Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2019, 22:44

Wasteland 3 ukaże się w maju przyszłego roku

Studio inXile Entertainment - twórcy m.in. gier RPG Torment: Tides of Numenera oraz Wasteland 2 - zapowiedziało, że kontynuacja drugiego ze wspomnianych tytułów zadebiutuje w maju przyszłego roku.

Znamy datę premiery Wasteland 3. - Wasteland 3 ukaże się w maju przyszłego roku - wiadomość - 2019-11-15
Znamy datę premiery Wasteland 3.

Firma inXile Entertainment poinformowała, że powstająca od kilku lat, trzecia część cyklu RPG Wasteland zadebiutuje 19 maja przyszłego roku. Informacja została przekazana przez szefa studia - Briana Fargo - w czasie specjalnego odcinka programu Inside Xbox, który jest streamowany na żywo w ramach odbywającej się w Londynie imprezy X019. Zaprezentowano też nowy trailer omawianej produkcji, który możecie zobaczyć poniżej.

Jak widać tytuł prezentuje się nad wyraz atrakcyjnie - fani izometrycznych gier RPG z turowym system walki powinni być usatysfakcjonowani. Świetne wrażenie robi też klimat mroźnego Kolorado - pod tym względem produkcja zauważalnie odbiega od tego, co znamy z poprzednich części, ale na pewno nie można jej odmówić własnego charakteru.

W poprzednich grach z serii Wasteland byliście pustynnymi strażnikami, próbującymi wprowadzić pokój i harmonię w bardzo pokręconym świecie. Tym razem przenosimy się do mroźnego Kolorado, by zająć się zupełnie nowymi problemami. Co najważniejsze, to gra RPG, w której liczą się wszystkie Twoje wybory. Tworzenie postaci, tworzenie pojazdu i każda rozmowa, którą prowadzisz, mają wpływ na cały świat. Zmieniają fabułę i to, jak ludzie reagują na Ciebie na całym świecie - opisuje swoje dzieło Brian Fargo.

Wasteland 3 zmierza na komputery oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Warto odnotować, że w produkcję będzie można zagrać także wykupując usługę abonamentową Xbox Game Pass.

  1. inXile entertainment - strona oficjalna
  2. Microsoft - strona oficjalna