Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 marca 2018, 09:53

autor: Czarny Wilk

Są pierwsze recenzje filmów Ready Player One i Tomb Raider

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje dwóch wysokobudżetowych filmów bezpośrednio powiązanych z grami komputerowymi - Ready Player One oraz Tomb Raidera. Jeden z nich zdaje się być całkiem udanym tytułem, drugi niestety nie.

Doczekaliśmy się pierwszych recenzji dwóch nadchodzących blockbusterów – wyreżyserowanej przez Stevena Spielberga ekranizacji książki Ready Player One Ernesta Cline’a oraz adaptacji kultowej serii gier komputerowych Tomb Raider. O ile pierwszy z wymienionych obrazów spotkał się z umiarkowanie pozytywnych odbiorem krytyków, tak przygody Lary Croft podzieliły odbiorców.

Oba filmy zadebiutują w Polsce tego samego dnia. - Są pierwsze recenzje filmów Ready Player One i Tomb Raider - wiadomość - 2018-03-13
Oba filmy zadebiutują w Polsce tego samego dnia.

Ready Player One aktualnie może pochwalić się wynikiem 76% pozytywnych recenzji w serwisie Rotten Tomatoes oraz 65 punktami Metascore (na 100 możliwych) w serwisie Metacritic. Pierwszy rezultat obliczono na bazie 21 recenzji, drugi natomiast w oparciu o 10 tekstów. Film chwalony jest za klimat świata przedstawionego oraz efekty specjalne, niektórym odbiorcom zabrakło w nim jednak czegoś, co by pozwoliło w pełni zaangażować się w wydarzenia przedstawione na ekranie.

Produkcja zadebiutuje w naszym kraju 6 kwietnia. Wyreżyserowany przez Spielberga obraz przedstawia wizję świata przyszłości, w której pozbawiona złudzeń o godnym życiu młodzież ucieka do wirtualnej rzeczywistości, gdzie może być kim tylko zechce. Główny bohater, Wade, bierze udział w walce o tajemniczy przedmiot dający władzę nad sztucznym światem. Dużą atrakcją produkcji mają być liczne nawiązania do gier komputerowych – na ekranie zobaczymy choćby Tracer z Overwatcha i Chun-Li ze Street Fightera.

W przypadku Tomb Raidera opublikowano znacznie mniej recenzji – w serwisie Rotten Tomatoes znajduje się jedynie sześć tekstów związanych z tym filmem. Choć sytuacja może się zmienić w miarę pojawiania się kolejnych materiałów, wygląda na to, że klątwa kiepskich ekranizacji gier komputerowych wciąż pozostaje w mocy. Tytuł równo podzielił krytyków na tych, którym się spodobał, oraz tych, którzy go nie polecają. Pochwały zebrała Alicia Vikander wcielająca się w tytułową rolę, natomiast wśród wad przewija się nadmierne wykorzystanie generowanych komputerowo efektów oraz męczący wątek relacji między Larą Croft i jej ojcem.

Tomb Raider jest już trzecią adaptacją popularnej serii gier, odcinającą się od dwóch poprzednich obrazów z Angeliną Jolie w roli głównej. Wyreżyserowany przez Roara Uthauga obraz oparty został na odsłonie serii z 2013 roku, będącej udanym restartem cyklu, przedstawiającym początki kariery kobiecego odpowiednika Indiany Jonesa. Podobnie jak Ready Player One, w polskich kinach film zadebiutuje 6 kwietnia.