Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2019, 22:38

autor: "Vergil"

Termin premiery Minecraft Dungeons i specjalne wydarzenie w Minecraft Earth

Gry Minecraft Earth i Minecraft: Dungeons otrzymały swoje „pięć minut” na tegorocznym X019. Dla fanów tej pierwszej przygotowano specjalne wydarzenie, natomiast gracze czekający na drugą z wymienionych produkcji mogą zaznaczyć w kalendarzu miesiąc jej premiery.

Na dzisiejszej imprezie X019 nie mogło zabraknąć marki Minecraft. Firma Microsoft zaprezentowała nowy rozbudowany gameplay z gry Minecraft: Dungeons i ujawniła jej przybliżony termin premiery. Poza tym wydawca podzielił się konkretami na temat specjalnego wydarzenia czekającego na graczy w mobilnym Minecraft Earth. Bez zbędnego przedłużania – przejdźmy do konkretów.

Minecraft: Dungeons

Ciemność, lawa i potwory – w minecraftowych podziemiach nie sposób czuć się bezpiecznie. - Termin premiery Minecraft Dungeons i specjalne wydarzenie w Minecraft Earth - wiadomość - 2019-11-14
Ciemność, lawa i potwory – w minecraftowych podziemiach nie sposób czuć się bezpiecznie.

Obszernej prezentacji gry Minecraft: Dungeons towarzyszył komentarz Davida Nisshagena – producenta wykonawczego projektu. Twórcy pochylili się nad kluczowymi elementami swojego dzieła, w którym wiodącą rolę odgrywa przemierzanie generowanych proceduralnie lochów, walka z przeciwnikami czy wreszcie rozwój prowadzonej do boju postaci i zdobywanie coraz lepszego wyposażenia. Choć nic nie stanie na przeszkodzie, by przemierzać tytułowe podziemia w pojedynkę, produkcja jest przygotowywana przede wszystkim z myślą o trybie współpracy (internetowym lub lokalnym) dla maksymalnie czwórki graczy. Przypomnijmy jeszcze, że Minecraft: Dungeons zmierza na komputery osobiste, PlayStation 4, Xboksa One i Nintendo Switch, a zadebiutuje w kwietniu 2020 roku.

Minecraft Earth

Co zaś tyczy się gry Minecraft Earth – jako że produkcja nie jest jeszcze dostępna w naszym kraju, gracze znad Wisły mogą potraktować poniższe informacje jako ciekawostkę... chyba że w najbliższym czasie wybierają się do Londynu, Sydney lub Nowego Jorku. W owych miastach pojawią się bowiem tak zwane „Mobs at the Park”, czyli stworzone w skali jeden do jednego figury prezentujące znane z uniwersum serii „moby”, jak Muddy Pig, Moobloom oraz specjalnie przygotowana z myślą o omawianym tytule Jolly Llama. Każda z nich zostanie wyposażona w kod QR, którego zeskanowanie zapewni graczom dostęp do związanych z nimi przygód. Ukończenie tych ostatnich zaowocuje natomiast otrzymaniem przedpremierowego dostępu do Jolly Llamy.

Figury znajdziemy w nowojorskim Hudson Yards, londyńskim Queens Walk oraz na Campbell’s Cove w Sydney, a będzie można je tam zobaczyć przez trzy weekendy – 16 i 17 listopada, 23-24 listopada oraz 30 listopada i 1 grudnia; ponadto zawitają one do Nowego Jorku w tegoroczny Czarny Piątek, czyli 29 listopada. Warto jeszcze zaznaczyć, że nie będą one dostępne dla graczy przez całą dobę, a jedynie od 10:00 do 19:00 czasu lokalnego.

  1. Oficjalna strona internetowa marki Minecraft