Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONE
Okładka Bleeding Edge (PC)

Bleeding Edge

Bleeding Edge to multiplayerowa gra akcji studia Ninja Theory (twórców m.in. Hellblade), w której czteroosobowe drużyny mierzą się ze sobą w potyczkach skupionych na walce w zwarciu. Dużą rolę w rozgrywce odgrywają specjalne umiejętności każdego z dostępnych bohaterów.

Akcji | TPP | science fiction | sieciowe | multiplayer

Okładka Bleeding Edge (PC)

data premiery gry:

2020

XONE PC

Bleeding Edge jest kolejną produkcją studia Ninja Theory, deweloperów odpowiedzialnych m.in. za Heavenly Sword i DmC: Devil May Cry. W przeciwieństwie do ich poprzedniego dzieła, Hellblade: Senua’s Sacrifice, które mierzyło się z trudną tematyką chorób psychicznych, zapowiedziane podczas targów E3 2019 Bleeding Edge jest produkcją znacznie mniej poważną, o barwnej oprawie graficznej i rozgrywce nastawionej na zabawę wieloosobową.

Mechanika

W potyczkach w Bleeding Edge rywalizują ze sobą dwie drużyny składające się z czterech wojowników. Potyczki skupiają się na walce w zwarciu oraz wykorzystywaniu specjalnych umiejętności. Każdy z graczy może wybrać jednego z dwunastu dostępnych bohaterów, różniących się zdolnościami oraz rolą na polu bitwy. Niektórzy herosi zajmują się więc głównie leczeniem swoich towarzyszy, inni zapewniają wsparcie z dystansu, a jeszcze kolejni wyłącznie eliminują wrogów. Postacie otrzymały własny zestaw dodatkowych umiejętności – od generowania tarcz, przez zamknięcie przeciwnika w klatce czy zianie ogniem, aż po możliwość przejęcia kontroli nad wybranym nieprzyjacielem. Strategiczne myślenie przy komponowaniu drużyny, tak, by konkretne zdolności dobrze współgrały z talentami innych graczy, jest więc tutaj ważną częścią końcowego sukcesu.

Dużą rolę odgrywa również personalizacja swojego herosa. Dla każdej postaci możemy dobrać zestaw cybernetycznych ulepszeń, które odpowiednio połączone ze zdolnościami innych graczy przeistaczają się w potężne synergiczne kombinacje. Konkretne umiejętności i ataki mogą też wykorzystywać elementy otoczenia – np. potężne uderzenie potrafi odrzucić przeciwnika pod nadjeżdżający pociąg. Oprócz tego nie brakuje personalizacji w kwestiach kosmetycznych.

Kwestie techniczne

Bleeding Edge posiada barwną oprawę graficzną, przywodzącą na myśl takie tytuły jak Overwatch, w której wyróżniają się charakterystyczne modele postaci, łatwe do błyskawicznego rozpoznania w trakcie bitewnej zawieruchy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 8  

Gry podobne do Bleeding Edge

Wymagania wiekowe Bleeding Edge

16+

Oficjalna zapowiedź i zwiastun Bleeding Edge
Oficjalna zapowiedź i zwiastun Bleeding Edge

wiadomość9 czerwca 2019

Studio Ninja Theory (twórcy m.in. Hellblade: Senua's Sacrifice) zapowiedziało podczas konferencji Microsoftu na E3 swój nowy projekt, Bleeding Edge, i oficjalnie pokazało pierwszy zwiastun, który wyciekł do sieci parę dni temu.

XONE
PC