Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2018, 13:12

autor: Movis

Warframe ma już prawie 5 lat i 38 mln graczy

Firma Digital Extremes przygotowuje się do piątej rocznicy istnienia Warframe. Twórcy pochwalili się sporą liczbą zdecydowanie imponujących statystyk i przygotowali dla graczy kilka miłych prezentów.

Jeśli kiedyś zdarzyło Wam się zerknąć na listę najpopularniejszych tytułów w serwisie Steam, zapewne w okolicy pierwszej dziesiątki mogliście zauważyć Warframe. Kooperacyjna strzelanka od studia Digital Extremes jest jedną z najbardziej niepozornych, lecz także ciągle rozwijających się gwiazd całej tej platformy. Dodatkowo sama marka jest też już naprawdę „dojrzała” (ba, Hed w swojej recenzji wskazywał, że byłaby dobrą alternatywą dla trybu wieloosobowego z… Mass Effect 3) i wydaje się, że totalnie nie obchodzi jej brak medialnego rozgłosu. Tym razem twórcy postarali się jednak zostać zauważeni.

Pięć latek minęło jak jeden dzień. - Warframe ma już prawie 5 lat i 38 mln graczy - wiadomość - 2018-03-16
Pięć latek minęło jak jeden dzień.

W ramach przygotowań do okrągłej piątej rocznicy wydania otwartej bety gry – co odbyło się 21 marca 2013 roku – jej autorzy odpalili całą stronę, wypełnioną po brzegi różnorodnymi faktami i okolicznościowymi nagrodami. Najbardziej imponująca jest oczywiście infografika prezentująca liczbę zarejestrowanych użytkowników. Na wszystkich platformach tytuł sprawdziło już bowiem nieco ponad 38 mln graczy, a ok. 7 mln dołączyło do zabawy w ostatnim roku, zapewne przy okazji premiery dużego dodatku Plains of Eidolon. Społeczność Tenno spędziła przy tytule oszałamiające 1,2 miliarda godzin (ok. 136 747 lat), stworzyła 52 972 344 tytułowych egzoszkieletów i zabiła pierwszego bossa aż 53 117 969 razy.

Warframe w skrócie:
  1. Deweloper: Digital Extremes;
  2. Wydawca: Digital Extremes;
  3. Gatunek: kooperacyjna gra akcji w TPP;
  4. Platformy: PC, XONE, PS4;
  5. Data premiery: marzec 2013 r.

Typowym ukłonem w stronę fanów jest pakiet darmowych przedmiotów, rozdawanych „za to, że z nami jesteście”. Do 28 marca odebrać można okolicznościowy prezent – skórkę Dex do Excalibura. Specjalne alarmy pozwolą zaś na zdobycie okolicznościowej syandany Dex Nouchali oraz broni Dex Furis, Dex Dakra i Dex Sybaris. Szczegółowe statystyki tych przedmiotów odnajdziecie tutaj. Najzagorzalsi miłośnicy produkcji mogą dodatkowo skusić się na nową kolekcje koszulek i innych fantów w oficjalnym sklepie gry.

Na koniec twórcy przypomnieli parę faktów na temat trzeciego dorocznego zjazdu fanów – TennoCon 2018 rozpocznie się 7 lipca w Londynie (tym kanadyjskim, w prowincji Ontario) i jeszcze można kupić na niego bilety. Okrągła rocznica na pewno będzie przyczynkiem do jakichś dużych ogłoszeń, więc zdecydowanie warto obserwować to wydarzenie. Więcej informacji o nim znajdziecie tutaj.

  1. Oficjalna strona gry Warframe
  2. Fenomen Warframe – mały rozgłos, wielki sukces i świetna gra