Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2019, 11:27

autor: Aquma

Blizzard szuka ludzi do pracy nad nowym Diablo

Znane studio Blizzard Entertainment szuka kilkunastu osób do pracy nad kolejną częścią cyklu Diablo. Poszukiwani są eksperci o bardzo różnych specjalizacjach (np. programiści, graficy czy projektanci).

Blizzard szuka pracowników. - Blizzard szuka ludzi do pracy nad nowym Diablo - wiadomość - 2019-01-21
Blizzard szuka pracowników.

Firma Blizzard Entertainment poszukuje osób do pracy nad nową grą z serii Diablo. Na oficjalnej stronie producenta pojawiło się kilkanaście ogłoszeń dla ludzi reprezentujących różne specjalizacje – chodzi m.in. o grafików, programistów, a także ekspertów od tworzenia animacji, zadań czy systemów rozgrywki. We wszystkich przypadkach miejscem pracy jest miasto Irvine w stanie Kalifornia (USA).

Warto odnotować, że w ogłoszeniu jest mowa o „niezapowiedzianym projekcie” – z całą pewnością nie chodzi więc o kontrowersyjne Diablo: Immortal (którym zajmuje się zresztą głównie studio NetEase), a zupełnie nową produkcję. Można domniemywać, że ogłoszenia dotyczą Diablo 4, które podobno powstaje już od pewnego czasu (według doniesień z listopada twórcy zmienili koncepcję gry i rozpoczęli prace od nowa). Tytuł najprawdopodobniej nie ujrzy światła dziennego przed 2020 rokiem.

Ostatnią pełnoprawną odsłoną omawianego cyklu było Diablo III, które ukazało się na komputerach w 2012 roku. Dwa lata później tytuł doczekał się dużego dodatku Reaper of Souls. W czerwcu 2017 r. ukazało się także DLC Przebudzenie Nekromantów. Produkcja trafiła również na konsole PlayStation 3 (2013), Xbox 360 (2013), PlayStation 4 (2014), Xbox One (2014) oraz Nintendo Switch (2018).

  1. Blizzard Entertainment – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Diablo IV

Diablo IV