Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Gears Tactics (PC)

Gears Tactics PC

Taktyczny spin-off serii Gears of War, opracowany przez studia The Coalition i Splash Damage. Głównym bohaterem Gears Tactics jest Gabe Diaz, który na 12 lat przed wydarzeniami z „jedynki” zamierza powstrzymać zwycięski pochód Szarańczy przez planetę Sera.

Strategiczne | science fiction | turowe | taktyczne

PC Windows
Okładka Gears Tactics (PC)

data premiery gry w wersji PC:

28kwietnia202097dni

28kwietnia2020

Steam

Gears Tactics to taktyczna strategia turowa będąca spin-offem bestsellerowej serii Gears of War. Produkcja, wyraźnie inspirowana stworzonymi przez studio Firaxis Games grami z serii XCOM, jest owocem współpracy zespołu Splash Damage (znanego między innymi z takich tytułów, jak Wolfenstein: Enemy Territory, Enemy Territory: Quake Wars oraz Brink) i ekipy The Coalition (która od 2014 roku odpowiada za rozwój marki Gears of War).

Fabuła

Akcja gry Gears Tactics toczy się dwanaście lat przed wydarzeniami przedstawionymi w pierwszej części serii Gears of War. Gracze ponownie trafiają na planetę Sera, gdzie niedawno rozpoczęła się wojna z tak zwaną Szarańczą – potworami, które wyszły na powierzchnię i dziesiątkują populację, za nic mając opór ze strony zamieszkujących ją ludzi. Głównym bohaterem gry jest Gabe Diaz, który wraz z trójką innych żołnierzy, czyli Marcellą „Specter” Trinh, Mikaylą Dorn i Sidem Redburnem, zamierza zatrzymać zwycięski pochód Szarańczy poprzez eliminację jej przywódcy – Ukkona.

Mechanika

W Gears Tactics akcję ukazano z lotu ptaka. Filarem gry jest kampania fabularna składająca się z różnorodnych misji. W realizacji stawianych przed nami zadań przeszkadzają nam liczne oddziały Szarańczy, którym stawiamy czoła w turowych potyczkach.

Podczas starć należy wykazać się zmysłem taktycznym i zadbać przede wszystkim o właściwe rozmieszczenie członków oddziału. Poza tym ważną rolę odgrywa umiejętne wykorzystanie zdolności każdego z żołnierzy, a także możliwości dzierżonej przez nich broni. O ile bowiem Gabe robiący doskonały użytek z kultowego Lancera (hybrydy karabinu maszynowego i piły motorowej) oraz wyposażona w strzelbę Specter świetnie sprawdzają się na pierwszej linii walki, o tyle preferująca korzystanie z karabinu snajperskiego Mikayla doskonale radzi sobie z eliminacją wrogów z bezpiecznej odległości.

Oprócz szeregowych przeciwników, na naszej drodze stają bossowie, których imponujące rozmiary, odporność na obrażenia i siła ataku często wymagają od nas zmiany dotychczas obranej strategii i szukania nowych rozwiązań. Niemniej, w miarę postępów zwiększamy potencjał bojowy poszczególnych żołnierzy – zaopatrujemy ich w coraz lepsze wyposażenie oraz odblokowujemy nowe przydatne umiejętności (i rozwijamy już przez nich posiadane) – co z czasem pozwala nam stawiać czoła coraz większym wyzwaniom.

Tryby gry

W przeciwieństwie do głównych części serii Gears of War, Gears Tactics pozwala wyłącznie na zabawę w pojedynkę.

Kwestie techniczne

Gears Tactics może się pochwalić grafiką wysokiej jakości, co jest zasługą umiejętnego wykorzystania możliwości technologii Unreal Engine 4. Podobać się mogą zarówno szczegółowo zaprojektowani i bogato animowani przeciwnicy, jak i pełne detali elementy otoczenia, co na przestrzeni lat stało się niejako standardem dla serii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.4 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 214,99 PLN

Gry podobne do Gears Tactics

Wymagania wiekowe Gears Tactics

16+

Wymagania sprzętowe Gears Tactics

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 Coffee Lake / AMD Ryzen 3, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon RX 570 lub lepsza, 45 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3 Skylake / AMD FX-6000, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 Ti / Radeon R7 260X lub lepsza, 45 GB HDD, Windows 10 64-bit

Gears Tactics - cena oraz wymagania sprzętowe
Gears Tactics - cena oraz wymagania sprzętowe

wiadomość13 grudnia 2019

Tej nocy ogłoszono datę premiery spin-offu Gears of War, czyli strategii turowej o tytule Gears Tactics. Produkcję można już teraz zamówić w przedsprzedaży na platformie Steam, dzięki czemu poznaliśmy jej cenę oraz wymagania sprzętowe.

Gears Tactics z datą premiery i nowym zwiastunem
Gears Tactics z datą premiery i nowym zwiastunem

wiadomość13 grudnia 2019

Firma Microsoft odkryła skrzętnie skrywane dotąd karty dotyczące gry Gears Tactics. Produkcja, która zmierza na komputery osobiste, doczekała się nowego zwiastuna i daty premiery.

Ori and the Will of the Wisps i Gears Tactics na The Game Awards 2019
Ori and the Will of the Wisps i Gears Tactics na The Game Awards 2019

wiadomość17 listopada 2019

Microsoft zaczyna informować, które tytuły pokaże w czasie tegorocznej gali The Game Awards - 12 grudnia w Los Angeles. Pierwsze dwie potwierdzone gry to Ori and the Will of the Wisps oraz Gears Tactics, ale można się spodziewać, że lista będzie większa.

Zapowiedziano Gears of War 5 oraz dwa spin-offy serii
Zapowiedziano Gears of War 5 oraz dwa spin-offy serii

wiadomość11 czerwca 2018

Na konferencji Microsoftu zapowiedziano aż trzy nowe tytuły z serii Gears of War. Deweloperzy pokazali nie tylko filmowy zwiastun Gears of War 5, ale także fragmenty rozgrywki. Na graczy czekać będą także dwa spin-offy cyklu, które ukażą się na urządzeniach mobilnych oraz komputerach PC.