Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2019, 19:38

autor: Entelarmer

Wyciekł zwiastun Bleeding Edge - nowej gry twórców Hellblade

Do sieci wyciekł zwiastun nowej produkcji studia Ninja Theory. Bleeding Edge będzie sieciową produkcją nastawioną na drużynowe starcia w zwarciu i zostanie zaprezentowana w trakcie konferencji Microsoftu na targach E3 2019.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
Brytyjscy twórcy szykują kolejną produkcję. - Wyciekł zwiastun Bleeding Edge - nowej gry twórców Hellblade - wiadomość - 2019-06-07
Brytyjscy twórcy szykują kolejną produkcję.

Pod koniec maja na forum NeoGAF pojawił się spory przeciek na temat tegorocznej konferencji Microsoftu organizowanej z okazji targów E3. Uwagę zwracały zapowiedzi ujawnienia terminów wydania Age of Empires IV oraz The Outer Worlds, ale pojawiła się też wzmianka na temat nieujawnionej gry studia Ninja Theory – Bleeding Edge. Ta ostatnia informacja została już de facto potwierdzona, aczkolwiek nieoficjalnie. Serwis Xboxer.sk dotarł do zwiastuna nowej produkcji twórców Hellblade: Senua’s Sacrifice oraz DMC: Devil May Cry , który miał być zaprezentowany na E3 (dzięki, Resetera). Materiał znajdziecie pod tym linkiem.

W przeciwieństwie do poprzednich dzieł Ninja Theory, Bleeding Edge będzie produkcją nastawioną na drużynowe potyczki w sieci. Rozgrywka skupi się na starcia dwóch czteroosobowych zespołów, które będą walczyć z wykorzystaniem różnorodnego uzbrojenia, głównie do walki wręcz (ale nie tylko – na filmiku widać m.in. miniguna). Gracze będą mogli wybrać swoją postać spośród zróżnicowanej grupy bohaterów, dysponujących odmiennym ekwipunkiem, a zapewne i zdolnościami. Stylistycznie tytuł budzi kojarzenia z Overwatch oraz Fortnite, głównie za sprawą przerysowanej, komiksowej grafiki. Znajdzie się też miejsce dla odrobiny brutalności w formie niebezpiecznych elementów środowiskowych pokroju przejeżdżającego pociągu, które będzie można wykorzystać do pozbycia się rywali. Nad dopracowaniem starć czuwa Rahni Tucker, która wcześniej nadzorowała prace nad systemem walki w DMC: Devil May Cry.

Ninja Theory zasłynęło z produkcji dla jednego gracza, teraz jednak studio próbuje swych sił z tytułem mutliplayer. - Wyciekł zwiastun Bleeding Edge - nowej gry twórców Hellblade - wiadomość - 2019-06-07
Ninja Theory zasłynęło z produkcji dla jednego gracza, teraz jednak studio próbuje swych sił z tytułem mutliplayer.

Wypada zwrócić uwagę, że wcześniejszy przeciek przedstawiał Bleeding Edge albo jako grę nastawioną na rywalizację, albo kooperacyjny tryb hordy w stylu kampanii Fortnite: Save the World. Na razie potwierdza się pierwsza wersja, jednak zważywszy na popularność drugiej opcji w innych produkcjach niewykluczone, że twórcy szykują też coś dla fanów starć przeciwko sztucznej inteligencji. Przekonamy się o tym wkrótce, kiedy to Bleeding Edge pojawi się na konferencji Microsoftu 9 czerwca. Sam filmik zdradza też datę premiery technicznych testów alfa, zaplanowanych na 27 czerwca. Nie wiemy jeszcze kiedy i na jakich platformach ukaże się Bleeding Edge, aczkolwiek obecność na prezentacji giganta z Redmond niejako potwierdza wydanie na PC i Xboksa One (lub jego następcę).