Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2020, 09:09

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

PlayStation Studios – wraz z PS5 ruszy nowa marka wydawnicza Sony

Firma Sony stworzy nową markę wydawniczą PlayStation Studios, w ramach której na rynek będą trafiały tytuły first party, czyli gry tworzone przez wewnętrzne studia japońskiego giganta lub we współpracy z nimi.

PlayStation Studios – wraz z PS5 ruszy nowa marka wydawnicza Sony - ilustracja #1
Takie logo zobaczymy w niektórych produkcjach na PS5.

W SKRÓCIE:

  1. Sony powoła do życia markę PlayStation Studios, pod którą będą wydawane wszystkie tytuły first party (tworzone przez wewnętrzne studia, ew. we współpracy z nimi);
  2. „brand” wystartuje wraz z PS5.

Sony stworzy nową markę PlayStation Studios, pod którą zjednoczą się należący do firmy deweloperzy, tacy jak Naughty Dog, Insomniac Games, Guerrilla Games czy Media Molecule. Japończycy poinformowali, że „brand” wystartuje wraz z premierą konsoli PlayStation 5. Opublikowano też krótki film prezentujący logo (znajdziecie go poniżej).

W ciągu ostatnich kilku lat – a nawet całej dekady – siła tytułów wydawanych przez nasze studia była większa niż kiedykolwiek. Myśleliśmy o tym, jak zjednoczyć wszystkie te wspaniałe gry pod jednym szyldem, ale tak naprawdę celem tego działania jest uświadomienie konsumentów, że gdy zobaczą to logo, mogą przygotować się na solidne, innowacyjne, głębokie doświadczenie, którego oczekują od gier stworzonych przez PlayStation. Dlatego stworzyliśmy PlayStation Studios – powiedział serwisowi Gamesindustry.biz Eric Lempel, który jest odpowiedzialny za globalny marketing w Sony Interactive Entertainment.

Co ciekawe, marka PlayStation Studios może być wykorzystywana również w przypadku tytułów wydawanych na innych platformach, przy czym mowa tu o możliwych, przyszłych grach – w pecetowym wydaniu Horizon Zero Dawn jeszcze tego logo nie zobaczymy, ale kolejne konwersje tego typu będą je posiadały (oczywiście jeśli powstaną).

Logo PlayStation Studios zobaczymy także w produkcjach, które są tworzone przez zewnętrzną firmę, ale we współpracy z deweloperami pracującymi dla Sony.

Jeśli nasze studia zarządzają produkcją tych gier i współpracują z zewnętrznym deweloperem, to i tak zostanie to wydane pod marką PlayStation Studios. Nie znaczy to, że jesteśmy właścicielami danego producenta, po prostu oznacza, że stworzyliśmy to (grę - przyp. red.) jako produkt first party. W wielu takich przypadkach nie jesteśmy właścicielami studia deweloperskiego – dodał Eric Lempel.

  1. Sony – strona oficjalna
  2. PlayStation 5 – strona oficjalna