Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 marca 2013, 12:50

autor: Sarge

Divinity: Grzech Pierworodny na Kickstarterze - pomóż ulepszyć grę

W serwisie Kickstarter wystartowała zbiórka pieniędzy na dokończenie produkcji gry Divinity: Grzech Pierworodny, która została zapowiedziana przez zespół Larian Studios w ubiegłym roku. Deweloper prosi o wsparcie finansowe, które pomoże mu w jeszcze większym usprawnieniu swojego dzieła.

Zespół Larian Studios rozpoczął zbiórkę pieniędzy w serwisie Kickstarter na dokończenie produkcji gry Divinity: Grzech Pierworodny (ang. Divinity: Original Sin). Nową odsłonę znanej serii RPG-ów zapowiedziano w zeszłym roku.

Twórcy zaznaczają, że uruchamiają kickstarterową akcję w celu powiększenia zespołu deweloperskiego i maksymalnego dopracowania swojego dzieła. Deweloper dostał wcześniej fundusze potrzebne na stworzenie gry i nie ukrywa, że już z tych zasobów jest w stanie przygotować dobry produkt. Niestety, limit budżetu się wyczerpał i jeśli twórcy chcą zrobić coś lepszego niż początkowo założyli, muszą poprosić graczy o dodatkowe pieniądze. Wpłacając określoną kwotę na Kickstarterze pomagamy więc deweloperowi ulepszyć swoje dzieło, które znajduje się już w dość zaawansowanym stadium produkcji.

Żeby kickstarterowa akcja zakończyła się powodzeniem, zespół Larian Studios musi zgromadzić 400 tysięcy dolarów. Do tej pory ponad 1700 osób wpłaciło niemal 80 tysięcy dolarów, a do końca zbiórki pozostało jeszcze 29 dni. Jeśli wspomożecie projekt przynajmniej 25 dolarami, otrzymacie m.in. cyfrową edycję gry. Należy się jednak spieszyć, bo jest to specjalna oferta dla pierwszych 10 tysięcy osób, którzy wpłacą minimum taką sumę. Później elektroniczną wersję dostaną użytkownicy serwisu przeznaczający co najmniej 35 dolarów.

W Divinity: Grzech Pierworodny powrócimy do korzeni serii i rzutu izometrycznego z turową walką - Divinity: Grzech Pierworodny na Kickstarterze - pomóż ulepszyć grę - wiadomość - 2013-03-28
W Divinity: Grzech Pierworodny powrócimy do korzeni serii i rzutu izometrycznego z turową walką

Na stronie swojego projektu w serwisie Kickstarter zespół Larian Studios zapowiedział, że Divinity: Grzech Pierworodny ukaże się m.in. w polskiej wersji językowej. Nie uściślono jednak, czy mowa o pełnej lokalizacji. W przypadku ostatniej odsłony cyklu mieliśmy do czynienia z tłumaczeniem kinowym (napisy), ale za to pierwsze części były wzbogacone również o rodzimy dubbing.

Divinity: Grzech Pierworodny to prequel serii RPG-ów zapoczątkowanej jedenaście lat temu przez Larian Studios. Twórcy zdecydowali się na powrót do korzeni i zaimplementowanie widoku izometrycznego z walką toczoną w turach. Przygodę ukończymy w trybie dla jednego gracza lub w kooperacji. Premiera gry powinna odbyć się jeszcze w tym roku na PC. W planach są także wersje na Maca i Linuksa, ale do ich ewentualnego debiutu dojdzie dopiero po wydaniu pecetowej edycji.