Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 grudnia 2017, 12:18

autor: Czarny Wilk

Tracer i Chun-Li w najnowszym zwiastunie Ready Player One

Firma Warner Bros. opublikowała kolejny trailer Ready Player One, najnowszego filmu Stevena Spielberga, którego akcja rozgrywa się w wypełnionej postaciami ze znanych gier komputerowych wirtualnej rzeczywistości.

Ready Player One to tworzona przez Stevena Spielberga adaptacja książki Ernesta Cline’a, której główną atrakcją będzie gigantyczna ilość nawiązań do popkultury. Produkcja doczekała się kolejnego zwiastuna, dzięki któremu lepiej zarysowany zostaje główny wątek filmu. Nie mogło w nim zabraknąć również kolejnej porcji występów gościnnych – w tym znanej z Overwatcha Tracer.

Obecność Tracer w filmie to miła niespodzianka dla fanów sieciowej strzelanki od Blizzard Entertainment. - Tracer i Chun-Li w najnowszym zwiastunie Ready Player One - wiadomość - 2017-12-11
Obecność Tracer w filmie to miła niespodzianka dla fanów sieciowej strzelanki od Blizzard Entertainment.

Rzeczony materiał obejrzycie poniżej. W przeciwieństwie do zapowiedzi opublikowanej 4 miesiące temu na Comic-Conie, tym razem nie skupiono się wyłącznie na ukazaniu wyjątkowości świata przedstawionego, ale przedstawiono również zarys fabularny filmu. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że główny bohater, nastolatek imieniem Wade, weźmie udział w rozgrywanej w wirtualnej rzeczywistości walce o pozostawionego przez twórcę symulacji Easter Egga.

Osoba, która zdobędzie sekretny przedmiot nie tylko zyska fortunę, ale również kontrolę nad będącym bardzo istotnym elementem społeczeństwa przyszłości cyfrowym światem. Sukcesy głównego bohatera szybko sprawiają, że zaczynają się nim interesować bardzo niebezpieczni ludzie, a jego życie staje się zagrożone już nie tylko w grze, ale również w prawdziwym życiu.

Oasis, bo tak nazywa się wymyślona na potrzeby książki i filmu wirtualna rzeczywistość, przepełniona jest postaciami doskonale znanymi nam z popkultury, co twórcy chętnie wykorzystali do umieszczenia w filmie olbrzymiej porcji fanserwisu. Szczególne poruszenie wśród graczy zrobiły fragmenty trailera, na których wypatrzyć można Tracer, jedną z bohaterek Overwatcha. Na ekranie migają również m.in. Chun-Li ze Street Fightera, superbohaterowie ze stajni DC Comics czy orkowie z Władcy Pierścieni.

Filmowa wersja Ready Player One zadebiutuje 30 marca 2018 roku. W rolach głównych wystąpią Tye Sheridan (Cyclops z X-Men: Apocalypse), Olivia Cooke (Emma z Bates Motel) i Ben Mendelsohn (Danny Rayburn z Bloodline). Za scenariusz odpowiadają Zak Penn i twórca książkowego pierwowzoru Ernest Cline. Steven Spielberg zajmuje się reżyserią oraz produkcyjną stroną projektu. Przy okazji premiery zwiastuna podzielono się również pierwszym plakatem filmu – możecie go podziwiać poniżej.

Tracer i Chun-Li w najnowszym zwiastunie Ready Player One - ilustracja #2