Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2019, 20:02

autor: Frozen

Baldur's Gate 3 – Larian prezentuje nabycie licencji na grę w zabawnym filmiku

Zespół Larian Studios wrzucił do sieci wideo, w którym w prześmiewczy sposób przedstawia proces pozyskiwania praw do Baldur's Gate III od Wizards of the Coast. Jest to pierwszy z serii filmików dokumentujących tworzenie gry ukazujących się w ramach inicjatywy Larian Gazette.

Typowy dzień w siedzibie Larian Studios. - Baldur's Gate 3 – Larian prezentuje nabycie licencji na grę w zabawnym filmiku - wiadomość - 2019-06-07
Typowy dzień w siedzibie Larian Studios.

Ekipa Larian Studios udostępniła w sieci pierwszy numer periodyku Larian Gazette – newslettera, który ma zastąpić kickstarterowe aktualizacje ukazujące się nieprzerwanie od 2013 roku (rozpoczęte przy okazji zbiórki pieniędzy na dokończenie Divinity: Original Sin). Czerwcowe wydanie w całości poświęcone jest wczorajszej zapowiedzi gry Baldur's Gate III. Na załączonym do newslettera filmiku możemy zobaczyć, jak według studia wyglądał proces pozyskiwania licencji na kultowy tytuł.

Wideo ma charakter rozrywkowy – mało prawdopodobne, że zdobycie licencji wymagało kradzieży, porwania oraz używania magicznych artefaktów, jak sugeruje filmik. Zwłaszcza, że według wywiadu przeprowadzonego ze Swenem Vinckem, założycielem i szefem Larian Studios, Wizards of the Coast, które posiada prawa do marki Dungeons & Dragons samo zgłosiło się do twórców serii Divinity z propozycją współpracy po tym, jak Original Sin okazało się ogromnym sukcesem.

Larian Studios znane jest z zamieszczania humorystycznych aktualizacji w formie klipów wideo. W zeszłym roku wiadomości o usunięciu postaci Billy'ego z Divinity: Original Sin II towarzyszył filmik (przewrotnie nazwany Kill Billy), w którym mogliśmy zobaczyć jak Swen Vincke bezskutecznie próbuje własnoręcznie uśmiercić postać z gry. Osoby zainteresowane przygotowywanymi przez firmę aktualizacjami mogą zapisać się do newslettera Larian Gazette za pośrednictwem oficjalnej strony Baldur's Gate III.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.