Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2019, 10:17

autor: Bartosz "Frozen" Krawcewicz

Warframe ma już sześć lat i prawie 50 milionów graczy

Warframe, sieciowa strzelanka free-to-play od studia Digital Extremes, obchodzi szóstą rocznicę powstania. Z tej okazji twórcy przygotowali dla graczy kilka prezentów oraz podali szereg ciekawych statystyk.

Sześć lat po premierze, a tytuł wciąż zyskuje na popularności. - Warframe ma już sześć lat i prawie 50 milionów graczy - wiadomość - 2019-03-26
Sześć lat po premierze, a tytuł wciąż zyskuje na popularności.

Premiera Warframe odbyła się 25 marca 2013 roku. Z okazji szóstej rocznicy powstania tytułu Digital Extremes przygotowało dla graczy parę niespodzianek. Każdy, kto zaloguje się na serwery produkcji w okresie od 27 marca do 10 kwietnia, dostanie za darmo dwie rzeczy: skórkę Liset Dex oraz figurkę Excalibur Dex. Gracze otrzymają również możliwość zdobycia wszystkich poprzednich przedmiotów z serii Dex, które przyznawane będą za wykonywanie specjalnych Rocznicowych Alarmów.

Skórka Liset Dex. - Warframe ma już sześć lat i prawie 50 milionów graczy - wiadomość - 2019-03-26
Skórka Liset Dex.

Twórcy pochwalili się, że Warframe ma już prawie 50 milionów zarejestrowanych użytkowników, czyli około 12 milionów więcej niż rok temu. W ciągu sześciu lat od premiery gracze zabili 783 miliardy wrogów i odebrali 1,8 miliona Pluszaków. 2018 rok przyniósł również rekord pod względem liczby użytkowników zalogowanych do gry w tym samym czasie na platformie Steam.

Figurka Excalibur Dex. - Warframe ma już sześć lat i prawie 50 milionów graczy - wiadomość - 2019-03-26
Figurka Excalibur Dex.

Warframe dostępne jest za darmo w modelu free-to-play na PC, PlayStation 4, Xboksie One i Switchu. Latem tego roku gra ma otrzymać duży dodatek Empyrean, który wprowadzi możliwość kontrolowania wielkich statków kosmicznych, a także brania udziału w gwiezdnych bitwach.