Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCXONEXSX
Okładka Gears Tactics (PC)
OkładkaGears Tactics (PC)

Gears Tactics

Taktyczny spin-off serii Gears of War, opracowany przez studia The Coalition i Splash Damage. Głównym bohaterem Gears Tactics jest Gabe Diaz, który na 10 lat przed wydarzeniami z „jedynki” zamierza powstrzymać zwycięski pochód Szarańczy przez planetę Sera.

Strategiczne | science fiction | turowe | taktyczne | tytuły ekskluzywne Xbox | Xbox Play Anywhere | Game Pass

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gears Tactics Premiera

28kwi2020

PC

9lis2020

XONE

10lis2020

XSX

Gry podobne do Gears Tactics

XCOM 2

Xenonauts 2

Showgunners

Gears Tactics to taktyczna strategia turowa będąca spin-offem bestsellerowej serii Gears of War. Produkcja, wyraźnie inspirowana stworzonymi przez studio Firaxis Games grami z serii XCOM, jest owocem współpracy zespołu Splash Damage (znanego między innymi z takich tytułów, jak Wolfenstein: Enemy TerritoryEnemy Territory: Quake Wars oraz Brink) i ekipy The Coalition (która od 2014 roku odpowiada za rozwój marki Gears of War).

Fabuła

Akcja gry Gears Tactics toczy się dziesięć lat przed wydarzeniami przedstawionymi w pierwszej części serii Gears of War. Gracze ponownie trafiają na planetę Sera, gdzie niedawno rozpoczęła się wojna z tak zwaną Szarańczą – potworami, które wyszły na powierzchnię i dziesiątkują populację, za nic mając opór ze strony zamieszkujących ją ludzi. Głównym bohaterem gry jest Gabe Diaz, który wraz z trójką innych żołnierzy, czyli Marcellą „Specter” Trinh, Mikaylą Dorn i Sidem Redburnem, zamierza zatrzymać zwycięski pochód Szarańczy poprzez eliminację jej stratega oraz specjalisty od genetyki i tworzenia najgroźniejszych potworów – Ukkona.

Mechanika

Gears Tactics akcję ukazano z lotu ptaka. Filarem gry jest kampania fabularna składająca się z różnorodnych misji. W realizacji stawianych przed nami zadań przeszkadzają nam liczne oddziały Szarańczy, którym stawiamy czoła w turowych potyczkach, podczas których mamy pełną dowolność w dysponowaniu pulą punktów akcji.

W czasie starć należy wykazać się zmysłem taktycznym i zadbać przede wszystkim o właściwe rozmieszczenie członków oddziału. Poza tym ważną rolę odgrywa umiejętne wykorzystanie zdolności każdego z żołnierzy, a także możliwości dzierżonej przez nich broni. O ile bowiem Gabe robiący doskonały użytek z kultowego Lancera (hybrydy karabinu maszynowego i piły motorowej) oraz wyposażona w strzelbę Specter świetnie sprawdzają się na pierwszej linii walki, o tyle preferująca korzystanie z karabinu snajperskiego Mikayla doskonale radzi sobie z eliminacją wrogów z bezpiecznej odległości.

Oprócz szeregowych przeciwników, na naszej drodze stają bossowie, których imponujące rozmiary, odporność na obrażenia i siła ataku często wymagają od nas zmiany dotychczas obranej strategii i szukania nowych rozwiązań. Niemniej, w miarę postępów zwiększamy potencjał bojowy poszczególnych żołnierzy – zaopatrujemy ich w coraz lepsze wyposażenie oraz odblokowujemy nowe przydatne umiejętności (i rozwijamy już przez nich posiadane) – co z czasem pozwala nam stawiać czoła coraz większym wyzwaniom.

Tryby gry

W przeciwieństwie do głównych części serii Gears of WarGears Tactics pozwala wyłącznie na zabawę w pojedynkę.

Kwestie techniczne

Gears Tactics może się pochwalić grafiką wysokiej jakości, co jest zasługą umiejętnego wykorzystania możliwości technologii Unreal Engine 4. Podobać się mogą zarówno szczegółowo zaprojektowani i bogato animowani przeciwnicy, jak i pełne detali elementy otoczenia, co na przestrzeni lat stało się niejako standardem dla serii.

Ostatnia modyfikacja 9 września 2020

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 363 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,3 / 10 na podstawie 169 głosów czytelników.

Gears Tactics cena w dniu premiery: 214,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Gears Tactics

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Gears Tactics Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3 Skylake / AMD FX-6000
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 Ti / Radeon R7 260X lub lepsza
 • 45 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5 Coffee Lake / AMD Ryzen 3
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon RX 570 lub lepsza
 • 45 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
PC
XONE
XSX