Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2019, 12:12

Warframe w 2019 r. - dodatek Empyrean i nowa wroga frakcja

Digital Extremes zdradziło plany rozwoju Warframe na ten rok. Otrzymamy nowe przygody i pancerze, dodatek Empyrean z kosmicznymi bitwami oraz przerobione systemy broni białej i dziennych wyzwań. Do świata gry dołączy również nowa wroga frakcja.

WARFRAME W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Digital Extremes
  2. Gatunek: gra akcji
  3. Platforma: PC, XONE, PS4, Switch
  4. Model biznesowy: free-to-play

Studio Digital Extremes zorganizowało w serwisie Twitch streama, podczas którego omówiono atrakcje, jakie w tym roku zaplanowano dla fanów gry Warframe. Część z tych informacji znaliśmy już wcześniej, ale teraz otrzymaliśmy dokładniejsze terminy, a przy okazji ujawniono także spory zestaw nowych konkretów.

Wiosna 2019 r.

6 czerwca odbędzie się tegoroczna edycja konwentu TennoCon (nie rozpoczęto sprzedaży biletów). Ponadto autorzy pracują nad trzema nowymi pancerzami. Jednym z nich będzie Hyldren, stawiający na ciężkie uzbrojenie. Drugi to Wisp, ale w przypadku tego wariantu ujawniono jedynie artworka.

Wisp po lewej i Hyldren po prawej. - Warframe w 2019 r. - dodatek Empyrean i nowa wroga frakcja - wiadomość - 2019-01-22
Wisp po lewej i Hyldren po prawej.

Ponadto wprowadzona przez dodatek Fortuna strefa Orb Vallis ma wkrótce wzbogacić się o minirozszerzenie Deck 12 – Exploiter. Niewiele wiadomo na jego temat, poza tym że zaoferuje m.in. nowy event i bossa.

Ponadto gruntownemu liftingowi ma zostać poddana lokacja Gas City. Autorzy nie zamierzają ograniczyć się tylko do ulepszenia jej oprawy graficznej. Możemy także liczyć na zmiany w rozgrywce, dodatkowych wrogów oraz nowy tryb zabawy.

Wiosną czeka nas także event Wolf of Saturn Six, wraz z którym zadebiutuje nowa wersja systemu codziennych powiadomień i wyzwań. Wspólnie z tygodniowymi zadaniami zostaną one ściśle zintegrowane z fabułą, opowiadaną za pomocą animowanych sekwencji.

Ponadto wiosną otrzymamy The New War, czyli kolejną dużą fabularną przygodę, kontynuującą wątki z Sacrifice.

Lato 2019 r.

Jeszcze ciekawiej zapowiada się lato. Wtedy to zadebiutuje duży dodatek Empyrean, który pokazano po raz pierwszy na zeszłorocznym TennoCon jako Codename: Railjack. Rozszerzenie pozwoli grupom graczy kontrolować wielkie statki kosmiczne i brać udział w bitwach gwiezdnych.

Autorzy podkreślili, że nie będzie to krótka misja w okolicach Wenus. Ich celem jest udostępnienie dużej części Układu Słonecznego, a w dalszej perspektywie także lokacji poza nim.

Jesień 2019 r.

Artwork frakcji Planes of Duviri. - Warframe w 2019 r. - dodatek Empyrean i nowa wroga frakcja - wiadomość - 2019-01-22
Artwork frakcji Planes of Duviri.

Empyrean będzie największym dodatkiem roku, więc jesień ma być trochę spokojniejsza. Fani nie będą jednak mieli powodów do narzekań. W grze zadebiutuje bowiem nowa wroga frakcja znana jako Planes of Duviri. Na razie nie wiemy o niej nic konkretnego.

Pozostałe plany na 2019 rok

Autorzy mają w planach również kilka innych istotnych zmian, w przypadku których nie są w stanie podać planowanych terminów ich implementacji.

W tym roku gra porzuci DirectX 9 i wsparcie dla systemów 32-bitowych. Ponadto gruntownie przerobiona zostanie mechanika walki bronią białą, ale będzie się to odbywało stopniowo, szkoła po szkole, tak aby nie wprowadzać chaosu do gry. Twórcy pracują również nad przeróbką początkowych faz rozgrywki, co ma ułatwić nowicjuszom rozpoczęcie przygody z Warframe. Obejmie to m.in. nowe samouczki oraz filmik CG.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Fenomen Warframe – mały rozgłos, wielki sukces i świetna gra