Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONE
Okładka Bleeding Edge (PC)

Bleeding Edge

Bleeding Edge to multiplayerowa gra akcji studia Ninja Theory (twórców m.in. Hellblade), w której czteroosobowe drużyny mierzą się ze sobą w potyczkach skupionych na walce w zwarciu. Dużą rolę w rozgrywce odgrywają specjalne umiejętności każdego z dostępnych bohaterów.

Akcji | TPP | science fiction | sieciowe | kooperacja | slasher | Xbox Game Pass

Okładka Bleeding Edge (PC)

data premiery gry:

24mar2020

XONE PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bleeding Edge jest kolejną produkcją studia Ninja Theory, deweloperów odpowiedzialnych m.in. za Heavenly Sword i DmC: Devil May Cry. W przeciwieństwie do ich poprzedniego dzieła, Hellblade: Senua’s Sacrifice, które mierzyło się z trudną tematyką chorób psychicznych, zapowiedziane podczas targów E3 2019 Bleeding Edge jest produkcją znacznie mniej poważną, o barwnej oprawie graficznej i rozgrywce nastawionej na zabawę wieloosobową.

Mechanika

W potyczkach w Bleeding Edge rywalizują ze sobą dwie drużyny składające się z czterech wojowników. Potyczki skupiają się na walce w zwarciu oraz wykorzystywaniu specjalnych umiejętności. Każdy z graczy może wybrać jednego z dwunastu dostępnych bohaterów, różniących się zdolnościami oraz rolą na polu bitwy. Niektórzy herosi zajmują się więc głównie leczeniem swoich towarzyszy, inni zapewniają wsparcie z dystansu, a jeszcze kolejni wyłącznie eliminują wrogów. Postacie otrzymały własny zestaw dodatkowych umiejętności – od generowania tarcz, przez zamknięcie przeciwnika w klatce czy zianie ogniem, aż po możliwość przejęcia kontroli nad wybranym nieprzyjacielem. Strategiczne myślenie przy komponowaniu drużyny, tak, by konkretne zdolności dobrze współgrały z talentami innych graczy, jest więc tutaj ważną częścią końcowego sukcesu.

Dużą rolę odgrywa również personalizacja swojego herosa. Dla każdej postaci możemy dobrać zestaw cybernetycznych ulepszeń, które odpowiednio połączone ze zdolnościami innych graczy przeistaczają się w potężne synergiczne kombinacje. Konkretne umiejętności i ataki mogą też wykorzystywać elementy otoczenia – np. potężne uderzenie potrafi odrzucić przeciwnika pod nadjeżdżający pociąg. Oprócz tego nie brakuje personalizacji w kwestiach kosmetycznych.

Kwestie techniczne

Bleeding Edge posiada barwną oprawę graficzną, przywodzącą na myśl takie tytuły jak Overwatch, w której wyróżniają się charakterystyczne modele postaci, łatwe do błyskawicznego rozpoznania w trakcie bitewnej zawieruchy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 8  

Ocena czytelników: 4,4 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 4,1 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 107,99 PLN

Gry podobne do Bleeding Edge

Klasyfikacja PEGI Bleeding Edge

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Bleeding Edge

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-4430 3.0 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 / Radeon HD 7950 lub lepsza
  • 15 GB HDD
  • Windows 7/8/10
Daty premier Halo: Reach na PC i Bleeding Edge oraz inne ogłoszenia z X019
Daty premier Halo: Reach na PC i Bleeding Edge oraz inne ogłoszenia z X019

wiadomość14 listopada 2019

Na tegorocznym X019 poznaliśmy datę premiery gry Halo: Reach na PC, a także dowiedzieliśmy się o nowej aktualizacji do Sea of Thieves. Poza tym firma Microsoft zaprezentowała pierwszy gameplay ze strzelanki CrossFire X oraz zdradziła, kiedy zadebiutuje multiplayerowe Bleeding Edge od studia Ninja Theory.

Oficjalna zapowiedź i zwiastun Bleeding Edge
Oficjalna zapowiedź i zwiastun Bleeding Edge

wiadomość9 czerwca 2019

Studio Ninja Theory (twórcy m.in. Hellblade: Senua's Sacrifice) zapowiedziało podczas konferencji Microsoftu na E3 swój nowy projekt, Bleeding Edge, i oficjalnie pokazało pierwszy zwiastun, który wyciekł do sieci parę dni temu.

Wyciekł zwiastun Bleeding Edge - nowej gry twórców Hellblade
Wyciekł zwiastun Bleeding Edge - nowej gry twórców Hellblade

wiadomość7 czerwca 2019

Do sieci wyciekł zwiastun nowej produkcji studia Ninja Theory. Bleeding Edge będzie sieciową produkcją nastawioną na drużynowe starcia w zwarciu i zostanie zaprezentowana w trakcie konferencji Microsoftu na targach E3 2019.

XONE
PC