Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 listopada 2018, 10:18

Warframe otrzymało wielki dodatek Fortuna

Gra Warframe otrzymała kolejny darmowy dodatek, nazwany Fortuna. Wzbogaca on świat gry o nową strefę o otwartej strukturze, wprowadza latające deskorolki oraz rozszerza listy broni i pancerzy.

Fortuna to największy z dotychczasowych dodatków do Warframe. - Warframe otrzymało wielki dodatek Fortuna - wiadomość - 2018-11-09
Fortuna to największy z dotychczasowych dodatków do Warframe.

Nadszedł wreszcie moment, na który fani gry Warframe czekali od wielu miesięcy. Studio Digital Extremes wypuściło potężny dodatek Fortuna. Tradycyjnie został on udostępniony w formie darmowej aktualizacji. Na razie rozszerzeniem mogą cieszyć się wyłącznie gracze pecetowi. Użytkownicy Xboksa One i PlayStation 4 będą musieli jeszcze trochę poczekać.

Fortuna wzbogaca grę o zlokalizowaną na planecie Wenus nową strefę Orb Vallis. Ma ona otwartą strukturę i rozmiarami pięciokrotnie przebija mapę z zeszłorocznego dodatku Plains of Eidolon. Miejsce to zamieszkuje frakcja cybernetycznych robotników, którą gracze spróbują nakłonić do rebelii przeciwko grupie Corpus.

WARFRAME W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Digital Extremes
  2. Wydawca: Digital Extremes
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platforma: PC, XONE, PS4, wkrótce Switch
  5. Model biznesowy: free-to-play

Poza nowym światem z wieloma przygodami i bazami Corpusu do podbicia, Fortuna wprowadza także latające deskorolki, pozwalające na szybkie pokonywanie dużych dystansów oraz wykonywanie imponujących akrobacji. Urządzenia te możemy w znacznym stopniu ulepszać i modyfikować.

Dodatek rozszerza również listę uzbrojenia i sprzętu oraz pozwala konstruować roboty Moa, które podążają za naszą postacią, pomagając w walce i gromadzeniu przedmiotów. Fortuna oferuje także więcej opcji do wydobywania surowców oraz wędkowania.

W trakcie rozgrywki zmierzymy się zarówno z żołnierzami Corpusu, jak i wieloma typami mechanicznych pająków znanych jako Raknoidy. Dodano również nową zbroję nazwaną Garuda. Ponadto pod powierzchnią na graczy czeka system jaskiń, bogatych w surowce oraz trasy wyścigowe dla deskorolek stworzone przez lokalny gang Ventkids.

Przypomnijmy na koniec, że 20 listopada Warframe zadebiutuje na Nintendo Switch, ale trochę potrwa zanim ta wersja dogoni pod względem zawartości inne konsolowe wydania oraz pecetowy pierwowzór.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Fenomen Warframe – mały rozgłos, wielki sukces i świetna gra