Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2019, 17:55

Na E3 2019 poznamy daty premier The Outer Worlds i Age of Empires IV?

E3 zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym napływa coraz więcej informacji odnośnie tego, co będzie można zobaczyć na tegorocznej odsłonie targów. Na forum NeoGAF opublikowany został obszerny post, który zdradza, co może pojawić się na konferencji Microsoftu.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
 W czasie konferencji Microsoftu na E3 prawdopodobnie zostaną zdradzone daty premier The Outer Worlds i Age of Empires IV. - Na E3 2019 poznamy daty premier The Outer Worlds i Age of Empires IV? - wiadomość - 2019-05-20
W czasie konferencji Microsoftu na E3 prawdopodobnie zostaną zdradzone daty premier The Outer Worlds i Age of Empires IV.

E3 2019 rozpocznie się już za niecały miesiąc. Doroczne targi organizowane w Los Angeles przyciągają wydawców z całego świata. Do grona firm, które zapowiedziały swój udział, zalicza się m.in. Microsoft. Jak do tej pory informacje odnośnie konferencji organizowanej przez giganta z Redmond były skąpe. Zmieniło się to jednak w wyniku postu opublikowanego na forum NeoGAF przez osobę ukrywającą się pod pseudonimem Braldryr. Informacje zawarte w poście wskazują, że 9 czerwca poznamy m.in. daty premier The Outer Worlds oraz Age of Empires IV. Oprócz tego w przypadku obu produkcji zaprezentowane zostaną zwiastuny rozgrywki.

Informacje na temat The Outer Worlds pojawiają się regularnie, od czasu zapowiedzi pod koniec ubiegłego roku. W czasie PAX East 2019 zaprezentowany został 20-minutowy gameplay pokazujący najważniejsze mechaniki zaimplementowane w produkcji. Ogłoszenie daty premiery wydaje się więc kwestią czasu, a targi pokroju E3 wydają się dobrym miejscem na jej zaprezentowanie.

O wiele bardziej interesująco wygląda sprawa z Age of Empires IV. W czasie konferencji zaprezentowany ma zostać gameplay z produkcji. Ogłoszona ma też zostać data premiery, która ma mieć miejsce w 2020 roku. Jeśli tak się stanie, będzie to ogromna porcja informacji, zważywszy na fakt, że od czasu zapowiedzi gry w 2017 roku na jej temat nie pojawiły się praktycznie żadne wiadomości. Nie pokazano żadnych screenów czy też fragmentów rozgrywki. Pewne jest jedynie, że muzykę do niej komponuje Mikołaj Stroiński, który jest jednym z twórców ścieżki dźwiękowej do Wiedźmina 3.

W swoim poście Braldryr zdradził o wiele więcej ciekawych informacji związanych z konferencją. Wśród nich znajduje się data premiery rodzimego Cyberpunka 2077, Gears Tactics czy też Ori and the WIll of the Wisps. Oprócz tego ogłoszona ma także zostać specyfikacja nowego Xboksa, a światło dzienne mają ujrzeć nowe szczegóły związane z xCloud, czyli technologią pozwalającą na grę w chmurze. Pełną listę rzeczy, jakie mają pojawić się na konferencji Microsoftu, znajdziecie tutaj.

Należy mieć na uwadze, że jest to tylko przeciek. Chociaż sam Braldryr określa siebie jako osobę, „która zna wiele osób”, a jako dowód opublikował zdjęcia wizytówek wysoko postawionych przedstawicieli takich firm jak Sony, Microsoft czy CD Projekt RED oraz wejściówki z poprzednich odsłon E3, to nadal informacje te są niepotwierdzone.

O tym, czy przeciek jest prawdziwy, dowiemy się 9 czerwca o 22:00 czasu polskiego, kiedy to będzie mieć miejsce konferencja Microsoftu. Wydarzenie to będzie można obejrzeć za pośrednictwem oficjalnego konta Xbox w serwisie Twitch.

Warto także przypomnieć, że Microsoft to nie jedyna firma, która potwierdziła swój udział w tegorocznych targach E3. Wśród obecnych znaleźć będzie można między innymi Ubisoft, Bethesdę oraz Nintendo. Kompletną listę można zobaczyć tutaj.

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej