Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lipca 2020, 11:23

autor: Frozen

Plotka: Sony chce przejąć twórców Warframe i Gears Tactics

Według nieoficjalnych doniesień firma Sony rozważa przejęcie hongkońskiego holdingu Leyou Technologies, do którego należą m.in. Digital Extremes (twórcy Warframe) oraz Splash Damage (współproducenci Gears Tactics).

Plotka: Sony chce przejąć twórców Warframe i Gears Tactics - ilustracja #1
Chociaż od premiery Warframe'a minęło siedem lat, tytuł wciąż cieszy się dużą popularnością.
W SKRÓCIE:
  • Bloomberg donosi, że Sony chce nabyć holding Leyou Technologies;
  • Leyou jest właścicielem m.in. studia Digital Extremes (które stworzyło grę Warframe) oraz firmy Splash Damage (współautorów Gears Tactics);
  • zakupem hongkońskiego holdingu zainteresowane są jeszcze co najmniej dwie inne firmy.

Według nieoficjalnych informacji pozyskanych przez serwis Bloomberg, Sony, korzystając z pomocy doradcy finansowego, przymierza się do nabycia Leyou Technologies Holdings Limited – pochodzącej z Hongkongu firmy, do której należą: Digital Extremes (Warframe), Splash Damage (Gears Tactics), Athlon Games (The Lord of the Rings MMO), Kingmaker i Radiance Games. Warto zaznaczyć, że sprawa nie jest jeszcze przesądzona. Nabycie pakietu kontrolnego Leyou, poza japońskim gigantem, rozważają także inne firmy, m.in. Zhejiang Century Huatong Group oraz iDreamSky.

Nowy nabytek Sony byłby solidnym uzupełnieniem marki PlayStation Studios oraz logiczną odpowiedzią na działania Microsoftu, który w ciągu dwóch ostatnich lat wzbogacił się o takie studia, jak Compulsion Games, inXile Entertainment, Ninja Theory, Obsidian Entertainment, Playground Games, Undead Labs czy Double Fine.

Stworzony przez Digital Extremes Warframe to popularna strzelanka free-to-play z 2013 roku dostępna na PC, PlayStation 4, Xboksie One i Nintendo Switch. W przyszłości tytuł ma trafić również na PlayStation 5 oraz Xboksa Series X. Gears Tactics to z kolei, wyprodukowany przez studia The Coalition i Splash Damage, taktyczny spin-off serii Gears of War. Gra ukazała się 28 kwietnia 2020 roku na PC (w przygotowaniu jest też wersja na Xboksa One, jednak data jej premiery nie jest jeszcze znana).

  1. Sony – strona oficjalna
  2. Leyou – strona oficjalna