Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2019, 22:33

autor: "Vergil"

Daty premier Halo: Reach na PC i Bleeding Edge oraz inne ogłoszenia z X019

Na tegorocznym X019 poznaliśmy datę premiery gry Halo: Reach na PC, a także dowiedzieliśmy się o nowej aktualizacji do Sea of Thieves. Poza tym firma Microsoft zaprezentowała pierwszy gameplay ze strzelanki CrossFire X oraz zdradziła, kiedy zadebiutuje multiplayerowe Bleeding Edge od studia Ninja Theory.

Tegoroczne X019 to nie tylko zapowiedzi nowych gier, lecz także rozmaite ogłoszenia nieco mniejszego kalibru. Poniżej piszemy o dacie premiery zremasterowanej wersji strzelanki Halo: Reach na PC w ramach pakietu Halo: The Master Chief Collection oraz multiplayerowej gry akcji pod tytułem Bleeding Edge, nadchodzącej aktualizacji do Sea of Thieves, a także o pierwszym gameplayu z CrossFire X.

W Halo: Reach zagramy na komputerach osobistych na początku grudnia. - Daty premier Halo: Reach na PC i Bleeding Edge oraz inne ogłoszenia z X019 - wiadomość - 2019-11-14
W Halo: Reach zagramy na komputerach osobistych na początku grudnia.

Halo: The Master Chief Collection – data premiery na PC

Halo: Reach to pierwszy element kompilacji Halo: The Master Chief Collection, który trafi na komputery osobiste. Produkcja zadebiutuje 3 grudnia, a jeszcze dzisiaj będzie można zacząć składać na nią zamówienia przedpremierowe na Steamie i w Microsoft Store albo dokonać jej preinstalacji w ramach usługi Xbox Game Pass. Tytuł wyceniono na 9,99 dolara (około 38 złotych), jednak chętni mogą zapłacić „z góry” za całą kompilację kosztującą 39,99 dolara (około 155 złotych). Warto jednak pamiętać, że pozostałe gry wchodzące w skład owego zestawu zostaną udostępnione komputerowym graczom w bliżej nieokreślonej przyszłości. Co zaś tyczy się wersji na Xboksa One – na posiadaczy konsoli Microsoftu czeka „zaktualizowana” edycja omawianej składanki (dostępnej od 2014 roku), kosztująca taką samą kwotę.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Halo

Data premiery i zamknięte beta-testy Bleeding Edge

Na tegorocznych targach E3 dowiedzieliśmy się, że pierwszą produkcją studia Ninja Theory po przejściu pod skrzydła firmy Microsoft będzie stworzona z myślą o multiplayerowej zabawie gra akcji pod tytułem Bleeding Edge. Dzisiaj natomiast ujawniono jej datę premiery, wyznaczoną na 24 marca 2020 roku. Poza tym wydawca ogłosił, że osoby, które złożą zamówienie przedpremierowe, a także abonenci Xbox Game Pass otrzymają dostęp do dwóch etapów zamkniętych beta-testów (daty ich startu to 14 lutego i 13 marca 2020 roku); na tych pierwszych będzie też czekać paczka kosmetycznych dodatków nazwana Punk Pack. Tymczasem warto jeszcze przypomnieć, że Bleeding Edge zmierza na komputery osobiste oraz Xboksa One, a w dniu premiery trafi do usługi Xbox Game Pass.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Bleeding Edge

Pierwszy gameplay z CrossFire X

Na dzisiejszej imprezie X019 pojawiła się również strzelanka CrossFire X, będąca owocem współpracy zespołów Smilegate oraz Remedy Entertainment. Gracze mogą zajrzeć za kulisy produkcji, a także obejrzeć pierwszy fragment rozgrywki. Produkcja ma trafić na konsolę Xbox One w 2020 roku (wersja na PC też jest prawdopodobna, choć zapewne zadebiutuje nieco później), a oprócz rozbudowanego trybu multiplayer znajdziemy w niej pełnoprawną kampanię fabularną.

  1. Oficjalna strona internetowa gry CrossFire X

The Seabound Soul, czyli nowa aktualizacja do Sea of Thieves

Choć studio Rare pracuje nad zupełnie nową produkcją, ekipa nie zapomina o swoim poprzednim dziele, czyli multiplayerowej grze Sea of Thieves. 20 listopada tytuł otrzyma darmową aktualizację zatytułowaną The Seabound Soul, która wprowadzi nową linię zadań fabularnych. Dzięki nim gracze dołączą do kapitana Pendragona, by u jego boku zbadać tajemnicę nawiedzonego statku i rozprawić się z nadciągającym zagrożeniem. Ponadto twórcy oddadzą nam do dyspozycji pociski zapalające, z których ostrzelamy wrogie okręty, siejąc popłoch wśród służących na nich żeglarzy.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Sea of Thieves