Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2018, 04:13

autor: Vergil

Poznajcie The Outer Worlds – nową grę RPG studia Obsidian Entertainment i twórców Fallouta

Studio Obsidian Entertainment i firma Private Division (marka Take-Two Interactive) zapowiedziały nowe RPG. Retrofuturystyczne The Outer Worlds w przyszłym roku trafi na komputery osobiste i konsole.

Zgodnie z doniesieniami sprzed ponad tygodnia, podczas tegorocznej gali The Game Awards studio Obsidian Entertainment odsłoniło skrzętnie skrywane dotąd karty i zaprezentowało swoje nowe dzieło. Jest nim gra RPG akcji zatytułowana The Outer Worlds, która w 2019 roku trafi na PlayStation 4, Xboksa One i komputery osobiste. Tytuł zostanie wydany przez Private Division – mowa o marce, pod którą firma Take-Two Interactive pomaga mniejszym zespołom deweloperskim. Rzućmy okiem na zwiastun i sprawdźmy, jakie atrakcje przygotowali dla nas twórcy pracujący pod okiem Leonarda Boyarsky'ego i Tima Caina (czyli „ojców” pierwszego Fallouta).

Retrofuturyzm i nieliniowość

The Outer Worlds zabierze nas w podróż do Halcyon, czyli najdalej wysuniętej ziemskiej kolonii znajdującej się na rubieżach galaktyki. W trakcie rozgrywki wcielimy się w wybudzonego z hibernacji załoganta statku kolonizacyjnego, który szybko natrafi na ślad spisku zagrażającego istnieniu placówki. Nawiązując mniej lub bardziej przyjazne relacje z mieszkańcami Halcyon oraz rozmaitymi frakcjami, ukształtujemy przyszłość zarówno protagonisty, jak i samej kolonii.

W The Outer Worlds będziemy eksplorować rozmaite lokacje, wykonywać zadania fabularne i misje poboczne, walczyć z napotkanymi przeciwnikami czy wreszcie rozwijać protagonistę. Całość zostanie utrzymana w unikalnej, retrofuturystycznej stylistyce, więc The Outer Worlds może się podobać. Dobrze prezentują się przede wszystkim pełne detali lokacje czy oryginalne projekty broni.

Najpierw strzelaj, potem pytaj… lub wręcz odwrotnie. The Outer Worlds postawi na nieliniowość. - Poznajcie The Outer Worlds – nową grę RPG studia Obsidian Entertainment i twórców Fallouta - wiadomość - 2018-12-07
Najpierw strzelaj, potem pytaj… lub wręcz odwrotnie. The Outer Worlds postawi na nieliniowość.

Nie tylko The Outer Worlds

Na koniec warto wspomnieć o tym, że oprócz The Outer Worlds firma Take-Two Interactive zamierza wydać pod szyldem Private Division szereg innych produkcji. Mowa o Ancestors: The Humankind Odyssey, Project Wight, a także o dziele studia V1 Interactive. Inna sprawa, że niedawno studio Obsidian przeszło w ręce firmy Microsoft, co najpewniej czyni The Outer Worlds jego ostatnim multiplatformowym projektem.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Obsidian Entertainment
  2. Oficjalna strona internetowa firmy Private Division