Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 marca 2018, 11:02

autor: Czarny Wilk

Ready Player One bez postaci ze Star Wars; mamy finalny zwiastun [news zaktualizowany]

Wokół najnowszego filmu wyreżyserowanego przez Stevena Spielberga robi się coraz głośniej. Wraz z debiutem finalnego trailera obrazu dowiedzieliśmy się, jakich postaci nie znajdziemy wśród bardzo licznych występów gościnnych.

Aktualizacja:

Okazuje się, że w Ready Player One pojawiają się pewne nawiązania do Star Wars. Jak donosi serwis Metro.co.uk, w trakcie jednej ze scen główny bohater wspomina Sokoła Milenium. Oprócz tego sam Spielberg wbrew swojej poprzedniej wypowiedzi potwierdził, że na ekranie zobaczymy R2-D2 oraz X-Winga.

Ready Player One, najnowsze dziecko Stevena Spielberga, już za kilka tygodni zawita do polskich kin. Wokół produkcji robi się coraz głośniej - kilka dni temu pojawiły się pierwsze, całkiem pozytywne recenzje widowiska, a wczoraj opublikowano finalny zwiastun filmu. Dowiedzieliśmy się także, że wśród najróżniejszych gościnnych występów nie zobaczymy postaci z Gwiezdnych wojen.

Jak ujawnił Spielberg w trakcie konferencji prasowej, mimo intensywnych prób jego ekipie nie udało się przekonać przedstawicieli Disneya do wyrażenia zgody na wykorzystanie w Ready Player One postaci ze świata Star Wars. Kinowy wizjoner dodał również, że cały proces zbierania praw do najróżniejszych marek i postaci (dzięki któremu na ekranie zobaczymy m.in. bohaterów Overwatcha, Street Fightera czy Żelaznego giganta) był wyjątkowo żmudny i pracochłonny – negocjacje toczyły się aż trzy lata. Producenci nie mogli jednak pozwolić sobie na wiele ustępstw w tym temacie, gdyż to właśnie na nawiązaniach do popkultury lat osiemdziesiątych oparty był sukces książkowego pierwowzoru filmu, napisanego przez Ernesta Cline’a.

Nawet na plakacie filmowym znajdziemy sporo nawiązań do popkultury. - Ready Player One bez postaci ze Star Wars; mamy finalny zwiastun - wiadomość - 2018-03-19
Nawet na plakacie filmowym znajdziemy sporo nawiązań do popkultury.

Ready Player One przedstawia wizję świata przyszłości, w której pozbawiona złudzeń o godnym życiu młodzież ucieka do wirtualnej rzeczywistości, gdzie może być kim tylko zechce. Główny bohater, Wade (znany z roli Cyclopsa w filmie X-Men: Apocalypse Tye Sheridan), bierze udział w walce o tajemniczy przedmiot dający władzę nad sztucznym światem.

Na ekranie oprócz Sheridana zobaczymy Olivię Cooke (Emma z Bates Motel) i Bena Mendelsohna (Danny Rayburn z Bloodline). Za scenariusz odpowiadają Zak Penn i twórca książkowego pierwowzoru Ernest Cline. W polskich kinach film zadebiutuje 6 kwietnia.