.com, ujawnia szczegóły dotyczące premier i zaawansowania prac nad kilkunastoma ciekawie zapowiadającymi się i oczekiwanymi tytułami Electronic Arts i Activision.

Tajemniczy wpis, który wczoraj pojawił się na stronie gonintendo.com, ujawnia szczegóły dotyczące premier i zaawansowania prac nad kilkunastoma ciekawie zapowiadającymi się i oczekiwanymi tytułami Electronic Arts i Activision.

Według autora wpisu, informacje pochodzą od anonimowego, aczkolwiek świetnie poinformowanego źródła i zostały mu przesłane już kilka dni temu. Mimo to, pewności na temat tych rewelacji nabrał dopiero po wczorajszym potwierdzeniu wydania Dead Space Extraction na konsole Nintendo Wii – prequel jednej z najlepszych gier ubiegłego roku również znajdował się na tajemniczej liście gier. Autor bloga zaznacza jednocześnie, że wszystkie daty dotyczą europejskiego rynku gier.

Co więc mają w planach Electronic Arts i Activision na najbliższe miesiące? Poznaliśmy przede wszystkim prawdopodobną datę wydania Guitar Hero: Metallica. Przypomnijmy, że Activision Blizzard zapowiedział amerykańską premierę na 29 marca, podając przy okazji, że w Europie gra pokaże się dwa miesiące później, w maju. Według bloga będzie to 29 maja.

Inna muzyczna gra, również wydawana przez Activision Blizzard, teoretycznie powinna trafić na sklepowe półki w lipcu lub czwartym kwartale 2009 roku. Mowa oczywiście o DJ Hero, grze dedykowanej fanom muzyki klubowej i hip-hop. Do tej pory informacji na temat nowego tytułu było bardzo mało, jednak prace nad nim zostały potwierdzone przez prezesa firmy Roberta Kotika pod koniec stycznia. DJ Hero pojawi się na konsole Xbox 360, PlayStation 3 oraz Wii. Podobnie jak w grach z serii Guitar Hero, w tym przypadku gracze również dostaną możliwość korzystania z instrumentów muzycznych. Będzie to najprawdopodobniej mikser.

Z niecierpliwością oczekiwać nadchodzących miesięcy powinni fani Gwiezdnych Wojen. Według autora bloga, co najmniej dwie gry oparte na uniwersum stworzonym przez George'a Lucasa są w przygotowaniu. Przede wszystkim ukaże się kolejna część Star Wars: Clone Wars, oparta na bijącej rekordy popularności kreskówce emitowanej w sieci Cartoon Network. Poprzednie dwie gry utrzymane w tym klimacie (Star Wars: The Clone Wars - Lightsaber Duels oraz Star Wars: The Clone Wars - Jedi Alliance) przeznaczone były na konsole Nintendo, prawdopodobnie możemy więc oczekiwać, że w kolejne Wojny Klonów również zagramy na którymś z produktów japońskiej firmy. Trzecia część Star Wars: Battlefront, jak podaje blog, jest ciągle w fazie rozwoju i produkcji. Nie należy spodziewać się jej jednak w tym roku. Jakiś czas temu pisaliśmy o filmie prezentującym wczesną wersję tej gry, który pojawił się w Internecie. Informacja na blogu może oznaczać koniec kłopotów i zamieszania ze studiem, które zajmuje się produkcją tego tytułu.

Kolejnym tytułem, na temat którego poznaliśmy nieco szczegółów, jest nowa odsłona LEGO Indiana Jones. Trwają prace nad sequelem wydanej w 2008 roku platformówki, w której wcielaliśmy się w jednego z dwóch najbardziej znanych archeologów na świecie (ten drugi to oczywiście Lara Croft). Premiera kolejnych przygód profesora Jonesa w świecie duńskich klocków przewidziana jest na wrzesień tego roku.

Zapowiedziane na 2009 rok Brutal Legend powinno zostać wydane jesienią. Fani heavy metalowego brzmienia muszą więc poczekać jeszcze kilka miesięcy na możliwość kierowania losem Eddiego Riggsa w świecie zdominowanym przez demony i ciężką gitarową muzykę. Nowością jest informacja, że tytuł pojawi się również na konsolę Wii. Wygląda jednak na to, że skończyło się zamieszanie wokół tego tytułu, o którym informowaliśmy Was jakiś czas temu.

Pozostałe plotki z bloga:

  • Ice Age: Dawn Of The Dinosaurs – premiera 26 czerwca, gra wydana zostanie na wszystkie platformy poza PSP,
  • Boom Blox Bash Party – tytuł na półkach sklepowych 2 maja,
  • EA Sports Active – 15 maja, cena 39.99 funta,
  • MySims RACING - prawdopodobna data premiery to 9 czerwca 2009, gra dedykowana konsolom Nintendo Wii i DS,
  • MySims SPECIAL AGENTS – jesień 2009, konsole Nintendo Wii i DS,
  • Grand Slam Tennis – kolejna gra na Wii pokaże się również w czerwcu, tym razem 19.06.2009,
  • Tiger Woods 10 – tytuł zawierający nowe pola golfowe oraz rozbudowaną rozgrywkę sieciową, przeznaczony na wszystkie platformy. Premiera 10 lipca,
  • Charm Girls Club – 9 października 2009, konsole Wii i DS.