Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCXONEXSX
Okładka Gears Tactics (PC)

Gears Tactics

Taktyczny spin-off serii Gears of War, opracowany przez studia The Coalition i Splash Damage. Głównym bohaterem Gears Tactics jest Gabe Diaz, który na 10 lat przed wydarzeniami z „jedynki” zamierza powstrzymać zwycięski pochód Szarańczy przez planetę Sera.

Strategiczne | science fiction | turowe | taktyczne | tytuły ekskluzywne Xbox | Xbox Play Anywhere | Xbox Game Pass

Okładka Gears Tactics (PC)

data premiery gry:

28kwi2020

PC

9lis2020

XONE

10lis2020

XSX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gears Tactics to taktyczna strategia turowa będąca spin-offem bestsellerowej serii Gears of War. Produkcja, wyraźnie inspirowana stworzonymi przez studio Firaxis Games grami z serii XCOM, jest owocem współpracy zespołu Splash Damage (znanego między innymi z takich tytułów, jak Wolfenstein: Enemy TerritoryEnemy Territory: Quake Wars oraz Brink) i ekipy The Coalition (która od 2014 roku odpowiada za rozwój marki Gears of War).

Fabuła

Akcja gry Gears Tactics toczy się dziesięć lat przed wydarzeniami przedstawionymi w pierwszej części serii Gears of War. Gracze ponownie trafiają na planetę Sera, gdzie niedawno rozpoczęła się wojna z tak zwaną Szarańczą – potworami, które wyszły na powierzchnię i dziesiątkują populację, za nic mając opór ze strony zamieszkujących ją ludzi. Głównym bohaterem gry jest Gabe Diaz, który wraz z trójką innych żołnierzy, czyli Marcellą „Specter” Trinh, Mikaylą Dorn i Sidem Redburnem, zamierza zatrzymać zwycięski pochód Szarańczy poprzez eliminację jej stratega oraz specjalisty od genetyki i tworzenia najgroźniejszych potworów – Ukkona.

Mechanika

Gears Tactics akcję ukazano z lotu ptaka. Filarem gry jest kampania fabularna składająca się z różnorodnych misji. W realizacji stawianych przed nami zadań przeszkadzają nam liczne oddziały Szarańczy, którym stawiamy czoła w turowych potyczkach, podczas których mamy pełną dowolność w dysponowaniu pulą punktów akcji.

W czasie starć należy wykazać się zmysłem taktycznym i zadbać przede wszystkim o właściwe rozmieszczenie członków oddziału. Poza tym ważną rolę odgrywa umiejętne wykorzystanie zdolności każdego z żołnierzy, a także możliwości dzierżonej przez nich broni. O ile bowiem Gabe robiący doskonały użytek z kultowego Lancera (hybrydy karabinu maszynowego i piły motorowej) oraz wyposażona w strzelbę Specter świetnie sprawdzają się na pierwszej linii walki, o tyle preferująca korzystanie z karabinu snajperskiego Mikayla doskonale radzi sobie z eliminacją wrogów z bezpiecznej odległości.

Oprócz szeregowych przeciwników, na naszej drodze stają bossowie, których imponujące rozmiary, odporność na obrażenia i siła ataku często wymagają od nas zmiany dotychczas obranej strategii i szukania nowych rozwiązań. Niemniej, w miarę postępów zwiększamy potencjał bojowy poszczególnych żołnierzy – zaopatrujemy ich w coraz lepsze wyposażenie oraz odblokowujemy nowe przydatne umiejętności (i rozwijamy już przez nich posiadane) – co z czasem pozwala nam stawiać czoła coraz większym wyzwaniom.

Tryby gry

W przeciwieństwie do głównych części serii Gears of WarGears Tactics pozwala wyłącznie na zabawę w pojedynkę.

Kwestie techniczne

Gears Tactics może się pochwalić grafiką wysokiej jakości, co jest zasługą umiejętnego wykorzystania możliwości technologii Unreal Engine 4. Podobać się mogą zarówno szczegółowo zaprojektowani i bogato animowani przeciwnicy, jak i pełne detali elementy otoczenia, co na przestrzeni lat stało się niejako standardem dla serii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 220 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,3 / 10 na podstawie 169 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 214,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Gears Tactics

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Gears Tactics

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3 Skylake / AMD FX-6000
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 Ti / Radeon R7 260X lub lepsza
 • 45 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5 Coffee Lake / AMD Ryzen 3
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon RX 570 lub lepsza
 • 45 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
Recenzja Gears Tactics - gra taktyczna dla tych, którzy boją się gier taktycznych
Recenzja Gears Tactics - gra taktyczna dla tych, którzy boją się gier taktycznych

Recenzja 27 kwietnia 2020, 15:00

Muszę jednak powiedzieć, że generalnie Gears Tactics podoba mi się bardzo. Gra się w to wyśmienicie i często łapałem się na tym, że spędzałem przed pecetem więcej czasu, niż pierwotnie planowałem, bo serce podpowiadało, że grzechem byłoby nie sprawdzić, co czeka mnie w kolejnej misji. Doceniam, że deweloperzy włożyli sporo wysiłku w zaprojektowanie czytelnego interfejsu, który w tego typu produkcjach ma ogromne znaczenie. Owszem, na początku gra potrafi nas zbombardować natłokiem ikon i informacji, ale już po kilkudziesięciu minutach poruszałem się po tym morzu opcji zupełnie instynktownie. Gdyby nie ta przesadzona końcówka, nie wahałbym się dać wyższej oceny, zwłaszcza że Gears Tactics błyszczy pod względem walorów produkcyjnych. Dużo uwagi poświęcono tu cutscenkom, naszym zmaganiom towarzyszy też bardzo dobra muzyka, a i warstwie wizualnej trudno cokolwiek zarzucić.

PC
XONE
XSX